poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Gimnazjalista - społecznik

Gimnazjalista - społecznik

Gimnazjalista - społecznik
Data publikacji: 2016-03-31 22:58
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:58
Wywietleń: 1726 126457

Po raz pierwszy w Szczecinie odbędzie się Forum Samorządów Uczniowskich Szkół Gimnazjalnych. Już teraz wszyscy zainteresowani uczestnictwem w nim uczniowie i opiekunowie samorządów mogą zgłaszać się do organizatora, czyli Gimnazjum nr 34 przy ul. Wojciechowskiego.

Wydarzenie zostało objęte mecenatem Miasta Szczecina, a swój udział w nim potwierdził prezydent Piotr Krzystek.

- Forum ma na celu wspieranie samorządności uczniowskiej, kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich oraz wymianę doświadczeń w zakresie działalności na rzecz środowiska lokalnego - podkreśla Przemysław Landowski, nauczyciel Gimnazjum nr 34, koordynator forum.

I Forum Samorządów Uczniowskich Szkół Gimnazjalnych odbędzie się 28 kwietnia w Gimnazjum nr 34 przy 
ul. Wojciechowskiego 50. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.30, a zakończy o 15.30. Przewodnie hasło forum brzmi: „Życie nie po to jest, by brać, życie nie po to, by bezczynnie stać... gimnazjalista – społecznik – obywatel – patriota”.  Adresowane jest do przedstawicieli i opiekunów samorządów uczniowskich szczecińskich gimnazjów.

W programie: prezentacja samorządów uczniowskich zgłoszonych gimnazjów, wystąpienia, prelekcje, prezentacje partnerów i współorganizatorów forum, warsztaty w grupach oraz podsumowanie i wnioski płynące z dyskusji.

Partnerami wydarzenia są: Stowarzyszenie POLITES, Sektor3 - Szczecińskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Szczecin przy Sekretariacie ds. Młodzieży, Biuro ds. Organizacji Pozarządowych, Wydział Oświaty Urzędu Miasta Szczecin, Młodzieżowa Rada Miasta, Rada Osiedla Arkońskie-Niemierzyn.

Organizatorzy liczą na to, że forum pokaże, jak ważne w szkole są samorządy uczniowskie, które służą wspieraniu samorządności uczniów. Ponadto impreza ta ma służyć wymianie doświadczeń, propagowaniu kreatywnej postawy życiowej młodych ludzi, kształtowaniu postaw obywatelskich, społecznych i patriotycznych oraz integracji młodzieży gimnazjalnej. ©℗ (el)

Fot. Sylwiusz MOŁODECKI

Na zdj.: Gimnazjalista - społecznik - obywatel - patriota - to hasło forum. Na zdjęciu: uczniowie Gimnazjum nr 34 w społecznej akcji „Krokusowa rewolucja"

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie