sobota, 06 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Gróbarczyk przegrał z Nitrasem

Gróbarczyk przegrał z Nitrasem (akt. 1)

Gróbarczyk przegrał z Nitrasem
Data publikacji: 2019-10-11 23:55
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-12 22:50
Wywietleń: 2977 420503

Sąd Apelacyjny w Szczecinie oddalił w piątek wieczorem zażalenie ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marka Gróbarczyka na decyzję sądu okręgowego. Sąd I instancji zdecydował, że polityk PiS ma sprostować zamieszczone na Twitterze słowa o tym, że poseł PO Sławomir Nitras zniszczył stocznię.

Orzeczenie sądu okręgowego stało się prawomocne – powiedział PAP w piątek rzecznik prasowy Sądu Apelacyjnego w Szczecinie Janusz Jaromin.

***

Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk ma sprostować zamieszczone na Twitterze słowa o tym, że poseł Platformy Obywatelskiej Sławomir Nitras zniszczył stocznię. To nieprawomocna decyzja szczecińskiego sądu.

"Panie Schetyna, wraz z kolegą Nitrasem zniszczyliście stocznie, a dziś kpicie ze stoczniowców, którzy budują tam statki. Wyjątkowa bezczelność" – tak brzmiał wpis Gróbarczyka, który nie spodobał się Nitrasowi. Polityk PO złożył pozew w trybie wyborczym.

Teraz decyzją sądu Gróbarczyk ma napisać na Twitterze tak: "Sprostowanie. Ja, Marek Gróbarczyk, oświadczam, że nieprawdziwa jest podana przeze mnie informacja o zniszczeniu stoczni przy udziale Sławomira Nitrasa".

- Sąd nakazał Gróbarczykowi sprostować nieprawdzie informacje o moim udziale w doprowadzeniu do upadku stoczni w Szczecinie – komentował Nitras. - Rola samego Gróbarczyka w tym procesie, przypomnę tamtym okresie ministra gospodarki morskiej w rządzie Kaczyńskiego oraz jego dzisiejszych współpracowników, którzy pełnili wtedy funkcje właścicielskie i zarządcze w stoczni, będzie wyjaśniona, mam nadzieję już niedługo. Dzisiejszy wyrok to pierwszy krok na drodze wyjaśniania, kto wtedy jaką rolę odegrał.

Do wyroku odniósł się także poseł PiS Krzysztof Zaremba:

- Wyrok uważam za skandaliczny. Tłumaczenia pana cyrulika z Połczyna Nitrasa, że on nie wiedział, co mu dają, czytał treści, ale jej nie rozumiał, no to by trzeba było wrócić do jego zobowiązania z grudnia 2016 roku pod Sejmem, kiedy go zapytałem: “Nitras, kochany, na czym ty jedziesz?”. Trzeba by sprawdzić pełnosprawność intelektualną pana posła. Było spotkanie w sali sesyjnej Rady Miasta, gdzie kłamał w żywe oczy stoczniowcom, mówiąc, że firma nie będzie zamknięta. I tak, Nitras w mojej opinii jest członkiem gangu, który zamordował stocznię, czyli Platformy Obywatelskiej. Nitras ma likwidacyjną krew Stoczni Szczecińskiej na rękach – tak to poetycko ujmę.

Pełnomocnik ministra Gróbarczyka ma apelować od wyroku.

- Będzie apelacja od tego dziwnego orzeczenia – napisał na Twitterze Gróbarczyk. - Pan Nitras przed sądem stwierdził, że nie pamiętał za jaką ustawą głosował i jakiej ustawy był sprawozdawcą. Bezczelność - zagłosować za likwidacją stoczni, pozbawić ludzi pracy, a potem stwierdzić, że się tego nie pamięta.

(as)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Kazdy Kij ma 2 konce...
Czyli ze: wg. "Kasty" do 13/10 przegral ! A dalej po 13/10 i tak Wygra... gdyz smieje sie ten - Kto Smieje sie ostatni...!!
2019-10-12 22:26:23
@ Antoni
A ty weź się do roboty, aby zarobić , a nie dostać na kolejny fotelik samochodowy dla twojego bachora !! Łapę wyciągać każdy potrafi pokaż co TY jątrzący Trollu potrafisz ...
2019-10-12 19:18:23
Bugi
Wszyscy biorą jerzyka raz po raz
2019-10-12 16:28:12
Antoni
Ale złośliwy artykuł na 5 minut przed ciszą wyborczą. Jeżeli, to nie był zamierzony ruch, to w takim razie obeszło się bez profesjonalizmu. Kto ma pójść na wybory, to pójdzie :)
2019-10-12 13:22:54
MIETEK
powiem tak ,szkoda czasu ,jest jasne dlaczego stoczni nie ma ale leciec z byle czym do sądu,ja juz rok borykam się z poważnym tematem i spokojnie czekam na orzeczenie SĄDU W TEMACIE JAK TO MOZNA W SZPITALU SPAŚC Z ŁOZKA I ZŁAMAĆMIEDNICĘ I KOŚC UDOWA CO PRZYCZYNILO SIĘ DOŚMIERCI POSREDNIO I CO MAM SIE CIESZYC NO NIE ALE SĄD TEMAT 23 PAZDZIERNIKA ROZWIKŁA I BĘDZIE PO TEMACIE .TAKIE ŻYCIE
2019-10-11 21:47:45
@Jerzyk
Partia / kreml/ im wyrówna !
2019-10-11 20:34:27
guciu
Może lepiej z Szczecina się wycofać polityki miasta Portowego~!?
2019-10-11 18:07:44
do jerzyka
I dlatego prezes zmieni elyty i będzie napiętnował tych co na pis nie głosowali. Słuszną linię ma nasza partia - jak mawiał klasyk. A sądy będą nasze i zweryfikują wszystkie wyroki wydane w minionych czterech latach.
2019-10-11 16:51:30
jerzyk
Wszyscy Szczecinianie biorą m.inn. 500 +, wyprawkę dla dzieci, korzystają z ulgi PIT z 18 na 17 %,biorą 13 emeryturę, w przyszłości 14 emeryturę, korzystają z niższego wieku emerytalnego, będą korzystać od 2020 roku z minimalnej płacy 2600 zł,nauczyciele korzystają z 15 % podwyżki a w następnym roku o kolejne 6 % samorządowcy korzystają z dofinansowania na lokalne drogi i ulice,itd.itp., i dziwię się, że są tacy wśród nas, którzy chcą to wszystko utracić głosując na nieumiejącą rządzić PO.
2019-10-11 16:12:55
Warto byc przyzwoitym
Grobarczyk,Zaremba,Matecki,Jacyna-Witt- nic mnie z wami nie laczy...
2019-10-11 15:56:40
Wyjątkowa bezczelność
Herr Zaremba uważa wyrok za skandaliczny, bo jak mógł sąd skazać działacza PiS na przepraszanie cyrulika z Połczyna. Tak będzie wyglądała reforma sądów jak PiS wygra (co ja piszę!!!) wybory.
2019-10-11 14:41:29
Ot i...
Cejrowski...Autorytet Darka;)
2019-10-11 13:42:56
Darek
Jednak Cejrowski ma rację. 100% sędziów do wymiany, bo nie ma szans na na oczyszczenie.
2019-10-11 11:17:43
Haha
Grobarczyk to chyba największa niedojda w tym rządzie nieudaczników
2019-10-11 09:47:14
Pilna reforma sądownictwa.
Po wyborach najważniejsza będzie radykalna reforma sądownictwa. To priorytet. Bez oglądania się na UE.
2019-10-11 09:44:08
Wiking46
Prawda jest taka,że to Tusk zlikwidował stocznie..a póżniej czmychnął do Kataru,....nie,nie łobuz do Brukseli....
2019-10-11 08:56:01
każdy w Szczecinie wie
że stocznię zniszczyły jej własne związki zawodowe
2019-10-11 08:19:31
jr
Prawda zwycięży, Sądy do wymiany, szczególnie szczecińskie
2019-10-11 08:14:19
Mech
Ze spawaczami bylo inaczej.Pierwsza tura spawaczy nie umieli spawac wiec pojechali na szkolenia.Przyjechali,zwolnili sie i wyjechali do Norwegii , Szwecji, Niemiec z certyfikatem ze umieja spawac "kwasowke. Pojechala druga grupa spawaczy na szkolenie. No i Ci juz mieli podpisane umowy ze po szkoleniu musza pewien okres przepracowac w stoczni ( inaczej zwrot kasy za kurs ). Kilka statkow zeszlo z pochylni. Bylem na jednym z nich na Dalekim Wschodzie - bardzo dobra konstrukcja , technologicznie bardzo dobrze zrobione rurociagi , poszycie . Marynarze bardzo dobrze opiniowali te statki ze Stoczni Szczecinskiej. Pozdrawiam
2019-10-11 08:08:39
niestronniczy
A dlaczego Kurier Szczeciński nie pisze, że wyrok jest taki wyłącznie dlatego, ponieważ sąd nie znalazł dowodów, które świadczyłyby o tym, co było przyczyną upadku stoczni! Warto być rzetelnym i uczciwym.
2019-10-11 06:43:41
ooo cenzura!!
a jak ze spawaczami było??? potrafili spawać zbiorniki z nierdzewki?? czy nie był to początek końca stoczni?? Bravo P Nitras!! tak trzymać... teraz jeszcze dziennikarze z TVP3 Regio zostali!!!
2019-10-11 00:00:52
A spawacze??
a nikt nie napisze od czego się zaczęło??? A ze spawacze d..... dali i nie potrafili nierdzewki pospawać i sprawa z tankierami się rypła!!! I wreszcie ktoś utarł nosa temu Panu G.... A teraz kolej na dziennikarzy z TVP3 Regionalna!!!
2019-10-10 23:36:25
czytam
Przed sądem / po ? / Gróbarczyk przegrał , ale moze w z lekka czerwonawym Szczecinie Nitras przegra wybory .Pan Nitras przegrał wizerunek posła jako osoby przyzwoitej grzebiąc pod ławkami w Sejmie .
2019-10-10 22:10:14
babcia
oklejcie się taśmą tak jak ten przegrany okleja statki
2019-10-10 21:58:13
Sławek miał rację, prorok jakiś czy co?
Sławomir Neumann:… "Reszta to są goście, którzy mogą trafić do sądu z aktem oskarżenia, a sądy dzisiaj – ja ci gwarantuję – nie rozstrzygną żadnej sprawy przed wyborami. Żadnej. Przez rok nie zrobią ku*a nic. Będą prowadzić sprawy – i chj."
2019-10-10 21:45:41
On na pewno wyrokiem się przejmie
Jest kampania-można w majestacie prawa łgać łżeć kłamać uprawiać hucpę polityczną,bełkotać -i co im zrobicie-? Oni wyrokami co pokazali przez całą kadencję kompletnie się nie przejmują.
2019-10-10 21:45:31
Asy
Najzabawniejszy autorytet Zaremba
2019-10-10 21:45:06
kibic
sędzia z PO ... dzieci w przedszkolach wiedzą,że sędziowie w 99% to elektorat PO to jaki miał być wyrok?! jedna nieścisłość to nie Schetyna,a Tusk przyczynili się na rozkaz Niemiec do zamknięcia stoczni.
2019-10-10 21:38:48
Myślący
Kasta, Szczecin, PO
2019-10-10 21:14:27
Taaa
Zaremba - "prawnik" i "adwokat".
2019-10-10 21:12:24