Niedziela 17 października 2021r. 
REKLAMA

Jak bezpiecznie spędzić wakacje – radzi policja [FILM]

Data publikacji: 2017-06-24 10:42
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:39
Jak bezpiecznie spędzić wakacje – radzi policja
 

Nie chwal się na Facebooku, że jesteś na wakacjach; pływaj tylko w miejscach strzeżonych przez ratowników; zwróć uwagę czy dopiąłeś dziecku pasy bezpieczeństwa w czasie podróży samochodem – to niektóre rady policji na rozpoczynające się wakacje.

W lecie częściej przebywamy poza domem. - Zwróćmy uwagę na zagrożenia, które z tego wynikają– mówi nadkom. Aneta Giżyńska z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Gdy wyjeżdżamy – tłumaczy policjantka – zabezpieczmy odpowiednio pozostawione mienie, samochód, mieszkanie. - Nie zamieszczajmy w portalach społecznościowych zdjęć naszych mieszkań, nie chwalmy się, że jesteśmy na wakacjach – to sygnał dla złodzieja – zaznacza i radzi, by przed wyjazdem poprosić rodzinę lub sąsiadów o czuwanie nad pozostawionym mieniem.

Idąc w góry, sprawdźmy pogodę, pamiętajmy o odpowiednim ubraniu i koniecznie wpiszmy numer ratunkowy (112) do telefonu komórkowego, który może nam uratować życie.

Pływajmy tylko w miejscach strzeżonych przez ratowników i nie pijmy alkoholu. Pamiętajmy, by sprzęt, na którym pływamy, był sprawny, zakładajmy kamizelki ratunkowe.  

Policjanci zwracają uwagę, by w lecie pamiętać o zwierzętach. Powinny one mieć stały dostęp do wody i należy je chronić przed bezpośrednim działaniem czynników atmosferycznych – niedopuszczalne jest pozostawienie zwierzęcia w samochodzie, gdzie temperatura drastycznie rośnie i zagraża życiu.

(pap)

Film: pap

Fot. Robert Stachnik (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ