niedziela, 24 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > „Gryfia” zbuduje prom dla PŻM

„Gryfia” zbuduje prom dla PŻM

„Gryfia” zbuduje prom dla PŻM
Data publikacji: 2017-09-11 16:18
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:27
Wywietleń: 3024 291773

Po serii spotkań w końcową fazę negocjacji z Morską Stocznią Remontową „Gryfia” wszedł projekt budowy statku ro-pax dla Polskiej Żeglugi Morskiej. Statek będzie miał zbliżone parametry do zamówionej już w „Gryfii” jednostki dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. Powstanie jednak według odrębnego projektu.

Dostawa promu dla PŻM planowana jest na rok 2021.

– Wszystkie parametry ekonomiczne oraz założenia techniczno-eksploatacyjne zostały już uzgodnione pomiędzy obiema stronami, natomiast szczegóły wyposażenia jednostki będą doprecyzowane w najbliższym czasie w ramach projektu technicznego – poinformował Krzysztof Gogol, rzecznik prasowy PŻM.

Jak dodał, finansowanie budowy promu jest uzależnione od realizacji programu naprawczego PŻM, a w szczególności elementów tego planu, blokowanego obecnie przez tzw. czynnik społeczny.

– Jednocześnie, przez okres budowy nowego promu przez „Gryfię”, PŻM rozważa możliwość wyczarterowania jednostki z rynku – w celu zagospodarowania nadwyżki podaży ładunków w relacjach obsługiwanych przez spółkę-córkę PŻM, czyli Unity Line – podał K. Gogol.

(ek)

 

Komentarze

Pinnk
Dziwię się,informacje z PŻM-u nie są do końca sprawdzane przez autora tego artykułu słucha się jednej strony (pan Folta) ,który od bardzo dawna powinien być na garnku ZUS-u," czynnik społeczny" jest tam od zawsze i wie jakie są bolączki pracowników, Pan Brzezicki będąc dyrektorem wsławił się tylko zwalnianiem ludzi, a jako komisarz dalej ma te przyzwyczajenia, jeżeli stawki frachtowe nie pójdą w górę to nie ma takiego komisarza który naprawi stan tej firmy. Na 50 statków było około 300 ludzi z obsługi w biurze, Pan Brzezicki porównuje zarobki marynarzy do flot innych państw, ciekawe dlaczego nie mówi, że w tamtych firmach na lądzie pracuje dużo dużo mniej pracowników, są firmy zewnętrzne które oferują swoje usługi za dużo mniejsze finanse niż te które generują kapitanowie siedzący na ciepłych posadkach bo im się nie chce, lub nie mogą już pływać, "dział decyzyjny" mimo kłopotów w jakie wpędził firmę nie jest objęty ograniczeniami pensji ani różnorakich nagród finansowych. Może skończmy z tą obłudą. Od ponad 12 lat buduje się promy dla tej firmy , i nic nie zostało wybudowane, nikt nie jest zainteresowany rozbudową floty promowej, teraz gdy bieda zagląda, okazuje się, że tylko promy zarabiają i na siłę musimy coś z tym zrobić, PŻB tonęło a teraz "koszą" taką kasę o której w PŻM mogą marzyć. Więc niech Pan Folta zrobi już pa,pa i niech wejdą do zarządu ludzie którzy mają coś do zaoferowania i nowe pomysły.
2017-09-13 11:51:47
Hobbit
Pan rzecznik, siedzący na 21 piętrze termosu, ma wyraźnie kiepski wzrok! Nie dostrzega czynników pracujących na rzecz firmy od kilkudziesięciu lat. On zapewne chciałby, by jako, cytuję : "czynniki spoleczne ", robili to spolecznie. Pan rzecznik nie dopowiada również, że proponowane przez dyrekcję obnizki płac nie dotyczą kadry dyrekcyjnej PZM! Być może dlatego, że cały ten pakiet jest, z założenia aspoleczny. ..
2017-09-12 13:03:56
cs
A cóż to za tzw. czynnik społeczny - pracownicy, którzy nie godzą się na obniżki?
2017-09-12 06:58:11
o-PiS... o 2-ch Stoczniach
To w koncu Gryfia ma Remontowac i Budowac !? A czym ma zajmowac sie i co dalej budowac... Gryfi Brat po 2-iej stronie - czyli "od-Nowiony Warski" ?
2017-09-12 00:16:55
Mariusz
A dlaczego gryfia ma budować nowy prom? Jak zawsze wszystko odwrócone do gory nogami! Stocznia szczecińską ma historię, możliwości do budowy nowych jednostek, gryfia specjalizuje sie w remontach. Ktoś tu miesza i za rok albo dwa wyjdą nowe fakty o których się dowiemy. Kręcił kręcił i z wiertarki cos wykręcił. I tak bedzie z tym kontraktem.
2017-09-11 23:53:17
HogoFogo
Tylko statki produkowane w Chinach dają szansę na prowizje i diety z delegacji. Jak rozliczyć delegacje ze Szczecina do Szczecina? Na tej trasie żaden samolot nie lata!
2017-09-11 23:53:02
Gosc
Np i znalazł się winny - suweren tu zwany czynnikiem społecznym.
2017-09-11 22:35:18

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy