Poniedziałek, 20 maja 2024 r. 
REKLAMA

Milion w gminie Dobra

Data publikacji: 15 kwietnia 2016 r. 23:07
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:50
Milion w gminie Dobra
 

Budżety obywatelskie kojarzą się z dużymi miastami, w tym ze Szczecinem, ale za sprawą wiejskiej gminy Dobra, mogą stać się przyczynkiem do społecznej aktywności w małych miejscowościach. Władze tej podszczecińskiej gminy postanowiły zaktywizować mieszkańców milionem złotych, który będą mogli przeznaczyć na potrzebne ich zdaniem inwestycje.

- Przeprowadzamy obecnie konsultacje dotyczące tego projektu. Chodzi o wnioski i uwagi mieszkańców, które będą uwzględnione przy ostatecznej wersji regulaminu jak najlepszego przydziału planowanej kwoty. W tym celu powołaliśmy specjalną komisję, by przeanalizowała wszystkie sygnały na ten temat od mieszkańców - mówi Rozalia Adamska, sekretarz gminy Dobra.

Wstępne założenia projektu, nazywanego „ Funduszem Obywatelskim”, umieszczone są na stronie internetowej Urzędu Gminy Dobra, dlatego uwagi i wnioski można składać drogą mailową. Ale tymi założeniami dysponują także wszyscy sołtysi, do których mogą zwracać się zainteresowani, którzy nie mają komputerów, albo możliwości zapoznania się z nimi bezpośrednio w urzędzie.

Dobra jest najprawdopodobniej prekursorem obywatelskiego budżetu na poziomie gmin wiejskich, nie tylko w naszym regionie, ale także w kraju. - Środki finansowe to ważna rzecz, ale głównym celem tego projektu jest pobudzenie aktywności społecznej naszych mieszkańców. Im będzie ich więcej, tym lepiej z pożytkiem dla całej naszej gminy - dodaje Rozalia Adamska. ©℗

(mos)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

jan dzban
2016-04-16 17:47:14
DOBRA JEST DOBRA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA