czwartek, 23 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Jeże i cała reszta

Jeże i cała reszta

Jeże i cała reszta
Data publikacji: 2016-05-20 21:33
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:03
Wywietleń: 2020 134326

„Bieg Jeża" - pod tym hasłem w całej Polsce od kilku lat są organizowane nietypowe - bo łączące sport i rekreację - imprezy charytatywne, których głównym celem jest zebranie karmy na pomoc zwierzętom w potrzebie. Nie zawsze chodzi o tytułowe jeże, ale równie często o podopiecznych lokalnych schronisk. W najbliższą sobotę (21 maja) także w Szczecinie odbędzie się taki bieg. Dla kolczastych podopiecznych Renaty i Piotra, dla jeży właśnie.

Punkt informacyjny imprezy, organizowanej wspólnie przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami oraz parkrun Szczecin, będzie się znajdował na parkingu przy kąpielisku Arkonka. Sam bieg ruszy o godz. 9: na 5-kilometrową trasę asfaltowymi alejkami Parku Leśnego Arkońskiego. Może wziąć w nim udział każdy, bez ograniczenia wieku, również ze swymi czworonożnymi podopiecznymi. Warunkiem uczestnictwa jest wcześniejsza rejestracja na stronie parkrun Szczecin (http://www.parkrun.pl/rejestracja/ ) i zabranie przyznanego kodu na bieg.

Można też bez biegania wesprzeć charytatywny cel akcji: wiecznie głodne jeże.

- Przyjść na miejsce zbiórki towarzysko i wziąć udział w ognisku planowanym na zakończenie biegu. Posłuchać, jak nasi wolontariusze będą opowiadali o swych kolczastych podopiecznych. Otrzymać ulotki ze wszystkimi niezbędnymi informacjami nt, jeży: dlaczego i jak powinniśmy im pomagać, jak ratować te ssaki w potrzebie - podpowiada Karolina Winter ze szczecińskiego oddziału TOZ.

Jeże uwielbiają dżdżownice i pierścienice, chętnie pochłaniają również ślimaki, szarańczaki, chrząszcze, małe gryzonie, nawet węże. Stąd wielki z nich pożytek w przydomowyh ogrodach. Jednak nie na takie przekąski dla swych podopiecznych czekają wolontariusze - Renata i Piotr - na co dzień opiekujący się jeżami. Wystarczy przynieść paczki lub puszki wartościowej (np. Felix, Purina, Bozita, Animonda itp.) mokrej karmy dla kociąt (junior).

- Zbiórka darów przy okazji „Biegu Jeża" potrwa od godz. 8.30, czyli od rozgrzewki, aż do zakończenia imprezy, czyli około godz. 12. Zapraszamy! - zachęca Karolina Winter z TOZ.
Uwaga: uczestnictwo w biegu jest bezpłatne. ©℗
(an)
Fot. TOZ

Jeże i cała reszta Jeże i cała reszta

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie