wtorek, 17 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Z wodą w upale

Z wodą w upale

Z wodą w upale
Data publikacji: 2016-05-27 10:27
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:04
Wywietleń: 1973 135297

„Pokażmy, że w Szczecinie mieszkają ludzie z największymi sercami dla zwierząt w całej Polsce!" - apelują organizatorzy społecznej akcji ph. „Szczecin wystawia miski z wodą". Ruszyła, gdy temperatura w mieście sięgnęła blisko 30 stopni, a potrwa nie tylko do końca letnich upałów, ale września.

Upał do dla miejskich zwierząt okres trudny. Może stanowić bezpośrednie zagrożenie dla ich zdrowia i życia - ostrzega Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.

- Bardzo wysokie temperatury i wystawienie zwierzęcia na intensywne nasłonecznienie powodują, że zagrożenie drastycznie wzrasta. Co roku notujemy dziesiątki przypadków udaru psów z powodu przegrzania organizmu, a także śmierci zwierząt na wskutek braku wiedzy lub bezmyślności ich właścicieli. Dlatego zwracamy się do wszystkich posiadaczy naszych czworonożnych przyjaciół z apelem, aby szczególnie podczas wzmożonego działania słońca i wzrostu temperatury zadbali o naszych czworonożnych przyjaciół - przekonuje szczeciński TOZ.
Podstawowa kwestia to dostęp do miski z wodą: świeżą, chłodną, w miejscu nienasłonecznionym. Właściciel domowych zwierząt powinni o to zadbać sami. Trudniejsza jest sytuacja zwierząt bezdomnych albo wolno żyjących w mieście - nie tylko kotów czy psów, ale również terytorialnie żyjących ptaków. Stąd społeczna akcja, adresowana do wszystkich ludzi dobrej woli, ph. „Szczecin wystawia miski z wodą"

- Czas upałów. Niestety, po ulicach biega sporo bezdomnych zwierzaków, które przy takiej temperaturze nie są w stanie zapewnić sobie odpowiedniej ilości wody. Co więc trzeba zrobić, aby im pomóc? Wystarczy, że wystawić przed swoim lokalem, domem czy w jakimkolwiek innym dostępnym zwierzętom miejscu miskę z wodą i regularnie uzupełniać w niej zapas wody. Dzięki temu bezdomne zwierzaki nie padną z pragnienia, a może i te spacerujące z właścicielami skorzystają - apelują organizatorzy już III edycji tej społecznej szczecińskiej akcji.

Jednocześnie TOZ przypomina: „W przypadku zauważenia psa lub innego zwierzęcia zamkniętego w samochodzie, bezzwłocznie zawiadamiajmy policję - nr alarmowy to 997 lub Straż Miejską - nr alarmowy to 986. Wybicie szyby w aucie w celu ratowania umierającego zwierzęcia jest uznane za stan wyższej konieczności". ©℗

(an)

Fot. Dariusz GORAJSKI
„Szczecin wystawia miski z wodą" - organizatorzy przekonują: „Fajnie będzie, jak dodatkowo każdy zrobi fotkę i wyśle na psi.szczecin@wp.pl. Stworzymy galerię, dzięki której pokażemy, że mieszkańcom naszego miasta nie nie są obojętne bezdomne zwierzaki!" 

Komentarze

ciekaff
@ /// Ciesz się że to nie Afryka i ze słonie na wioskę ci nie wpadły ;)
2018-07-07 10:22:15
///
Lepiej zmobilizujcie wlascicieli sraluchow do sprzatania po swoich kundlach w centrum, chodnik czy zielone torowisko na piastow to nie sralnia !
2016-05-27 17:32:34

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Przeszedł II Szczeciński Marsz Równości

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie