wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Młodzi żeglarze, którzy będą reprezentować Szczecin

Młodzi żeglarze, którzy będą reprezentować Szczecin

Młodzi żeglarze, którzy będą reprezentować Szczecin
Data publikacji: 2019-11-06 19:30
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-07 16:21
Wywietleń: 1648 426256

Dziesięcioro młodych adeptów żeglarstwa zostało wybranych do Regatowej Reprezentacji Szczecina. Przed nimi rywalizacje w klasie Optimist zarówno na arenie krajowej, jak i zagranicznej. Jednak na samym początku czeka ich pierwsze zgrupowanie - w Hiszpanii.

W skład drużyny wchodzi pięciu zawodników z KS Centrum Żeglarskie - Lena Kaczmarek, Magdalena Luśna, Filip Miller, Tomasz Obecny, Jakub Podgórny oraz tyle samo z SEJK Pogoń Szczecin - Lidia Łagodzińska, Zofia Wołosz, Karol Rak, Bartosz Pluta, Piotr Wójcik. Szkoleniowcem został Michał Zera - reprezentant kadry Polski w olimpijskiej klasie Laser.

Załoga została wybrana na podstawie osiągnięć dokonanych w poprzednich sezonach żeglarskich. - Na każdych regatach starałam się, aby wyniki były jak najlepsze. Każdy z nas chciał się dostać do reprezentacji i każdy starał się z całych sił. Żeglarstwem interesuje się od czterech lat. Od około trzech pływam w klasie Optimist, ale przygodę z pływaniem zaczęłam, kiedy byłam harcerką - powiedziała „Kurierowi” 11-letnia Zofia Wołosz.

Przez pierwszy rok działalności Regatowa Reprezentacja Szczecina (RRS) skupiona będzie na klasie Optimist grupy B. - W planie mamy również rozwój o inne klasy - mówił na oficjalnej prezentacji reprezentacji Artur Burdziej, koordynator projektu. - Inauguracją dla tej dziesiątki będzie pierwsze zgrupowanie, 23 listopada w Hiszpanii. Później młodzi żeglarze będą uczestniczyć w zajęciach ogólnorozwojowych. Będą ćwiczenia na sali gimnastycznej, na basenie, a także przy tablicy. Żeglarstwo regatowe posiada dużo schematów i przepisów, które trzeba znać.

Artur Burdziej przyznał, że współpraca RRS-u z klubami i trenerami sportowymi będzie bardzo ważna dla projektu. - Chcemy zapraszać do współpracy topowych żeglarzy z naszego miasta takich jak Agnieszka Skrzypulec i Tadeusz Kubiak.

W ramach Regatowej Reprezentacji Szczecina pojawi się również grupa żeglarzy z niepełnosprawnościami. - W przestrzeni żeglarskiej również są regaty i wydarzenia skierowane do osób z niepełnosprawnościami. Chcemy budować taką ofertę w Szczecinie - mówił prezydent miasta Piotr Krzystek.

- To pionierska inicjatywa. Do tej pory nie była ona rozwijana w żadnym klubie żeglarskim w kraju. Na wodzie nie widać niepełnosprawności. Te dzieci będą nas prezentowały w Mistrzostwach Polski i Europy. Ten projekt pozwoli im rozszerzy horyzont, wózek zamienią na łódkę - dodał Marek Lickendorf, opiekun sekcji dla osób z niepełnosprawnościami.

W najbliższym czasie mają zostać zakupione dwa jachty Hansa 303, na których będą się uczyć osoby z niepełnosprawnościami.

Karolina Nawrocka

Fot. Ryszard Pakieser

Młodzi żeglarze, którzy będą reprezentować Szczecin Młodzi żeglarze, którzy będą reprezentować Szczecin Młodzi żeglarze, którzy będą reprezentować Szczecin Młodzi żeglarze, którzy będą reprezentować Szczecin Młodzi żeglarze, którzy będą reprezentować Szczecin

Komentarze

SromotnikBezwstydny
Dobra wiadomość dl tej młodzieży: " Rozpoczęło się cięcie blach dla dwóch lodołamaczy, które w 2020 r. mają zasilić flotę Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie Fot. mat. pras. Autor: PAP/rs Dodano: 06-11-2019 14:08 Rozpoczęło się cięcie blach dla dwóch lodołamaczy, które w 2020 r. mają zasilić flotę Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie." Nie będziecie musieli "pływać". na "lodołamaczach PUMA" autorstwa prezeski Jajcyny Witkowej....klejonych taśmą opakowaniową!!!
2019-11-07 12:41:14

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie