wtorek, 20 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Jachty Hansa 303 w Centrum Żeglarskim. Posłużą niepełnosprawnym żeglarzom

Jachty Hansa 303 w Centrum Żeglarskim. Posłużą niepełnosprawnym żeglarzom

Jachty Hansa 303 w Centrum Żeglarskim. Posłużą niepełnosprawnym żeglarzom
Data publikacji: 2019-12-10 13:28
Wywietleń: 838 432344

Dwa jachty klasy Hansa 303 są już w Centrum Żeglarskim. W przyszłorocznym sezonie posłużą młodym żeglarzom, którzy na co dzień zmagają się z niepełnosprawnością. Zostanie powołana do tego specjalna sekcja, w której – dzięki jachtom Hansa 303 – będą mogli trenować i uczyć się żeglarstwa.

Idea powołania sekcji żeglarzy z niepełnosprawnościami została zainicjowana przez dzieci hospitalizowane na Oddziale Klinicznym Neurochirurgii Dziecięcej Zdroje, ich rodziców i lekarzy.

- Pozwoli rozszerzyć horyzonty dla dzieci, które zamienią wózki na łódkę. Na wodzie nie widać niepełnosprawności. Dzieci mogą rozwijać się i mam nadzieję, że będzie to owocować na kanwie sportowej – mówił podczas inaugurującej projekt konferencji dr n. med. neurochirurg Marek Lickendorf, opiekun sekcji dla osób z niepełnosprawnością.

Zaletami jachtu Hansa 303 jest m.in. przystosowanie do żeglowania osób niepełnosprawnych, specjalny system sterowania, niewywracalność, możliwość żeglowania z opiekunem.

Na takich jachtach odbywają się mistrzostwa świata i mistrzostwa Europy żeglarzy niepełnosprawnych. A warto dodać, że aktualnym mistrzem świata jest Polak Piotr Cichocki.

Dwa jachty Hansa 303 posłużą żeglarzom do aktywnych ćwiczeń pod okiem trenera, a w przyszłości grupa ta ma uczestniczyć w regatach krajowych i zagranicznych.

Centrum Żeglarskie rozpoczyna teraz współpracę z Fundacją Anioły lubią Żywioły, która dysponuje trzecim jachtem ufundowanym przez firmę MTS Morskie Techniczne Serwisy z Mierzyna. Zaprasza też do współpracy i wspólnego tworzenia tego wyjątkowego projektu również inne fundacje.

Jachty Hansa 303 zostaną zaprezentowane w środę (11 grudnia) w Centrum Żeglarskim.

(ip)

Fot. Facebook/Anioły lubią Żywioły

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Pierwszy dzień neutralizacji tallboya

Nekrologi

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie