Piątek, 01 grudnia 2023 r. 
-6 szczecin
REKLAMA

Jeże i cała reszta

Data publikacji: 20 maja 2016 r. 21:33
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:55
Jeże i cała reszta
 

„Bieg Jeża" - pod tym hasłem w całej Polsce od kilku lat są organizowane nietypowe - bo łączące sport i rekreację - imprezy charytatywne, których głównym celem jest zebranie karmy na pomoc zwierzętom w potrzebie. Nie zawsze chodzi o tytułowe jeże, ale równie często o podopiecznych lokalnych schronisk. W najbliższą sobotę (21 maja) także w Szczecinie odbędzie się taki bieg. Dla kolczastych podopiecznych Renaty i Piotra, dla jeży właśnie.

Punkt informacyjny imprezy, organizowanej wspólnie przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami oraz parkrun Szczecin, będzie się znajdował na parkingu przy kąpielisku Arkonka. Sam bieg ruszy o godz. 9: na 5-kilometrową trasę asfaltowymi alejkami Parku Leśnego Arkońskiego. Może wziąć w nim udział każdy, bez ograniczenia wieku, również ze swymi czworonożnymi podopiecznymi. Warunkiem uczestnictwa jest wcześniejsza rejestracja na stronie parkrun Szczecin (http://www.parkrun.pl/rejestracja/ ) i zabranie przyznanego kodu na bieg.

Można też bez biegania wesprzeć charytatywny cel akcji: wiecznie głodne jeże.

- Przyjść na miejsce zbiórki towarzysko i wziąć udział w ognisku planowanym na zakończenie biegu. Posłuchać, jak nasi wolontariusze będą opowiadali o swych kolczastych podopiecznych. Otrzymać ulotki ze wszystkimi niezbędnymi informacjami nt, jeży: dlaczego i jak powinniśmy im pomagać, jak ratować te ssaki w potrzebie - podpowiada Karolina Winter ze szczecińskiego oddziału TOZ.

Jeże uwielbiają dżdżownice i pierścienice, chętnie pochłaniają również ślimaki, szarańczaki, chrząszcze, małe gryzonie, nawet węże. Stąd wielki z nich pożytek w przydomowyh ogrodach. Jednak nie na takie przekąski dla swych podopiecznych czekają wolontariusze - Renata i Piotr - na co dzień opiekujący się jeżami. Wystarczy przynieść paczki lub puszki wartościowej (np. Felix, Purina, Bozita, Animonda itp.) mokrej karmy dla kociąt (junior).

- Zbiórka darów przy okazji „Biegu Jeża" potrwa od godz. 8.30, czyli od rozgrzewki, aż do zakończenia imprezy, czyli około godz. 12. Zapraszamy! - zachęca Karolina Winter z TOZ.
Uwaga: uczestnictwo w biegu jest bezpłatne. ©℗
(an)
Fot. TOZ

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA