sobota, 19 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Gimnazjalista - społecznik

Gimnazjalista - społecznik

Gimnazjalista - społecznik
Data publikacji: 2016-03-31 22:58
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:58
Wywietleń: 1871 126457

Po raz pierwszy w Szczecinie odbędzie się Forum Samorządów Uczniowskich Szkół Gimnazjalnych. Już teraz wszyscy zainteresowani uczestnictwem w nim uczniowie i opiekunowie samorządów mogą zgłaszać się do organizatora, czyli Gimnazjum nr 34 przy ul. Wojciechowskiego.

Wydarzenie zostało objęte mecenatem Miasta Szczecina, a swój udział w nim potwierdził prezydent Piotr Krzystek.

- Forum ma na celu wspieranie samorządności uczniowskiej, kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich oraz wymianę doświadczeń w zakresie działalności na rzecz środowiska lokalnego - podkreśla Przemysław Landowski, nauczyciel Gimnazjum nr 34, koordynator forum.

I Forum Samorządów Uczniowskich Szkół Gimnazjalnych odbędzie się 28 kwietnia w Gimnazjum nr 34 przy 
ul. Wojciechowskiego 50. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.30, a zakończy o 15.30. Przewodnie hasło forum brzmi: „Życie nie po to jest, by brać, życie nie po to, by bezczynnie stać... gimnazjalista – społecznik – obywatel – patriota”.  Adresowane jest do przedstawicieli i opiekunów samorządów uczniowskich szczecińskich gimnazjów.

W programie: prezentacja samorządów uczniowskich zgłoszonych gimnazjów, wystąpienia, prelekcje, prezentacje partnerów i współorganizatorów forum, warsztaty w grupach oraz podsumowanie i wnioski płynące z dyskusji.

Partnerami wydarzenia są: Stowarzyszenie POLITES, Sektor3 - Szczecińskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Szczecin przy Sekretariacie ds. Młodzieży, Biuro ds. Organizacji Pozarządowych, Wydział Oświaty Urzędu Miasta Szczecin, Młodzieżowa Rada Miasta, Rada Osiedla Arkońskie-Niemierzyn.

Organizatorzy liczą na to, że forum pokaże, jak ważne w szkole są samorządy uczniowskie, które służą wspieraniu samorządności uczniów. Ponadto impreza ta ma służyć wymianie doświadczeń, propagowaniu kreatywnej postawy życiowej młodych ludzi, kształtowaniu postaw obywatelskich, społecznych i patriotycznych oraz integracji młodzieży gimnazjalnej. ©℗ (el)

Fot. Sylwiusz MOŁODECKI

Na zdj.: Gimnazjalista - społecznik - obywatel - patriota - to hasło forum. Na zdjęciu: uczniowie Gimnazjum nr 34 w społecznej akcji „Krokusowa rewolucja"

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie