czwartek, 02 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Walczą z hejtem na wagarach

Walczą z hejtem na wagarach

Walczą z hejtem na wagarach
Data publikacji: 2016-03-21 14:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:57
Wywietleń: 1628 124349

Tego jeszcze nie było! W tym roku uczniowie pyrzyckich szkół ponadpodstawowych udali się na wagary organizowane przez… Pyrzycki Dom Kultury. Przez miasto przeszedł marsz, którego uczestnicy nawoływali do walki z hejtem i nienawiścią w internecie.

Przy magistracie gimnazjaliści przedstawili scenkę rodzajową, natomiast przed domem kultury posadzili drzewka antyhejtowe. Kulminacją całego dnia był występ szczecińskiego rapera Soboty, który odbył się w hali widowiskowej Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Antyhejtowa inicjatywa narodziła się w Pyrzyckim Domu Kultury. Pomysł spotkał się z aprobatą szkół. Przygotowany przez dom kultury program pokazał, że ciekawie przygotowany dzień wagarowicza może zachęcić wielu uczniów do tego, aby zamiast uciekać z zajęć, spędzili ten czas kreatywnie. Akcja spotkała się bowiem z dużym odzewem – wzięło w niej udział kilkuset uczniów.

Ogłoszony został także konkurs dla uczniów na filmiki promujące walkę z nienawiścią. Rozstrzygnięty zostanie w kwietniu.

Tekst i fot. (ps)

Walczą z hejtem na wagarach Walczą z hejtem na wagarach Walczą z hejtem na wagarach Walczą z hejtem na wagarach Walczą z hejtem na wagarach Walczą z hejtem na wagarach Walczą z hejtem na wagarach Walczą z hejtem na wagarach Walczą z hejtem na wagarach Walczą z hejtem na wagarach Walczą z hejtem na wagarach Walczą z hejtem na wagarach Walczą z hejtem na wagarach Walczą z hejtem na wagarach

Komentarze

Młodzieży nie dajcie się zrobić na szaro.
To utrwalanie odruchu Pawłowa. Na dźwięk słowa "hejt" ma następować ostra dezaprobata i wykluczenie. Podobnie jak na dźwięk słowa ksenofob, rasista czy biały.
2016-03-21 19:54:20
Jarun
Nie ma przymusu posiadania Internetu, wchodzenia na strony gdzie są hejty, czytania ich i komentowania. Moda na protesty, rozwija się i dotarła (na nieszczęście) do Pyryców. Czekam na protest z powodu zbyt małej ilości ksionżek w biblotece. Co to jest biblioteka? Eeee...A gdyby tak na wagarach posprzątać okoliczne rowy ze śmieci?
2016-03-21 17:06:42

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie