Środa, 17 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Porozmienie PŻM i Solidarności

Data publikacji: 26 lipca 2017 r. 19:04
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:45
Porozmienie PŻM i Solidarności
 

Negocjacje prowadzone pomiędzy między NSZZ „Solidarność” a Polską Żeglugą Morską zostały zakończone podpisaniem porozumienia między stronami. Poinformowała o tym Agnieszka Muchla, rzecznik prasowy wojewody zachodniopomorskiego.

– Porozumienie podpisano podkreślając „troskę o sytuację Polskiej Żeglugi Morskiej, konieczność wzmocnienia instytucjonalnej współpracy między stroną rządową, związkami zawodowymi i pracodawcami, deklarując wzajemną lojalność” – podała A. Muchla w komunikacie. – Strony zgodziły się co do trybu i zasad postępowania w sprawach dotyczących pracowników objętych zamiarem zmiany warunków pracy i płacy. Jednocześnie zadeklarowano, że „podpisanie tego porozumienia wyczerpuje i kończy kwestię sporną między stroną pracodawcy a stroną społeczną”.

Sygnatariuszami porozumienia są: Paweł Brzezicki – zarządca komisaryczny PŻM (strona pracodawcy) oraz Mieczysław Jurek – przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Pomorza Zachodniego (strona społeczna).

Porozumienie zawarto podczas spotkania w środę (26 lipca), zorganizowanego przez wojewodę Krzysztofa Kozłowskiego. Obowiązuje strony z dniem podpisania.

(ek)

Fot. Elżbieta KUBOWSKA 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Złodzieje
2017-07-27 17:20:30
Problemem Szczecina , od 25 lat , nie są Związki Zawodowe , ale nieudolni prezesi , dyrektorzy , rady nadzorcze itd. To oni doprowadzili do bankructw kilkaset firm. Firmy padały jak muchy , a oni z dnia na dzień stawali się milionerami. Gdzie były polskie sądy i urzędy skarbowe ?
dziadek Jacek
2017-07-27 12:02:59
W tym porozumieniu nie ma nic o obniżeniu pensji.Porozumienie dotyczy jedynie pracowników zwolnionych z promów w odwecie za działania w obronie pracowników PŻM>
marynarz
2017-07-27 11:28:40
Te panie kapitan/ex pzm a ile ty masz aby przetrwać ten ciężki czas, tez 600 USD? Czy może 6.000 USD albo i więcej? Poza tym nie porównuj swoich rodaków do Filipińczyków ponieważ jest to bardzo nieładne z twojej strony.
Kapitan / ex PŻM
2017-07-27 11:09:27
Związki uspokójcie się bo PŻM upadnie ... Już tak wiele macie na "sumieniu" Pamiętam wojny związkowe o stoczniowców gdy SS Nowa zamykano - walczyliście tylko o gigantyczne odprawy ... a zmiany polityczne z stoczni - niszczenie polityczne Porty Holding , no i niezrozumiała odmowa na budowę statków dla PŻM z kontraktem na miliard dolarów (gigantyczny błąd Szczecina ) tego już nie zauważaliście. Podobnie w Gryfii oburzające formy monopolu związkowych struktur ... można by mnożyć przykłady naszej gospodarki morskiej i negatywnego wpływy związków (w tym głównie Solidarności) na ich los w ostatnich 30-tu latach. Teraz PŻM i protesty Solidarności - bo Pan Dyr Brzezicki stawia twarde warunki WALCZYMY do bólu bo inaczej nie przetrwamy (niestety bez litości / bez negocjacji związkowych - co zabolało Pana P.Kowalskiego - napuszczającego teraz do politycznej wojny za pośrednictwem Pana Jurka / bez komentarza bo na szkodę PZM-u). Byłem na masowcu / niemiecki armator wyszedł z ITF a marynarze / kucharz z Filipin mają kontrakty po 600 USD / umowy pracy na 8 miesięcy - wszystko po to aby przetrwać bardzo trudny rynek frachtowy - aby zaoszczędzić każde 1000 dolarów ... reżim niesamowity - inaczej statki na "żyletki" .... Wszyscy walczymy z rynkiem z nadzieją , że powróci do poziomu 2.000 punktów ... i tutaj Solidarność Pana Jurka ani Pan Wojewoda ani Rząd NIC NIE POMOGĄ !!! Powodzenia dla Zarządu PŻM / WYTRWAŁOŚCI!!! Bo bankructwo PŻM (do groźby którego doprowadził poprzedni Zarząd i m.in. Solidarność - walcząc o wzrost płac , nie słuchając notowań rynkowych ostatnich 3-ech lat, itp.) byłoby największą porażką naszego Szczecina.
Tomcia
2017-07-27 07:31:30
Czytam a tu takie ble ble, jakbym czytała slogany wypowiadane przez obecnie panujących w rządzie. Konkrety proszę. O ile zmniejsza się wynagrodzenia pracownikom, ilu pracowników straci pracę oraz co z funduszem socjalnym, który miał ulec zlikwidowaniu?
ja
2017-07-27 01:17:08
Co to porozmienie? ;-)
ok
2017-07-26 22:32:00
Trochę długo to trwało, ale w końcu się udało ;)
Zdziwiony
2017-07-26 21:47:05
To Jurek - wajchowy na stacji w Myśliborzu - zna się na żegludze?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA