wtorek, 20 sierpnia 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > EkoBIEG > Dla formy i środowiska

Dla formy i środowiska

Dla formy i środowiska
Data publikacji: 2016-04-29 10:48
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-05 12:24
Wywietleń: 1696 131545

22 maja odbędzie się druga edycja EKObiegu, na który zapraszają: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, „Kurier Szczeciński”, oraz Zakład Usług Komunalnych.

EKObieg to szansa na sprawdzenie się w biegu na wybranym dystansie. Lecz chodzi nie tylko o sportową rywalizację. Podczas imprezy udostępniona zostanie też EKOstrefa, w której zaprezentują się organizacje ekologiczne. To miejsce, w którym sport łączy się z ochroną środowiska. Zaplanowaliśmy tam dla Państwa szereg konkursów, które poszerzą wiedzę na temat zachodniopomorskiej przyrody. W programie są konkursy oraz ekologiczne gry i zabawy dla najmłodszych. Zapraszamy do zapisów na stronie Protiming24.pl.

Na starcie pojawią się m.in. pracownicy Funduszu, którzy formę szlifowali już 17 kwietnia podczas drugiej edycji Rekreacyjnego Marszu Nordic Walking Puszcza Wkrzańska. Do pokonania mieli malowniczą trasę z Polic na Gubałówkę. W imprezie wzięło udział ponad 800 osób, a na mecie na wszystkich czekały konkursy i zagadki również w EKOstrefie.

Na każdego uczestnika czeka pamiątkowy medal i koszulka. Na zwycięzców nagrody. Rywalizacja odbędzie się na dystansie 5 i 10 kilometrów. 5 kilometrów do przejścia będę mieli fani nordic walking. Co ważne – wpisowe (20 złotych) w całości przekazane zostanie Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami. Dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz w kategorii 7- 12 lat również przygotowujemy krótki bieg (w tym przypadku nie ma wpisowego).

Druga edycja EKObiegu będzie połączona z piknikiem Szczecińskie Magnolie, a zatem już po raz czwarty będzie można otrzymać magnoliowe sadzonki. Zapraszamy 22 maja na kąpielisko Arkonka.

(eko)

Uwaga, należy się spieszyć z zapisami, bo zawody cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Na bieg na 5 km zapisało się 136 osób (limit 250), na 10 km – 111 osób (limit 200), nordic walking – 101 osób (limit 150), dzieci do 6 lat – 54 osób (limit 60), dzieci 7-12 lat – 86 osób (limit 100).

Fot. Dariusz GORAJSKI 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Nekrologi

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie