
Hymn do Bałtyku

Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 11:57
Na wspólne wykonanie „Hymnu do Bałtyku” zaprasza Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia w Szczecinie. Odbędzie się ono 11 listopada o godz. 11.11. Razem z uczestnikami imprezy śpiewać będą członkowie Ligi Morskiej i Rzecznej w całym kraju.
W styczniu przyszłego roku przypada 70. rocznica śmierci Feliksa Nowowiejskiego – kompozytora, dyrygenta, organisty. Był on m.in. twórcą muzyki „Hymnu do Bałtyku” (do słów Stanisława Rybki), a także „Roty” (do wiersza Marii Konopnickiej). „Hymn do Bałtyku” powstał w 1919 r. Wtedy już powołana została, pierwszym dekretem Józefa Piłsudskiego, Marynarka Polska, choć o morze trzeba było zabiegać w Wersalu. Zaczęto budować dumę z Polski wolnej i morskiej, uświadamiając narodowi, że droga do wolności zawsze była drogą do morza.
W środę o godz. 11.11 odbędzie się wspólne wykonanie „Hymnu do Bałtyku” w Starej Rzeźni przy ul. T. Wendy 14. Jednocześnie zaśpiewają go członkowie Ligi Morskiej i Rzecznej w całym kraju. Organizacja ta przyjęła dwie pierwsze zwrotki pieśni za swój oficjalny hymn. Wydarzenie będzie transmitowane przez internet. Wstęp wolny.©℗
(ek)
Komentarze
Dodaj komentarz
Pogoda
|
||
-1℃ na godz. 00:00 | ![]() | Zobacz prognozę na trzy dni |
Polub nas na Facebooku
Praca
Nekrologi
kondolencje
Sonda

Przejdź do sklepu
Najczęściej czytane
Najczęściej komentowane

- MSZ: Minister Czaputowicz o przyszłości Europy na konferencji CEPS w Brukseli (komunikat)
- MPiT: W Bukareszcie dobiegło końca spotkanie ministrów ds. handlu UE (komunikat)
- MEN: list resortu edukacji do samorządowców w sprawie podwyżek dla nauczycieli (komunikat)
- MPiT: Nowelizacja rozporządzenia dot. wymagań dla kotłów (komunikat)
- MI: Fundusz Dróg Samorządowych - rekordowe wsparcie dla dróg lokalnych (komunikat)