Poniedziałek 26 września 2022r. 
REKLAMA

Jachty Hansa 303 w Centrum Żeglarskim. Posłużą niepełnosprawnym żeglarzom

Data publikacji: 2019-12-10 13:28
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-10 13:28
Jachty Hansa 303 w Centrum Żeglarskim. Posłużą niepełnosprawnym żeglarzom
 

Dwa jachty klasy Hansa 303 są już w Centrum Żeglarskim. W przyszłorocznym sezonie posłużą młodym żeglarzom, którzy na co dzień zmagają się z niepełnosprawnością. Zostanie powołana do tego specjalna sekcja, w której – dzięki jachtom Hansa 303 – będą mogli trenować i uczyć się żeglarstwa.

Idea powołania sekcji żeglarzy z niepełnosprawnościami została zainicjowana przez dzieci hospitalizowane na Oddziale Klinicznym Neurochirurgii Dziecięcej Zdroje, ich rodziców i lekarzy.

- Pozwoli rozszerzyć horyzonty dla dzieci, które zamienią wózki na łódkę. Na wodzie nie widać niepełnosprawności. Dzieci mogą rozwijać się i mam nadzieję, że będzie to owocować na kanwie sportowej – mówił podczas inaugurującej projekt konferencji dr n. med. neurochirurg Marek Lickendorf, opiekun sekcji dla osób z niepełnosprawnością.

Zaletami jachtu Hansa 303 jest m.in. przystosowanie do żeglowania osób niepełnosprawnych, specjalny system sterowania, niewywracalność, możliwość żeglowania z opiekunem.

Na takich jachtach odbywają się mistrzostwa świata i mistrzostwa Europy żeglarzy niepełnosprawnych. A warto dodać, że aktualnym mistrzem świata jest Polak Piotr Cichocki.

Dwa jachty Hansa 303 posłużą żeglarzom do aktywnych ćwiczeń pod okiem trenera, a w przyszłości grupa ta ma uczestniczyć w regatach krajowych i zagranicznych.

Centrum Żeglarskie rozpoczyna teraz współpracę z Fundacją Anioły lubią Żywioły, która dysponuje trzecim jachtem ufundowanym przez firmę MTS Morskie Techniczne Serwisy z Mierzyna. Zaprasza też do współpracy i wspólnego tworzenia tego wyjątkowego projektu również inne fundacje.

Jachty Hansa 303 zostaną zaprezentowane w środę (11 grudnia) w Centrum Żeglarskim.

(ip)

Fot. Facebook/Anioły lubią Żywioły

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA