sobota, 26 września 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Żagle > „Dla szpiku - dookoła Bałtyku”

„Dla szpiku - dookoła Bałtyku”

Data publikacji: 2015-08-26 12:22
Wywietleń: 6730

Pod koniec września rusza żeglarska wyprawa pod hasłem „Dla szpiku - dookoła Bałtyku”. Rejs ma dwa główne cele: w warstwie sportowej pokonanie 1.200 mil morskich non stop, aby ustanowić nowy rekord trasy. Drugi aspekt projektu ma wymiar charytatywny, polegający na zwiększeniu uwagi społeczeństwa na problemy osób chorych na białaczkę.

Organizując to wydarzenia sportowe ogniskujemy uwagę mediów i kibiców w całym kraju. Chcemy zwiększyć świadomość społeczną i zwrócić uwagę na problem dawców szpiku. Nasze przedsięwzięcie ma za zadanie udzielić realnego wsparcia osobom chorym poprzez nagłośnienie problemu dawców szpiku oraz rejestrację nowych potencjalnych dawców szpiku kostnego i zbiórkę krwi w mobilnym punkcie krwiodawstwa. Start i meta trasy odbędzie się 24 września br. w Świnoujściu z wpłynięciem do Szczecina. Finał projektu „Dla szpiku dookoła Bałtyku” odbędzie się podczas wydarzenia organizowanego przez Północną Izbę Gospodarczą w Szczecinie przy alei Wojska Polskiego 86 w dniu 4 września br . Podczas tej uroczystości odbędzie się m.in. rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego oraz zbiórka krwi w mobilnym punkcje krwiodawstwa.

(P)

Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie