Poniedziałek, 27 maja 2024 r. 
REKLAMA

Gotówka dla letników

Data publikacji: 18 czerwca 2016 r. 12:33
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:06
Gotówka dla letników
 

Już po raz dwunasty na czas wakacji, w najpopularniejszych miejscowościach turystycznych Euronet uruchamia dodatkowe bankomaty. Najwięcej ich stanie nad Bałtykiem. Nowością będą tam recyklery.

Aby ułatwić turystom dostęp do gotówki, Euronet udostępnia w tym roku rekordową liczbę urządzeń. Będzie ich ponad 100, z czego kilkanaście wpłato-bankomatów, tzw. recyklerów, w sumie 60 w różnych kurortach.
Bankomaty i wpłato-bankomaty Euronetu będą tam, gdzie jest spodziewany natężony ruch turystyczny. Najwięcej w takich miejscowościach, jak: Pobierowo, Dziwnówek, Rewal, Kołobrzeg oraz Dziwnów. Z urządzeń sezonowych będzie można korzystać do drugiej połowy września. Tymczasowe bankomaty wyglądają tak samo jak stałe. 

W tym roku Euronet sezonowo udostępni również wpłato-bankomaty, czyli tzw. recyklery umożliwiające jednocześnie wpłatę oraz wypłatę środków. W urządzeniu tym obok wpłaty pieniędzy na własne, przypisane do karty konto bankowe, można dokonywać wpłat aż na 7 różnych rachunków bankowych, np. kontrahenta.

- Pomysł recyklerów powstał z myślą o lokalnych przedsiębiorcach, którzy będą mogli w ten prosty i szybki sposób wpłacać m.in. swoje utargi przez 24 godziny na dobę – mówi Ewa Miziołek, dyrektor marketingu i wsparcia sprzedaży Euronet Polska.

Przydatną usługą, szczególnie dla rodziców podczas wyjazdów wakacyjnych ich pociech, może się okazać możliwość realizacji przekazu bankomatowego. Usługa też będzie dostępna w urządzeniach sezonowych.
Realizacja przekazu bankomatowego została uproszczona do minimum. Jego nadawca i odbiorca są proszeni wyłącznie o podanie danych niezbędnych do przetworzenia transakcji. Są to numery PESEL i telefonu komórkowego oraz kwota przekazu.

– Do tej pory nie było na rynku technicznej możliwości przekazania dziecku pieniędzy „na już” – podkreśla Ewa Miziołek. - Dostępne formy zakładały co najmniej jeden dzień na przeprocesowanie transakcji. Przekaz bankomatowy Euronet jest gotowy do odbioru zaraz po otrzymaniu wiadomości SMS z kodem PIN transakcji.

(mag)

Fot. Robert STACHNIK (arch.)

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

niepewny
2016-06-18 23:20:24
Recyklery...Gotówkę wpłaca Kowalski a za chwilę ją wypłaca Nowak. To ja dziękuję za takie urządzenie. Jaka jest gwarancja że nie ma fałszywki ?? Wyberam typowy Bankomat bo wiem że kasa jest sprawdzona !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA