piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Szczecin na wiosnę > A już niedługo lato...

A już niedługo lato...

A już niedługo lato...
Data publikacji: 2016-04-04 11:33
Ostatnia aktualizacja: 2016-04-04 11:33
Wywietleń: 1057 126878

RÓŻANY OGRÓD SZTUKI (1.06-30- 08.2016) interdyscyplinarny, letni cykl artystyczny.

W każdy weekend (sobota, niedziela) w Ogrodzie Różanym będą odbywały się tradycyjnie koncerty plenerowe, w wykonaniu młodzieży, studentów szkół muzycznych oraz artystów szczecińskich scen muzycznych. Koncertom towarzyszyć będą liczne działania artystyczno – warsztatowe, programy dla dzieci, wieczorne koncerty w ramach cyklu „Różane wieczory” czy Różana Czytelnia - plenerowa czytelnia z dobrymi książkami i wygodnymi leżakami.


 www.saa.pl

Tradycyjnie w drugi weekend czerwca (10-12.06.2016) lato rozpoczyna się w Szczecinie Dniami Morza. W głównej roli wystąpią oczywiście żaglowce i jachty, ale także wielu artystów z Polski i z zagranicy, którzy zaprezentują się na scenach przy Wałach Chrobrego i na terenie Łasztowni.

Podczas Dni Morza zainaugurowany zostanie nowy, ale też związany ze szczecińskim jazzem, projekt „Pod prąd”. NFM Leopoldinum, jedna z najlepszych orkiestr kameralnych zagra z gwiazdą Szczecin Jazz, pianistą i producentem Kelvinem Sholarem. Bezpośrednio po koncercie artyści "zamustrują" się na statku rzecznym, aby iście pod prąd popłynąć do Wrocławia, a tu 16 czerwca w sali symfonicznej Narodowego Forum Muzyki w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury, Wrocław 2016, wspaniały koncert Szczecin Jazz w Narodowym Forum Muzyki , z udziałem Deborah Brown i saksofonista Sylwester Ostrowski oraz orkiestry NFM Leopoldinum.

www.saa.pl

Reaktywowany w 2007 r. Festiwal Młodych Talentów obchodzi w tym roku swoje 10-lecie. W czerwcu ruszamy z naborem do muzycznego konkursu, a 21 i 22 października odbędzie się jego finał w Szczecinie. Festiwalowe jury z Katarzyną Nosowską na czele jest niezmiernie ciekawe Waszej twórczości. Rozgrzewajcie więc artystyczną atmosferą Wasze mieszkania, domy, garaże, domy kultury, kluby, remizy – i rejestrujcie to co Wam w duszy gra, by jednym kliknięciem poczty elektronicznej móc sobie zapewnić muzyczną przygodę w doborowym towarzystwie.

 Startujemy 1 czerwca!

A przed Festiwalem Młodych Talentów, w lipcu w Szczecinie Zjazd Młodych Gwiazd, konkurs wokalny, podczas którego młodzi artyści zaprezentują piosenki z repertuaru: Kasi Sobczyk, Heleny Majdaniec, Karin Stanek.

 www.saa.pl

Lato w Szczecinie to także cieszący się ogromnym powodzeniem Międzynarodowy Festiwal Ogni Sztucznych PYROMAGIC. W tym roku odbędzie się 9 edycja tej imprezy, a do konkursu zgłosiły się już GOTEBORG FIREWORKS FACTORY – Szwecja ; DANANG TEAM - Wietnam ; SUGYP – Szwajcaria. Pokazom fajerwerków jak zawsze towarzyszyć będą koncerty w ramach „Szczecin Music Live” .

www.szczecin.eu

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie