Czwartek 11 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Z wodą w upale

Data publikacji: 2016-05-27 10:27
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-04 22:45
Z wodą w upale
 

„Pokażmy, że w Szczecinie mieszkają ludzie z największymi sercami dla zwierząt w całej Polsce!" - apelują organizatorzy społecznej akcji ph. „Szczecin wystawia miski z wodą". Ruszyła, gdy temperatura w mieście sięgnęła blisko 30 stopni, a potrwa nie tylko do końca letnich upałów, ale września.

Upał do dla miejskich zwierząt okres trudny. Może stanowić bezpośrednie zagrożenie dla ich zdrowia i życia - ostrzega Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.

- Bardzo wysokie temperatury i wystawienie zwierzęcia na intensywne nasłonecznienie powodują, że zagrożenie drastycznie wzrasta. Co roku notujemy dziesiątki przypadków udaru psów z powodu przegrzania organizmu, a także śmierci zwierząt na wskutek braku wiedzy lub bezmyślności ich właścicieli. Dlatego zwracamy się do wszystkich posiadaczy naszych czworonożnych przyjaciół z apelem, aby szczególnie podczas wzmożonego działania słońca i wzrostu temperatury zadbali o naszych czworonożnych przyjaciół - przekonuje szczeciński TOZ.
Podstawowa kwestia to dostęp do miski z wodą: świeżą, chłodną, w miejscu nienasłonecznionym. Właściciel domowych zwierząt powinni o to zadbać sami. Trudniejsza jest sytuacja zwierząt bezdomnych albo wolno żyjących w mieście - nie tylko kotów czy psów, ale również terytorialnie żyjących ptaków. Stąd społeczna akcja, adresowana do wszystkich ludzi dobrej woli, ph. „Szczecin wystawia miski z wodą"

- Czas upałów. Niestety, po ulicach biega sporo bezdomnych zwierzaków, które przy takiej temperaturze nie są w stanie zapewnić sobie odpowiedniej ilości wody. Co więc trzeba zrobić, aby im pomóc? Wystarczy, że wystawić przed swoim lokalem, domem czy w jakimkolwiek innym dostępnym zwierzętom miejscu miskę z wodą i regularnie uzupełniać w niej zapas wody. Dzięki temu bezdomne zwierzaki nie padną z pragnienia, a może i te spacerujące z właścicielami skorzystają - apelują organizatorzy już III edycji tej społecznej szczecińskiej akcji.

Jednocześnie TOZ przypomina: „W przypadku zauważenia psa lub innego zwierzęcia zamkniętego w samochodzie, bezzwłocznie zawiadamiajmy policję - nr alarmowy to 997 lub Straż Miejską - nr alarmowy to 986. Wybicie szyby w aucie w celu ratowania umierającego zwierzęcia jest uznane za stan wyższej konieczności". ©℗

(an)

Fot. Dariusz GORAJSKI
„Szczecin wystawia miski z wodą" - organizatorzy przekonują: „Fajnie będzie, jak dodatkowo każdy zrobi fotkę i wyśle na psi.szczecin@wp.pl. Stworzymy galerię, dzięki której pokażemy, że mieszkańcom naszego miasta nie nie są obojętne bezdomne zwierzaki!" 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ciekaff
2018-07-07 10:22:15
@ /// Ciesz się że to nie Afryka i ze słonie na wioskę ci nie wpadły ;)
///
2016-05-27 17:32:34
Lepiej zmobilizujcie wlascicieli sraluchow do sprzatania po swoich kundlach w centrum, chodnik czy zielone torowisko na piastow to nie sralnia !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA