Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Dla formy i środowiska

Data publikacji: 29 kwietnia 2016 r. 10:48
Ostatnia aktualizacja: 05 maja 2016 r. 12:24
Dla formy i środowiska
 

22 maja odbędzie się druga edycja EKObiegu, na który zapraszają: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, „Kurier Szczeciński”, oraz Zakład Usług Komunalnych.

EKObieg to szansa na sprawdzenie się w biegu na wybranym dystansie. Lecz chodzi nie tylko o sportową rywalizację. Podczas imprezy udostępniona zostanie też EKOstrefa, w której zaprezentują się organizacje ekologiczne. To miejsce, w którym sport łączy się z ochroną środowiska. Zaplanowaliśmy tam dla Państwa szereg konkursów, które poszerzą wiedzę na temat zachodniopomorskiej przyrody. W programie są konkursy oraz ekologiczne gry i zabawy dla najmłodszych. Zapraszamy do zapisów na stronie Protiming24.pl.

Na starcie pojawią się m.in. pracownicy Funduszu, którzy formę szlifowali już 17 kwietnia podczas drugiej edycji Rekreacyjnego Marszu Nordic Walking Puszcza Wkrzańska. Do pokonania mieli malowniczą trasę z Polic na Gubałówkę. W imprezie wzięło udział ponad 800 osób, a na mecie na wszystkich czekały konkursy i zagadki również w EKOstrefie.

Na każdego uczestnika czeka pamiątkowy medal i koszulka. Na zwycięzców nagrody. Rywalizacja odbędzie się na dystansie 5 i 10 kilometrów. 5 kilometrów do przejścia będę mieli fani nordic walking. Co ważne – wpisowe (20 złotych) w całości przekazane zostanie Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami. Dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz w kategorii 7- 12 lat również przygotowujemy krótki bieg (w tym przypadku nie ma wpisowego).

Druga edycja EKObiegu będzie połączona z piknikiem Szczecińskie Magnolie, a zatem już po raz czwarty będzie można otrzymać magnoliowe sadzonki. Zapraszamy 22 maja na kąpielisko Arkonka.

(eko)

Uwaga, należy się spieszyć z zapisami, bo zawody cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Na bieg na 5 km zapisało się 136 osób (limit 250), na 10 km – 111 osób (limit 200), nordic walking – 101 osób (limit 150), dzieci do 6 lat – 54 osób (limit 60), dzieci 7-12 lat – 86 osób (limit 100).

Fot. Dariusz GORAJSKI 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA