niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Informatycy na rowerach znów pomogą

Informatycy na rowerach znów pomogą

Informatycy na rowerach znów pomogą
Data publikacji: 2016-05-27 12:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:04
Wywietleń: 2307 135518

Już po raz szósty odbędzie się charytatywna wyprawa „Informatycy na Rowery". Tym razem przedstawiciele szczecińskiej branży IT pokonają szlak Odra-Nysa, aby pomóc Ani i Stasiowi, wcześniakom ze Szczecina. Do rowerzystów dołączą koledzy z Anglii i Australii.  

Na przejechanie słynnego szlaku Odra-Nysa zdecydowały się do tej pory dziesiątki pracowników lokalnych firm zajmujących się nowymi technologiami. Oprócz aspektów zdrowotnych, założeniem rajdów jest pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom. W zeszłym roku udało się zebrać ponad 10.000 zł dla Tymka Szulskiego-Żylak. W tym roku informatycy zbierają na rehabilitację wcześniaków ze Szczecina – Ani i Stasia.

Pomysłodawcą cyklicznych wyjazdów jest Rafał Źróbecki, prezes polskiego oddziału australijskiej agencji Squiz. - Kiedy kilka lat temu pierwszy raz pojechaliśmy w trasę, nie sądziłem, że do inicjatywy uda się włączyć osoby spoza firmy. Dzisiaj widzę, że potrzeba aktywnego spędzania wolnego czasu jest coraz większa - mówi R. Źróbecki. Cykliści wyruszą ze Szczecina pierwszego czerwca. Do Czech, gdzie swój początek ma szlak Odra-Nysa, dojadą samochodem. Następnie w ciągu czterech dni pokonają na rowerach ponad 500 km, by dojechać do Szczecina.   W tym roku do szczecinian dołączą koledzy z angielskiego i australijskiego oddziału Squiz. Do pomocy bliźniakom może się dołączyć każdy na stronie www.siepomaga.pl/r/informatycynarowery2016. Wyprawę patronatem medialnym objął „Kurier". 

(szymw) 

fot. Ryszard PAKIESER

Fot. Charytatywna wyprawa „Informatycy na rowery" odbędzie się po raz szósty 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie