niedziela, 25 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Milion w gminie Dobra

Milion w gminie Dobra

Milion w gminie Dobra
Data publikacji: 2016-04-15 23:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:00
Wywietleń: 1726 128142

Budżety obywatelskie kojarzą się z dużymi miastami, w tym ze Szczecinem, ale za sprawą wiejskiej gminy Dobra, mogą stać się przyczynkiem do społecznej aktywności w małych miejscowościach. Władze tej podszczecińskiej gminy postanowiły zaktywizować mieszkańców milionem złotych, który będą mogli przeznaczyć na potrzebne ich zdaniem inwestycje.

- Przeprowadzamy obecnie konsultacje dotyczące tego projektu. Chodzi o wnioski i uwagi mieszkańców, które będą uwzględnione przy ostatecznej wersji regulaminu jak najlepszego przydziału planowanej kwoty. W tym celu powołaliśmy specjalną komisję, by przeanalizowała wszystkie sygnały na ten temat od mieszkańców - mówi Rozalia Adamska, sekretarz gminy Dobra.

Wstępne założenia projektu, nazywanego „ Funduszem Obywatelskim”, umieszczone są na stronie internetowej Urzędu Gminy Dobra, dlatego uwagi i wnioski można składać drogą mailową. Ale tymi założeniami dysponują także wszyscy sołtysi, do których mogą zwracać się zainteresowani, którzy nie mają komputerów, albo możliwości zapoznania się z nimi bezpośrednio w urzędzie.

Dobra jest najprawdopodobniej prekursorem obywatelskiego budżetu na poziomie gmin wiejskich, nie tylko w naszym regionie, ale także w kraju. - Środki finansowe to ważna rzecz, ale głównym celem tego projektu jest pobudzenie aktywności społecznej naszych mieszkańców. Im będzie ich więcej, tym lepiej z pożytkiem dla całej naszej gminy - dodaje Rozalia Adamska. ©℗

(mos)

Komentarze

jan dzban
DOBRA JEST DOBRA
2016-04-16 17:47:14

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Nekrologi

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie