czwartek, 24 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Ilu nauczycieli do zwolnienia?

Ilu nauczycieli do zwolnienia?

Ilu nauczycieli do zwolnienia?
Data publikacji: 2017-07-19 08:14
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:45
Wywietleń: 1316 276627

Zwolnienia w szczecińskich szkołach po wakacjach mogą dotknąć 300-400 nauczycieli - prognozuje szczeciński oddział ZNP. Zdaniem kuratorium oświaty to informacje niezweryfikowane, a rozwiązywanie stosunków pracy z nauczycielami jest konsekwencją niżu demograficznego, nie zaś reformy edukacji.

Od 1 września polskie szkoły znów będą wyglądały jak przed rokiem 1999: ośmioletnie podstawówki, czteroletnie licea i pięcioletnie technika. Z sieci szkół po 17 latach istnienia, znikną trzyletnie gimnazja. Co się stanie z ich pracownikami? Tuż przed wakacjami szczeciński oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego zbadał ponad połowę szkół. Z ankiet przeprowadzonych w 82 placówkach wynika, że od września bez pracy zostanie ok. 150 osób. Zdaniem ZNP podobnie może być w pozostałych.

Czytaj więcej w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 19 lipca 2017 r.

Elżbieta Kubera

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

M.Dem.
Do "Siwy". Ta gratyfikacja nauczycieli, dajaca im uposazenie bez pracy, jest kosztem strategicznego przeksztalcania społeczenstw w glupsze spoleczenstwo. Cel obnizania umyslowosci ludzkosci jest wazniejszy niz jakies tam pieniadze. Strategia wladztwa mas w niesmiertelnej jedynie slusznej wersji do nadal. Wola mas : prosto, prosciej, najprosciej tak aby nie bylo tych co to zawsze przed szereg mierny ...jest jak zadanie ideologiczne do spelnienia.
2017-07-19 20:06:25
M.Dem.
Do "Siwy". Problem reformy nauczania jest mi znany w zakresie popularyzowanym w mediach. Nie z tekstu jednolitego ustawy. Analizowanego w kregach zawodowo zwiazanych z problemem pracy dla nauczycieli. Uwage moja, tak jak wielu ludzi w ogole, reforma ta przyciaga ewentualnymi skutkami na glowny cel szkolnictwa. Czyli na zdolnosc podciagania w gore zdolnosci dzieci i mlodziezy do poziomu wymaganego swiatowym rozwojem "sil wytworczych". Jesli społeczenstwo ma byc zdolne do samodzielnosci w decydowaniu o sobie.
2017-07-19 19:16:09
roger
komuchy z ZNP do rezerwatu!!!!!!!!!!!!!!!!
2017-07-19 18:46:44
siwy
Do M.Dem. po tym co piszesz widać od razu że nie miałeś/aś w reku ani podstawy programowej ani ustawy o reformie oświaty. BTW zainteresowanym polecam szczególnie jej punkty mówiace o zwalnianiu i zatrudnianiu nauczycieli, generalnie nie mozna zwolnic z pracy nauczycielaktóry miał pełen etat i nie chce by go zwolnić, zostaje przesuniety w stan spoczynku z pełnym uposazeniem, zyc nie umierać, kto jeszcze ma takie fory w pracy?
2017-07-19 17:41:06
Sip
"reforma" tego "rządu" a w sumie bandy głupców wiernych jednemu starszemu panu pełnemu nienawiści to: likwidacja szkół, zwolnienia, zmiany na stanowiskach dyrektorów (na wiernych partii) a nie znamy jeszcze programów nauczania. Każdy kto ma młode dzieci powinien się tym martwić. Tym czy umożliwią tworzyć mądre społeczństwo, czy rzeszę pincetplusowców z puszką piwa w ręku i patriotycznej" bluzie z bazaru. Nawet Ci co na pis głosowali nie spodziewali się takiej zajadłości w upartyjnianiu państwa.
2017-07-19 15:04:22
M.Dem.
Do "Praca". Nie tylko nauczycielom zawdzięczamy to, że coś umiemy. Choć bez wątpienia wielu było/jest wspaniałych. Ale nasza wiedza to jest, np., coś co chłoniemy bezwiednie czytając literaturę piękną. Victor Hugo, pisząc swoją historię dzwonnika z Notre Dame, posiłkowal się bardzo długim badaniem archiwów i historii tego okresu i okoliczności właściwych tematowi literackiemu. Jego wiedza, przekazana nam później w powieści, jest znacznie wyższa od tej, która przekaże nam szkoła.
2017-07-19 10:08:12
do @ D.Dem. (demencja?)
- chociaż mam kilka latek to jeszcze pamiętam słowa już "nie ruska" i "nie sowietysty"; - "potrzebuje Polska cieśli budowlanych?"...Ten typ zabierał Polakom "siekiere, nóż, kamień i kij" - skutki masz dzisiaj w systemie oświaty.
2017-07-19 09:54:59
M.Dem.
Reforma nauczania, ograniczająca drastycznie -treścią i ilością - to, co uczniom należy podać aby czuli się naturalnie (bez poczucia niższosci) w zetknięciu z rozwojem społeczno -przemyslowym zachodu, zmniejsza potrzebę zatrudniania nauczycieli. Materiału do nauczania mniej, treści trudnych, wymagajacych wyjaśnień i czasu nauczania, mniej lub wcale. Szansa dla miernych wśród nauczycieli i uczniów to jest. I jednocześnie jest to obniżanie poziomu umysłowego społeczeństwa. Suma wynagrodzeń dla nauczycieli zmniejszy się ale strata -w dłuższej perspektywie- na większej głupocie ludzi, tworzących postęp naukowo - techniczny i dobrobyt, będzie o wiele większa i nie do odrobienia w krótkim czasie. W sumie jest to zawzięte działanie na kontynuacje podporządkowania świata władztwu mas. Tej samej linii politycznej, której podlegamy do teraz, a która (od początku ideologii rewolucyjnej "WOLA LUDU NAJWYŻSZYM PRAWEM!") woli siekiere, nóż, kamień i kij zamiast rozumu. To totalitaryzm. Potocznie zwany też sowietyzmem. Ponieważ Rosja ("sowieci") jest głównym strażnikiem kontynuacji tego systemu.
2017-07-19 09:30:13
Praca
Nauczyciele są tak świetnie wykształceni, że na pewno znajdą sobie pracę, nawet poza zawodem - w końcu to oni przekazują swoją wiedzę innym.
2017-07-19 09:12:03
Henio
Dobra zmiana...a ci co zostana to beda musieli miec po kilka etatow w kilku szkolach zeby cokolwiek zarobic,ale gorzej bedzie jak zobacza nowy program nauczania ktorzy bedzie tworzych nowych zombie
2017-07-19 08:41:01
ubywa dzieci w szkołąch
ale etaty mają zostać - ciekawostka
2017-07-19 08:31:55
bez_ironii_
A kogo to obchodzi ! Jak zwalniano stoczniowców, portowców, budowlańców to takiego kwiku nie było. Trzeba się przekwalifikować ! Brak jest kasjerek/kasjerów w Biedronkach ! Przyjmą do Castoramy, do budownictwa, do ochrony, itp. ! Pracy w bród, tylko chęci brak ! Ot, przyzwyczajenia do lekkiej pracy, zarabiania z korepetycji (bez podatku) robienie zdjęć klasowych na koniec roku i dodatkowy lewy zarobek ,dodatkowa praca w prywatnych szkołach, mam więcej wymieniać .......? :)
2017-07-19 08:27:43

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Krokusowa Rewolucja na Wałach Chrobrego

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie