sobota, 21 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Oto kandydaci PiS do Sejmu i Senatu

Oto kandydaci PiS do Sejmu i Senatu

Oto kandydaci PiS do Sejmu i Senatu
Data publikacji: 2019-08-16 13:25
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-19 13:10
Wywietleń: 2419 408702

Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk, posłowie Leszek Dobrzyński, Artur Szałabawka, Michał Jach - to czołówka listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu w okręgu szczecińskim.

Zwraca uwagę nazwisko Arkadiusza Litwińskiego, który znalazł się na pozycji numer 9. Litwiński był posłem Platformy Obywatelskiej, jej kandydatem na prezydenta Szczecina w wyborach w 2010 roku.

- Do udziału w wyborach do Sejmu zaprosił mnie Jarosław Gowin. To on, ale też kilka innych osób, które darzę szacunkiem przekonało mnie do czynnego zaangażowania się w dobrze pojętą politykę - wyjaśnia Litwiński na Facebooku. - Wizja państwa formułowana przez centroprawicowe Porozumienie Jarosława Gowina jest mi bliska. Szczególnie ważna jest w niej rola nauki, przedsiębiorców i samorządu terytorialnego. Kandydowanie do Sejmu w ramach Zjednoczonej Prawicy jest dla mnie zaszczytem. 

Poza tym - bez większych zaskoczeń. Kandydatami w okręgu szczecińskim są także: Stefania Biernat, Krzysztof Zaremba, Rafał Mucha, Kazimierz Drzazga, Marek Posobkiewicz, Andrzej Szelążek, Monika Kuźmińska, Justyna Łyjak, Magdalena Zarębska - Kulesza, Dariusz Matecki, Zbigniew Bogucki, Maria Brzozowska, Anna Pawlak, Jolanta Toboła, Michał Kamiński, Katarzyna Dyczyńska, Agnieszka Stój, Agnieszka Kurzawa i Maciej Kopeć.

Kandydaci z okręgu koszalińskiego to: Czesław Hoc, Paweł Szefernaker, Małgorzata Golińska, Stefan Strzałkowski, Marek Subocz, Artur Wiśniewski, Jan Owsiak, Izabela Sozańska - Majchrzak, Jakub Pyżanowski, Ryszard Chróściel, Barbara Nagórska,Grzegorz Błaszczyk, Barbara Kędzior, Halina Sztreja, Jacek Szadzewicz oraz Emilia Niemyt.

I jeszcze kandydaci do Senatu. W okręgu szczecińskim to Małgorzata Jacyna-Witt, przewodnicząca klubu radnych PiS w sejmiku zachodniopomorskim. W regionie: Edward Kosmal, szef rolniczej "Solidarności" w województwie zachodniopomorskim oraz radni sejmiku, Henryk Carewicz i Krzysztof Nieckarz. ©℗

(as)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Jak mija dzien
Pozytywna kampania PIS kwitnie."Internetowa matka" pana Mateckiego-pani Pawlowicz-obiecuje,ze skisne;).Wole zdecydowanie pozytywny entuzjazm Agnieszki Kurzawy,ktora (odpowiednio do wieku i pozycji) deklaruje,ze kocha pis,bazgrzac palcem na piachu.Mysle sobie- po co sie tak szczypie z tym kucaniem- jak mozna bylo od razu wygodnie ukleknac.I deserek na koniec- pan Kaczynski zwiekszyl liczbe wrogow.Teraz walczy nie tylko z "tamtymi po drugiej stronie",ale i z tymi po tej swojej;).Reszta jak zawsze...O pechu motoryzacyjnym Szydlo nikt nie pisze-czekaja na przekaz dnia.Najprawdopodobniej- to wina latarni.
2019-08-19 13:06:30
Antoni
Nic człowieku nie rozumiesz z tego co pisze do Ciebie osoba o pseudonimie Klara. Szkoda na Was czasu, ja pasuję. TVN Wami rządzi, nic nie przetłumaczysz Tobie... pamiętaj, że na forach głosów nie uzbierasz. Mi się już nie chce pisać o aferach Tuska, zaniedbaniach, lekceważenie luki Vatowej itd.
2019-08-19 08:45:07
@klara
Pozytywna kampania -masz na mysli ten konkurs w szeregach pisu na to ' kto glebiej wejdzie tym co wyzej od nich'?Czy moze chodzi o metode,ze dziesiec razy powtorzone klamstwo staje sie prawda...Ta ' pozytywna kampania' to duza dawka infantylizmu.Spokoj rodzin?Co zapewnia pis polskiej rodzinie teraz,podczas swoich rzadowow?Chaos,niepewnosc,strach,brak poczucia bezpieczenstwa.Tylko niewrazliwy,bez wyobrazni czlowiek moze widziec inaczej.A co bedzie pozniej- jak przyjdzie nam splacac cene rozdawnictwa przedwyborczego pisu i pozostalych niecelnych decyzji?Wiekszy spokoj?Pozytywna kampania oparta na szczuciu jednych na drugich?Slowa i obietnice o przyszlosci nic nie znacza- jak nie ida wraz z nimi czyny z przeszlosci i terazniejszosci.Pis ma zbyt duzo ' pod dywanem' i nic z tym nie robi.I wiemy to wszyscy...Rozbawil mnie ten watek o osmiorniczkach kontra flaki.To tez manipulacja...Pozdrawiam
2019-08-19 00:16:02
Antoni
Nie mam co pisać, bo po co powtarzać słowa konkretnej osoby, którą też próbujecie poniżyć. Leżycie i dalej straszcie tak Polaków, to Wam nie pomaga... ale jest za to jedynym sposobem na podjęcie dyskusji.
2019-08-18 22:30:16
Klara
Spierajmy się na programy nie insynuacje i poniżania innych ludzi.Co wy tak to lubicie? przygadywać o wódce za 15 zł gdy wina pijecie za 200 zł?Ośmiorniczki kontra flaki?Polska jest biało-czerwona.Jedni bardziej biali drudzy bardziej czerwoni ale na jednej ziemi.Całe szczęście że tradycyjnie PiS będzie z pozytywną kampanią startował od razu widać różnicę która da więcej głosów od ludzi którzy chcą spokoju.Spokoju dla rodzin a nie eksperymentów ideologicznych.
2019-08-18 21:21:33
@ Klara
Różnica jest subtelna : POwców nagrali w restauracji przy "tych twoich ośmiorniczkach", a PISiorów w burdelu na Podkarpaciu i teraz szybko likwidują świadków nawet na leżąco się wieszają ciekawe co?? Takiej Polski z Kaczafim chcecie ??
2019-08-18 20:47:35
@ Antoni Klara
No przecież wiemy dopóki będzie 500+ i wóda po 15zł. to reszta nie obchodzi towarzyszy z PIS...Tylko życia i Polski dla takich , jak wy szkoda!!
2019-08-18 20:43:22
Serce
Hurra!Już ogłoszono kandydatów Lewicy.To jest dobra odpowiedź na kandydatów PiS i PO.Nasz Wieczorek i Paczkowska idą po zwycięstwo z lewicowymi hasłami na sztandarach.Więcej Europy w zatęchłym zaścianku,więcej demokracji i pluralizmu
2019-08-18 19:30:31
Antoni
Brawo, Klara. Tak najłatwiej i najkrócej z wyborcami PO. A ja podkreślę, PiS wygra te wybory programem ale pytanie brzmi czy zdobędzie większośc, to już nie jest i łatwe i oczywiste.
2019-08-18 18:10:38
@22:24:17
Biedne naiwne dziecko
2019-08-18 16:54:54
Klara
Cieszę się,że Wy wyborcy tęczowej opozycji pochyliliście się nade mną i pouczyliście mnie kim jest Kaczyński według was.Ale ja się pytałam o program wyborczy opozycji!Pokażcie swój program demokratyczny pokażcie swoje cele dla dobra ogółu pokażcie postępowe europejskie wartości.Czy do europejskich wartości należy opis godny Sturmera jednego z liderów partii rządzącej?Do dzieła, pokażcie Polakom nie tezy programowe ukute na talerzem z ośmiorniczkami w zadymionym cygarami pomieszczeniu ale program. Może być z oprawą dźwiękową ,np. Nie pucz kiedy odjadę..
2019-08-18 16:25:50
Antoni
O czym Wy tu piszecie, PiS jest zdecydowanym faworytem i walczy o głosy wyborców, żeby mieć większość konstytucyjną :) To, że Wy piszecie o Kaczyńskim tak czy owak, ludzi z PiSu mało interesuje. Co z tego, że Tusk ładnie wygląda w telewizji i ściska się z redaktorach TVNu jak tu chodzi o większość konstytucyjną ;) Możecie pisać i pisać i tak Wam to nic nie da.
2019-08-18 14:58:34
były wyborca PIS do Klara
Cytuję posłów z obecnej kadencji PIS ( znam osobiście) NIE WAŻNE KTO WYGRA WYBORY , WAŻNE KTO GŁOSY BĘDZIE LICZYŁ !! Czy to przemówi do skostniałego zafiksowanego na PIS rozumku ?? Czy muszę polecieć nazwiskami ?? P.S. To ryzykowne , bo obecna władza wiesza w aresztach nawet na leżąco np. Kostecki i afera podkarpacka, polecam lekturę :)))
2019-08-18 13:20:18
Do Klara
Oto jak wygląda Kaczyński wedlug Amerykanow: Niski, otłuszczony człowieczek o zepsutych zębach, zaniedbanym zdrowiu i wyglądzie. Podczas wystąpień publicznych denerwująco mlaska i wywija językiem, nie kontroluje mimiki twarzy i brzmi jak wczesny Chruszczow. Jest bratem tragicznie zmarłego, jednego z najsłabszych prezydentów Polski, który kompromitował kraj za granicą, przepychał się o władzę z premierem kraju, miał hopla na własnym punkcie i był pośmiewiskiem zachodnich dziennikarzy. Dziś wynoszony na pomniki człowiek bez większego dorobku, którego brat bliźniak chce podkolorować i uwieczniać za pieniądze państwowe. Jest prezesem populistycznej partii, która oferuje nacjonalizm i izolacjonizm w połączeniu z socjalnym rozdawnictwem pieniędzy. Program wyborczy miał oparty na podgrzewaniu lęku przed imigrantami, oferowaniu pieniędzy i spiskowych teoriach rozgrabiania gospodarki przez obcy kapitał. Jest drugoligowym, zakompleksionym politykiem, któremu nigdy nie udało się wejść na salony politycznych elit. Kierowany żądzą zemsty za niepowodzenia polityczne swoje i swojego brata. Jako polityk nie odnotował większych sukcesów. Został usunięty z grona współpracowników Lecha Wałęsy po objęciu przez niego prezydentury. Krótko i bez sukcesów premierował koalicyjnemu rządowi. W 2015, dowodzona przez niego koalicja zdobyła władzę dzięki ordynacji wyborczej, która premiuje duże ugrupowania. Dzięki głupocie politycznej partii centrowych, które nie potrafiły się zjednoczyć w wyborach, rządzi dziś krajem z tylnego siedzenia w imieniu 5.7 mln Polakow, czyli 19 proc. uprawnionych do głosowania. Jego żelazny elektorat stanowią starsi i słabo wykształceni, zagorzali katolicy w opozycji do polityki kościoła papieża Franciszka. Prezes promuje swoimi politycznymi zachowaniami nacjonalizm, rasizm, homofobię, mowę nienawiści. Kokietowane są faszyzujące organizacje skrajnej prawicy. Otoczony ludźmi o podobnym kalibrze, którzy uznali jego duchowe przywództwo mimo ewidentnego braku dorobku intelektualnego. Widziany jako szansa na wybicie się dla nieudaczników, którzy winą za swoją mierność obarczają innych. Kadry rządzącej partii tworzą czwartoligowi politycy bez doświadczenia, wykształcenia i walorów intelektualnych niezbędnych w zarządzaniu państwem. Firmuje działania ograniczające trójpodział władzy i wolność mediów. Przekierowuje Polskę w kierunku autorytarnego putinowskiego systemu. Oceniony negatywnie i krytykowany przez Unie Europejską i Stany Zjednoczone, które nawołują do zmiany polityki i poszanowania demokracji. Cyniczny, niedowartościowany lider politycznej formacji, który cierpi na brak uznania od liczących się na świecie osób i organizacji. W działalności politycznej stosuje retorykę goebbelsowką i putniowską oraz wdraża praktyki reżimu komunistycznego.Czy coś jeszcze trzeba dodać , aby przewidzieć naszą najbliższą przyszłość SENIORKO KLARO ??
2019-08-18 13:13:46
Klara
Czuje się wywołana do tablicy przez zwolenników totalnej opozycji.Co taka kura domowa może wiedzieć w porównaniu do takich gigantów umysłu co znaleźli okupantów watykańskich i nie chcą pić melisy.Ochlokracja raczej pasuje do poczynań puczystów z grudniowego sejmu i działań kodzistów czy uobywateliprl.Demokracja to rządy tych którzy uzyskali większość.Większość uzyskuje się przez uczciwe przedstawienie programu jako oferty politycznej dającej szansę na rozwój większości a nie samozwańczych elit. Skoro opozycjoniści są mądrzejsi i mają lepszy program oraz demokrację wessali z mlekiem matki to dlaczego KOD nie startuje do wyborów?Przedstawić program, liderów i zaplecze. Gdzie jest namaszczony przez Michnika Mateusz Kijowski wódz demokratów?To z nim ściskał się Schetyna i Petru.Gdzie jest demokrata Petru gdzie jego program? To człowiek zagubiony w niemieckich sklepach na pograniczu.Gdzie są inni ekonomiczni guru którzy opisaliby na czym polega ekonomia?Gdzie się podziało 250 mld zł z budżetu za rządów PO?Więcej melisy,więcej jogi na Placu Orła Białego,więcej protestu klimatycznego a przede wszystkim więcej tęczy.Ogromna tęcza powinna jak łuk triumfalny oświetlać wejście do nowego świata opozycji.
2019-08-18 10:49:18
Ehh
Dwóch byłych posłów Platformy w PiSie to zbyt dużo jak na moje prawicowe nerwy :(
2019-08-18 10:18:30
@Z całego serca
To nie jest koncert życzeń.
2019-08-17 22:24:17
Gowin przytulil litwinskiego
...
2019-08-17 21:42:04
Z całego serca
Życzę PiS-owi wygranej.
2019-08-17 20:41:11
@w-PiS-anka
Udało ci się wytrzeźwieć i znów wypróżnić się na forum ?? Tu nie ma miejsca dla twoich PO_..KO_ weź leki zapij wódą za 500+ płatny PISi trollu... Nie masz nic WARTOŚCIOWEGO do dodania to wypróżnij jelito w klozecie nie na forum dyskusyjnym proszę!!
2019-08-17 18:36:01
w-PiS-anka
Ojj...PO-stkomuszki i KO-muszki, ze tez tych "po-nizszych waszych zdolnosci" i na Akademiach oraz PO-chodach 1-szo Majowych... nie wykorzystaliscie w latach 1945-2015 (- 2 lata) ?? Gdyz teraz juz jako garstka, jestescie wyraznie POKO-nywani... i jest juz za pozno !!!
2019-08-17 14:57:20
@ Klara
Sama pij sobie meliskę , a pozwól głosować tym , przed którymi przyszłość , tobie już niewiele zostało , więc nie psuj tego co jeszcze do zepsucia przez PISiorów zostało . Milczenie jest złotem , daj na tacę okupantom watykańskim , a będzie ci lżej w portfelu i na duszy :))
2019-08-17 14:09:31
wędkarz
Gróbarczyk zabronił wędkować nam na wodach morskich a teraz chce głosy od wędkarzy ? .Ale się zdziwi ile stracił ,jest nas trochę tysięcy.
2019-08-17 13:38:29
@klara
Klarciu- czegos nie doczytalas-albo chcesz zmienic pojecie demokracji;).
2019-08-17 13:09:19
??
@Klara :widac nie znasz pojecia olchokracji ,aktualny jest bardziej neobolszewizm, prl 2.0 i neoendecja i narodowy socjalizm,spytaj politologow jak nie wierzysz ,suweren sam sobie wprowadza model turecko-wegiersko-wenezuelski ,ale za kilka kilkanascie lat rachunek zaplaci sam suweren a konkretnie jego dzieci ,wnuki ,tak jak bylo za prl placili ci co zyli w latach 90 ,samozaoranie
2019-08-17 12:34:17
Klara
Myślę że na tej liście każdy znajdzie kogoś na kogo mógłby głosować.Nie rozumiem tylko dlaczego opozycja dostaje wścieklizny jak np. sromotnik który wkleja trollowskie teksty wyssane z palca u nogi jakiegoś uobywatela.Nie chce to niech nie głosuje-ma swoją listę.Tęczową czy różową jaką chce.Wyraźnie w opozycji nie ma zrozumienia czym jest demokracja.Demokracja to nie neomarksizm to wola suwerena która wypływa z kostytucji.Pijcie więcej melisy i odstawcie ośmiorniczki bo was otumanianiają
2019-08-17 11:15:37
fanfatal
Niestety PiS bardzo skutecznie odciął sobie drogę do senatu z okręgu szczecińskiego.
2019-08-17 11:13:57
trohan
Minister rdzawej stępki. Promy widma, okręty podwodne, szmery, bajery dla motłochu.
2019-08-17 10:54:49
Litwinski?
Czy Pis naprawde potrzebuje nieudacznikow-targowiczan w swoich szeregach?To nie skonczy sie dobrze.
2019-08-17 10:54:13
SromotnikBezwstydny
PiSdzielcy kupą z ryjami do poselskiego koryta w Warszawce... U nas już odtworzyli Stocznię Szczecińską,"zbudowali" promy, Tunel w Świnoujściu, pogłębili do 12,5mb tor wodny...Wybudowali S3, S6,S10, "zbudowali"(z ENERGOPOLEM") węzły drogowe - Kijewo,Rzęśnica,Kliniska..."Mamy" piękną obwodnicę Szczecina,nowoczesną, bezkorkową ul.Kolumba...Setki autobusów PKS "dociera" do każdej wsi naszego województwa a służba zdrowia i szkolnictwo jeszcze nigdy w hihihistori Europy tak nie rozkwitło... "Brawo" p osły PiSdzielcze!!!!!!!!!!!!!!
2019-08-17 10:14:01
@wybór
I tylko dlatego, że mu "dobrze z oczu patrzy"? Gratuluję kryterium wyboru.👍
2019-08-17 09:36:05
wybór
Super jedynka. Gróbarczykowi dobrze z oczy patrzy. Będę głosować.
2019-08-17 08:55:00
A ten J. Gowin
To nie przepadkiem Ten, co przeszedl z PO... do PiS-u i PO-przez swoje "PO-rozumie-nie" sciaga teraz nastepnych "Koni trojanskich" by wyszedl w koncu PO-pis ?/!!
2019-08-16 23:38:10
Kruk
Ale sie konkurencja zdenerwowala! Czuja ze to bedzie slaby dla nich wynik
2019-08-16 22:11:06
123
Kiedy przyjedzie 1000 filipinczyków do stoczniaby budowac prom ?! IMIGRANTÓW NAM SPROWADZAJO ,POLAKOM PRACE ZABIERAJO !!!!CO DO LIST CYTUJAC KLASYKA Z SEJMU- NIECH JADO !!!DLA DOBRA SZCZECINA
2019-08-16 21:00:11
Byly wyborca PO
Co wyborcow PO obchodza kandydaci PiS? Niech glosuja na swoich nieudacznikow
2019-08-16 20:39:29
Jaki region taka lista :))
Ten w okularkach już rozkłada ręce ( poświęconej stępki Pan Bozia od rdzy nie oszczędził) , teraz po prawie 3 latach obietnic kupują od Koreańczyków gotowy projekt :)) Za czyje ?? Znowu za nasze. Obiecana rozbudowa nabrzeża w Świnoujściu do 400m ...Pod warunkiem ,że miasto znajdzie inwestora :)))Tunel pod Świną będziemy widzieli , jak świnia niebo , jak wykonawcą jednym z wielu jest taki Energopol , który jeszcze niczego dobrze , ani w terminie nie wykonał... Jeszcze czekamy na "katar" niemieckiej gospodarki ( który już następuje) , a u nas będzie "zapalenie płuc"- nasz eksport padnie ... wpływy z Vat spadają,zadłużenie rośnie , wzrost o ok. 40% cen energii w 2020r dotknie każdego , ale byle do wyborów, ciemny lud to kupi..UUUUHHAA!! Sprowadzamy 4 razy więcej śmieci niż w 2015 roku , które płoną pod naszymi oknami , ale PIS tworzy ustawę 19 lipca , aby to ułatwić , bo to przedsiębiorcy:))) Oby tak dalej wstał PIS z kolan i padnie na "rój"...
2019-08-16 20:01:46
Ha ha
Co za różnica z kim, grunt ze przy korycie.
2019-08-16 19:47:26
Psi
Rocznicę cudu nad Wisłą obchodzili w Katowicach, niech załatwią obchody kolejnej rocznicy bitwy pod Grunwaldem w Szczecinie
2019-08-16 19:44:45
Lista grozy
Matecki - z rekomendacjami pawlowicz...Taki warszawsko-szczecinski zarcik.Przyklad na to,ze czasami zwolennikow powinno sie banowac;).
2019-08-16 19:22:42
Panie litwinski
Ciesze sie,ze wyladowal pan w pisie.Tam jest pana miejsce-(sadzac po wiekszosci nazwisk).Pewnie potrzebna panu podpowiedz-to nie jest komplement...
2019-08-16 17:14:36
@cienkawy
Poza ciekawością , to w ogóle ... coś myślisz ?
2019-08-16 15:39:29
cdn
Moj faworyt Zbigniew Bogucki himalaje intelektu w porownaniu z nisilami,nitrasami,arlukowiczami
2019-08-16 15:34:02
Alicja
Tragedia i porażka
2019-08-16 14:50:51
Jan
A ojcowie Dudy i Morawieckiego na którym miejscu? Grunt to rodzinka .
2019-08-16 14:46:14
kangur
Pan Arkadiusz Litwiński jest twarzą skompromitowanej Platformy...tyle lat firmował swoim nazwiskiem przestępcze działania wrogiej Polsce formacji.Na pewno przyniesie Prawu i Sprawiedliwości więcej szkody niż pożytku.Od dawna w szczecińskim PISie nie dzieje się najlepiej.Pan Dobrzyński powinien ustąpić ze swojego stanowiska szefa struktur w regionie.Takie osoby jak pp.Szałabawka,Jacyna-Witt czy Sochański,a teraz Litwiński nie powinny reprezentować nas na żadnym szczeblu.Oczywiście życzę Prawu I sprawiedliwości wygranej i trzymam kciuki.
2019-08-16 14:40:49
Ciekawy
A ile lotów samolotem do Szczecina?
2019-08-16 14:40:42
Karol Urbaniak
Arkadiusz Litwiński - bardzo przykre że tak kończy Karierę
2019-08-16 14:14:53
Milena
Dobra lista. Parę nowych twarzy i młodych radnych, którym się chce. Trzymam kciuki
2019-08-16 13:37:45
@
Tylko rozłożyć ręce, jak ten pan na zdjęciu i ...zapłakać.
2019-08-16 13:34:12
Same tuzy
Zaremba, Matecki.... polityka sięgnęła rynsztoku