środa, 23 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > II EKOBIEG już w maju

II EKOBIEG już w maju

II EKOBIEG  już w maju
Data publikacji: 2016-05-02 08:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:01
Wywietleń: 2702 131297

Do wyboru jest start na 5 i 10 kilometrów, bieg dla dzieci, a także marsz nordic walking. Już 22 maja odbędzie się druga edycja EKObiegu, na który zapraszają: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, „Kurier Szczeciński” oraz Zakład Usług Komunalnych.

EKObieg to propozycja dla aktywnych, którzy cenią nie tylko sport, ale także troskę o środowisko. Dodatkową atrakcją będzie EKOstrefa, w której czekać będą organizacje i stowarzyszenia ekologiczne. To miejsce, w którym sport łączy się z ochroną środowiska. Zaplanowaliśmy tam szereg konkursów, które poszerzą wiedzę na temat zachodniopomorskiej przyrody. Warto zabrać ze sobą koce, ponieważ impreza nie zakończy się na samym bieganiu. W programie są konkursy oraz ekologiczne gry i zabawy dla najmłodszych. Serdecznie zachęcamy do zapisów na stronie Protiming24.pl.

Na starcie pojawią się m.in. pracownicy Funduszu, którzy formę szlifowali już 17 kwietnia podczas drugiej edycji Rekreacyjnego Marszu Nordic Walking Puszcza Wkrzańska. Do pokonania mieli malowniczą trasę z Polic na Gubałówkę. W imprezie wzięło udział ponad 800 osób, a na mecie na wszystkich czekały konkursy i zagadki w EKOstrefie.

Druga edycja EKObiegu będzie połączona z piknikiem Szczecińskie Magnolie, a zatem już po raz czwarty będzie można otrzymać magnoliowe sadzonki. Zapraszamy 22 maja na kąpielisko Arkonka.

Fot. D.GORAJSKI (arch.)

Komentarze

Andrzej
Jestem królem, wszyscy ręce w górę!
2016-05-07 09:31:41

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie