wtorek, 25 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Inwestor czuje się oszukany

Inwestor czuje się oszukany

Inwestor czuje się oszukany
Data publikacji: 2019-09-11 20:22
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-12 14:57
Wywietleń: 1897 414314

Podczas sesji kołobrzeskiej Rady Miasta głos zabrał Marek Śmierzyński, przedstawiciel inwestora, który miał zamiar wybudować w kurorcie Pałac Zdrojowy. Nie było to pierwsze jego wystąpienie. Kilka miesięcy temu w obecności radnych mówił o „emisariuszach, którzy przychodzili z propozycją załatwienia sprawy”. Tym razem poszedł o krok dalej. Powiedział publicznie, że został oszukany przez byłego prezydenta miasta Janusza Gromka.

- Podpisał pan umowę sprzedaży i wielokrotnie zapewniał pan o sposobie zagospodarowania działki. Usiłując sprzedać tę działkę, przedstawiał pan różne propozycje (…) brał pan pieniądze z budżetu miasta i wziął pan ode mnie. Na koniec oszukał pan mnie, mieszkańców Kołobrzegu i partyjnych kolegów. Panie Gromek okradł pan swoją partię. Czy taka osoba powinna być senatorem?! Gromek oddaj mi moje własne, prywatne pieniądze! – grzmiał w trakcie sesji Marek Śmierzyński do nieobecnego w sali byłego prezydenta miasta.

O co dokładnie chodzi? O powierzchnię zabudowy kupionej przez inwestora od miasta działki, położonej niedaleko amfiteatru. W akcie notarialnym zaznaczono, że będzie on mógł ją zabudować w 25 procentach. Dokumenty planistyczne mówią jednak o 16-procentowej zabudowie. Radni chcieli zmienić plan, ale gdy pojawiły się podejrzenia o korupcję, projekt uchwały umożliwiającej rozpoczęcie prac nad korektą wycofano. Poskutkowało to tym, że inwestycja nie ruszyła z miejsca. Pod koniec ubiegłego roku magistrat przegrał z inwestorem spór toczony w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym. Wyrok nie jest jednak prawomocny.

Janusza Gromka, pod adresem którego padły sugestie mówiące o przyjęciu przez niego łapówki, nie było w trakcie wtorkowej sesji na sali obrad. Na wieść o słowach Śmierzyńskiego zapowiedział jednak, że się im przysłucha. Rozgoryczenie mężczyzny tłumaczy brakiem powodzenia planowanej przez niego inwestycji. ©℗

(pw)

Fot. Artur Bakaj

Komentarze

Ano
Skoro ten biznesmen coś zapłacił pod stołem za jakąś obietnicę to powinien sąd nim się zająć również - widać ma taki sposób działania!
2019-09-12 10:33:24
!!!
Kosciołowi oddac za bezcen !!! zycie w biedzie kosztuje !!!!
2019-09-12 09:07:41
nie dziwi nic
z PO?
2019-09-11 20:48:38

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

kondolencje

Sonda

Czy zakaz handlu w niedzielę jest dla Ciebie uciążliwy?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie