Wtorek 07 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Wakacje w komunikacji

Data publikacji: 2017-06-23 21:29
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:43
Wakacje w komunikacji
 

Od najbliższej soboty (24 czerwca) zaczną obowiązywać pierwsze letnie rozkłady jazdy w szczecińskiej komunikacji miejskiej. Na części lini to rozkłady wprowadzane przez ZDiTM do końca sierpnia, a na niektórych według nich autobusy będą kursować także we wrześniu. Jak co roku część linii zostanie zawieszona. Uzasadnienie ZDiTM: rozpoczęcie wakacji i okres urlopowy. Część zmian obowiązywać ma od tej soboty, pozostałe od kolejnej, tj. od 1 lipca. Warto sprawdzić przed podróżą, by nie być niemile zaskoczonym.

Według letnich rozkładów w dni powszednie do końca września kursować będą autobusy linii 53 i 60 z 15-minutową częstotliwością w godzinach szczytu, w pozostałych bez zmian.

Letnie rozkłady jazdy do 31 sierpnia obowiązywać będą m.in. tramwaje linii 7, 8, 10, 11, 12, a ponadto autobusy linii: C, 61, 69, 74, 87, 102, 103, 106, 122. Autobusy linii 107 ze zmniejszoną liczbą kursów, w dni powszednie według letniego rozkładu jazdy z 8-minutową częstotliwością i 10-minutową w godzinach poszczytowych; w godzinach wieczornych, w soboty i dni świąteczne bez zmian. A linii 111 dla odmiany częściej. Z kolei autobusy na linii B w dni powszednie poza godzinami szczytu (w godz. i po godz. 18) oraz w soboty i dni świąteczne będą dojeżdżać tylko do pętli przy dawnym dworcu Niebuszewo, a nie jak zwykle do osiedla Arkońskiego (dodatkowy przystanek Niemcewicza w kierunku osiedla Słonecznego).W godzinach szczytu w dni powszednie autobusy tej linii kursować będą na stałej trasie tj. osiedle Słoneczne-osiedle Arkońskie.

Jak wyjaśnia Szymon Wasilewski, rzecznik ZDiTM, według letnich rozkładów bez zmian częstotliwości kursowania jeździć będą tramwaje 3, 5, 7, 8 (z uwagi na skrócenie czasu przejazdu w okresie letnim kursy z Gumieniec o godz. 7:33, 7:45, 7:57, 8:09 będą rozpoczynane 1 minutę później). Tramwaje na linii 10 w dni powszednie kursować będą według letniego rozkładu z częstotliwością co 24 minuty w godzinach szczytu i bez zmian po szczycie.Tramwaje na linii 12 w dni powszednie będą według letniego rozkładu z częstotliwością co 4-8 minut w godzinach szczytu i bez zmian po szczycie. Ponadto w dni świąteczne na liniach 11 i 12 obowiązywać będą rozkłady jak przed dniem wolnym, tj. bez dodatkowych kursów realizowanych jako linia 2 na trasie Pomorzany-Dworzec Główny- Dworzec Niebuszewo.

Na liniach 1 i 9, czyli obu trasach zez centrum do Głębokiego, przy zwiększonej liczbie pasażerów na polecenie centrali ruchu ZDiTM wprowadzane będą składy z dwoma wagonami. 

Na czas wakacji ZDiTM zawiesza kursowanie tramwajów linii 4 (od 24 czerwca) oraz autobusów na liniach 109, 110, D, E (od 24 bm.) i F (od 1 lipca). 

- Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię E mogą korzystać z linii A na odcinku osiedle Bukowe-plac Rodła/ plac Rodła LOT oraz z linii tramwajowych na odcinku plac Rodła-plac Szarych Szeregów - informuje Sz. Wasilewski z ZDiTM.

Jako turystyczna atrakcja w każdą niedzielę lipca i sierpnia linią okrężną "0" po torowiskach w Szczecinie kursować będzie według specjalnego rozkładu skład zabytkowy (wagony typu N). W tym przypadku też obowiązuje specjalny cennik. Za bilet normalny 3,50 zł, a za bilet ulgowy 2,50 zł (zakup u konduktora w pojazdach). Trasa: Dworzec Główny-Nowa-Dworcowa-Brama Portowa–al. Niepodległości–al. Wyzwolenia–Niemierzyńska–Las Arkoński–Niemierzyńska–al. Wyzwolenia–al. Piłsudskiego–al. Piastów–Pomorzany-Chmielewskiego–Kolumba-Dworzec Główny  przystankami: Dworzec Główny, Brama Portowa, pl. Żołnierza Polskiego, pl. Rodła, pl. Grunwaldzki, pl. Szarych Szeregów, pl. Kościuszki, Pomorzany (peron linii 3 i 6), Dworzec Główny. Odjazdy z przystanku Dworzec Główny o godz. 14.35 i 15.59. 

(MIR)

Fot. Mirosław Winconek

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA