Poniedziałek, 26 lutego 2024 r. 
REKLAMA

A już niedługo lato...

Data publikacji: 04 kwietnia 2016 r. 11:33
Ostatnia aktualizacja: 04 kwietnia 2016 r. 11:33
A już niedługo lato...
 

RÓŻANY OGRÓD SZTUKI (1.06-30- 08.2016) interdyscyplinarny, letni cykl artystyczny.

W każdy weekend (sobota, niedziela) w Ogrodzie Różanym będą odbywały się tradycyjnie koncerty plenerowe, w wykonaniu młodzieży, studentów szkół muzycznych oraz artystów szczecińskich scen muzycznych. Koncertom towarzyszyć będą liczne działania artystyczno – warsztatowe, programy dla dzieci, wieczorne koncerty w ramach cyklu „Różane wieczory” czy Różana Czytelnia - plenerowa czytelnia z dobrymi książkami i wygodnymi leżakami.


 www.saa.pl

Tradycyjnie w drugi weekend czerwca (10-12.06.2016) lato rozpoczyna się w Szczecinie Dniami Morza. W głównej roli wystąpią oczywiście żaglowce i jachty, ale także wielu artystów z Polski i z zagranicy, którzy zaprezentują się na scenach przy Wałach Chrobrego i na terenie Łasztowni.

Podczas Dni Morza zainaugurowany zostanie nowy, ale też związany ze szczecińskim jazzem, projekt „Pod prąd”. NFM Leopoldinum, jedna z najlepszych orkiestr kameralnych zagra z gwiazdą Szczecin Jazz, pianistą i producentem Kelvinem Sholarem. Bezpośrednio po koncercie artyści "zamustrują" się na statku rzecznym, aby iście pod prąd popłynąć do Wrocławia, a tu 16 czerwca w sali symfonicznej Narodowego Forum Muzyki w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury, Wrocław 2016, wspaniały koncert Szczecin Jazz w Narodowym Forum Muzyki , z udziałem Deborah Brown i saksofonista Sylwester Ostrowski oraz orkiestry NFM Leopoldinum.

www.saa.pl

Reaktywowany w 2007 r. Festiwal Młodych Talentów obchodzi w tym roku swoje 10-lecie. W czerwcu ruszamy z naborem do muzycznego konkursu, a 21 i 22 października odbędzie się jego finał w Szczecinie. Festiwalowe jury z Katarzyną Nosowską na czele jest niezmiernie ciekawe Waszej twórczości. Rozgrzewajcie więc artystyczną atmosferą Wasze mieszkania, domy, garaże, domy kultury, kluby, remizy – i rejestrujcie to co Wam w duszy gra, by jednym kliknięciem poczty elektronicznej móc sobie zapewnić muzyczną przygodę w doborowym towarzystwie.

 Startujemy 1 czerwca!

A przed Festiwalem Młodych Talentów, w lipcu w Szczecinie Zjazd Młodych Gwiazd, konkurs wokalny, podczas którego młodzi artyści zaprezentują piosenki z repertuaru: Kasi Sobczyk, Heleny Majdaniec, Karin Stanek.

 www.saa.pl

Lato w Szczecinie to także cieszący się ogromnym powodzeniem Międzynarodowy Festiwal Ogni Sztucznych PYROMAGIC. W tym roku odbędzie się 9 edycja tej imprezy, a do konkursu zgłosiły się już GOTEBORG FIREWORKS FACTORY – Szwecja ; DANANG TEAM - Wietnam ; SUGYP – Szwajcaria. Pokazom fajerwerków jak zawsze towarzyszyć będą koncerty w ramach „Szczecin Music Live” .

www.szczecin.eu

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA