Piątek, 12 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

II EKOBIEG już w maju

Data publikacji: 02 maja 2016 r. 08:45
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:52
II EKOBIEG  już w maju
 

Do wyboru jest start na 5 i 10 kilometrów, bieg dla dzieci, a także marsz nordic walking. Już 22 maja odbędzie się druga edycja EKObiegu, na który zapraszają: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, „Kurier Szczeciński” oraz Zakład Usług Komunalnych.

EKObieg to propozycja dla aktywnych, którzy cenią nie tylko sport, ale także troskę o środowisko. Dodatkową atrakcją będzie EKOstrefa, w której czekać będą organizacje i stowarzyszenia ekologiczne. To miejsce, w którym sport łączy się z ochroną środowiska. Zaplanowaliśmy tam szereg konkursów, które poszerzą wiedzę na temat zachodniopomorskiej przyrody. Warto zabrać ze sobą koce, ponieważ impreza nie zakończy się na samym bieganiu. W programie są konkursy oraz ekologiczne gry i zabawy dla najmłodszych. Serdecznie zachęcamy do zapisów na stronie Protiming24.pl.

Na starcie pojawią się m.in. pracownicy Funduszu, którzy formę szlifowali już 17 kwietnia podczas drugiej edycji Rekreacyjnego Marszu Nordic Walking Puszcza Wkrzańska. Do pokonania mieli malowniczą trasę z Polic na Gubałówkę. W imprezie wzięło udział ponad 800 osób, a na mecie na wszystkich czekały konkursy i zagadki w EKOstrefie.

Druga edycja EKObiegu będzie połączona z piknikiem Szczecińskie Magnolie, a zatem już po raz czwarty będzie można otrzymać magnoliowe sadzonki. Zapraszamy 22 maja na kąpielisko Arkonka.

Fot. D.GORAJSKI (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Andrzej
2016-05-07 09:31:41
Jestem królem, wszyscy ręce w górę!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA