Poniedziałek 06 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Gryfińska z nowym chodnikiem

Data publikacji: 2017-06-24 06:58
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:43
Gryfińska z nowym chodnikiem
 

Ruszyły prace przy remoncie nawierzchni pobocza ze skrawkami starego chodnika i budowie nowego jego odcinka wzdłuż pobocza ul. Gryfińskiej od strony jej nitki dojazdowej z Dąbia do ul. Andrzeja Struga z rozjazdem w kierunku osiedli Zdroje, Słoneczne i lewobrzeża Szczecina. Piesi wreszcie doczekają się tam bezpiecznego i wygodnego przejścia fragmentem tej ruchliwej drogi, od wysokości skrzyżowania z ul. Hangarową (boczną), czyli na długości przeszło pół kilometra.

Skończy się pokonywanie na sporej jej długości chaszczy. Dobre i to w sytuacji, kiedy do dziś po obu stronach to był szlak z ugorami przy jezdni. I tym bardziej, że takim w części nadal pozostanie. Bo dalej, tj. m.in. od zjazdu w ul. Hangarową (boczną) od strony Dąbia do wysokości budynków przy ul. Gryfińskiej 28 cały pas pobocza wzdłuż jezdni to klepisko z zarastającymi je od zawsze chwastami, a wąski chodnik od tego miejsca znajduje się po przeciwnej stronie jezdni, w kierunku Dąbia.  

- Przy północnej nitce ul. Gryfińskiej powstaje około 650-metrowy odcinek chodnika - poinformował Szymon Wasilewski, rzecznik prasowy ZDiTM - Zakres robót obejmuje m.in. rozbiórkę starych chodników wraz z podbudową, usunięcie zjazdów z kostki kamiennej, docinanie istniejącej nawierzchni bitumicznej, roboty ziemne, wykonanie warstw wzmacniających, ułożenie nawierzchni z kostni brukowej betonowej i płyt chodnikowych, wyrównanie przyległego terenu i obsianie go trawą. W obszarze przejść dla pieszych zastosowane zostaną specjalne płytki ze znacznikami i wypustkami. 

Przy okazji tego remontu starego fragmentu chodnika i dobudowy nowego odcinka wytyczone zostanie także nowe przejście dla pieszych w rejonie skrzyżowania z ul. Hangarową (boczną) oraz uzupełnione zostanie oznakowanie na skrzyżowaniu ul. Hangarowej i Gryfińskiej. Wykonawcą robót jest firma J.Rosiek, D. Sobczyński S.c. Zakład Usług Inżynieryjno-Budowlanych. 

Koszt robót to 357 tys. zł. Zapisany w umowie termin ich wykonania to 45 dni. Chodnik powinien być gotowy z końcem lipca tego roku. 

Ze względu na zwężenie skrajni poziomej jezdni przy ul. Gryfińskiej na całym odcinku robót obowiązuje czasowe ograniczenie prędkości do 30 km/h. 

(MIR)

Fot. Mirosław Winconek

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA