Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Informatycy wyruszyli z pomocą

Data publikacji: 02 czerwca 2016 r. 10:31
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:04
Informatycy wyruszyli z pomocą
 

Ruszył szósty rajd charytatywny „Informatycy na rowery". Przedstawiciele szczecińskiej branży IT pokonają pięćset kilometrów, aby pomóc Ani i Stasiowi, wcześniakom ze Szczecina.

W środę cykliści wyruszyli do Czech, gdzie swój początek ma szlak rowerowy Odra-Nysa. Do naszych południowych sąsiadów dotarli samochodem, ale stamtąd do Szczecina powrócą już na jednośladach. W ciągu czterech dni pokonają ponad 500 km. Każdego roku takiej wyprawie towarzyszy akcja charytatywna. Rok temu udało się zebrać ponad 10 000 zł dla Tymka Szulskiego-Żylaka. Teraz informatycy zbierają na rehabilitację wcześniaków: bliźniąt ze Szczecina – Ani i Stasia. 

Podczas obecnej edycji rajdu, do szczecinian dołączyli koledzy z angielskiego i australijskiego oddziału firmy Squiz, organizatora wyprawy. Pomysłodawcą cyklicznych wyjazdów jest Rafał Źróbecki, prezes polskiego oddziału australijskiej agencji Squiz. Do pomocy bliźniakom może się dołączyć każdy na stronie www.siepomaga.pl/ /informatycynarowery2016. Relację z trasy można śledzić także na Facebooku. Wyprawę patronatem medialnym objął „Kurier”.

(szymw)

Fot. R.PAKIESER (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA