Czwartek 06 października 2022r. 
REKLAMA

Perkusja miała głos

Data publikacji: 2016-03-22 17:45
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:42
Perkusja miała głos
 

Marakasy, ksylofon, wibrafon i wiele innych instrumentów perkusyjnych rozbrzmiewało w poniedziałek i wtorek w Szczecinie. Państwowa Szkoła Muzyczna I st. po raz ósmy zorganizowała Zachodniopomorski Konkurs Perkusyjny. To wydarzenie ogólnopolskie o wysokiej randze, jest uznawane przez nauczycieli i młodych perkusistów, jako najważniejszy tego typu konkurs w kraju.

Tym razem do Szczecina zjechało 57 uczniów klas perkusji szkół muzycznych pierwszego stropnia z najodleglejszych nawet miast Polski. - Poziom jest bardzo zróżnicowany, ale jest grupa uczestników, którzy zaprezentowali duże umiejętności. Mimo, że program obowiązkowy, z którym występują nie jest łatwy - powiedział Dariusz Jagiełło, znakomity perkusista, juror i organizator konkursu. 

Konkurs nieprzerwanie odbywa się w PSM od 16 lat, gdyż jest organizowany co dwa lata. Dariusz Jagiełło podkreśla, że wydarzenie odbywa się w myśl zasady zdrowej rywalizacji. - Dla młodych ludzi jest to wyzwanie i próba pokonania kolejnego progu swych umiejętności. Zdarza się, że uczniowie, którzy dawniej startowali w konkursie, jako uczniowie, dziś przyjeżdżają jako nauczyciele ze swoimi uczniami. To bardzo sympatyczne - dodał Dariusz Jagiełło.

Konkursowi, jak co roku towarzyszyły inne wydarzenia, m.in. odbyło się seminarium dla nauczycieli klas perkusji.©℗

(el)

Fot. Dariusz GORAJSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Pod_Latarnią
2016-03-28 21:55:55
Może już wystarczy o tej żałosnej szkółce, która jak to napisał sam zainteresowany - kształci kolejnych nauczycieli nie wiadomo po co za pieniądze z budżetu miejskiego, których potem brak np. na przedszkola miejskie ? A pasje artystyczne to każdy może rozwijać we własnym zakresie jak już ma taką melodię i musi..

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA