wtorek, 22 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Walczą z hejtem na wagarach

Walczą z hejtem na wagarach

Walczą z hejtem na wagarach
Data publikacji: 2016-03-21 14:36
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:21
Wywietleń: 1235 124349

Tego jeszcze nie było! W tym roku uczniowie pyrzyckich szkół ponadpodstawowych udali się na wagary organizowane przez… Pyrzycki Dom Kultury. Przez miasto przeszedł marsz, którego uczestnicy nawoływali do walki z hejtem i nienawiścią w internecie.

Przy magistracie gimnazjaliści przedstawili scenkę rodzajową, natomiast przed domem kultury posadzili drzewka antyhejtowe. Kulminacją całego dnia był występ szczecińskiego rapera Soboty, który odbył się w hali widowiskowej Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Antyhejtowa inicjatywa narodziła się w Pyrzyckim Domu Kultury. Pomysł spotkał się z aprobatą szkół. Przygotowany przez dom kultury program pokazał, że ciekawie przygotowany dzień wagarowicza może zachęcić wielu uczniów do tego, aby zamiast uciekać z zajęć, spędzili ten czas kreatywnie. Akcja spotkała się bowiem z dużym odzewem – wzięło w niej udział kilkuset uczniów.

Ogłoszony został także konkurs dla uczniów na filmiki promujące walkę z nienawiścią. Rozstrzygnięty zostanie w kwietniu.

Tekst i fot. (ps)

Walczą z hejtem na wagarach Walczą z hejtem na wagarach Walczą z hejtem na wagarach Walczą z hejtem na wagarach Walczą z hejtem na wagarach Walczą z hejtem na wagarach Walczą z hejtem na wagarach Walczą z hejtem na wagarach Walczą z hejtem na wagarach Walczą z hejtem na wagarach Walczą z hejtem na wagarach Walczą z hejtem na wagarach Walczą z hejtem na wagarach Walczą z hejtem na wagarach

Komentarze

Młodzieży nie dajcie się zrobić na szaro.
To utrwalanie odruchu Pawłowa. Na dźwięk słowa "hejt" ma następować ostra dezaprobata i wykluczenie. Podobnie jak na dźwięk słowa ksenofob, rasista czy biały.
2016-03-21 19:54:20
Jarun
Nie ma przymusu posiadania Internetu, wchodzenia na strony gdzie są hejty, czytania ich i komentowania. Moda na protesty, rozwija się i dotarła (na nieszczęście) do Pyryców. Czekam na protest z powodu zbyt małej ilości ksionżek w biblotece. Co to jest biblioteka? Eeee...A gdyby tak na wagarach posprzątać okoliczne rowy ze śmieci?
2016-03-21 17:06:42

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”