Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Walczą z hejtem na wagarach

Data publikacji: 21 marca 2016 r. 14:36
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:47
Walczą z hejtem na wagarach
 

Tego jeszcze nie było! W tym roku uczniowie pyrzyckich szkół ponadpodstawowych udali się na wagary organizowane przez… Pyrzycki Dom Kultury. Przez miasto przeszedł marsz, którego uczestnicy nawoływali do walki z hejtem i nienawiścią w internecie.

Przy magistracie gimnazjaliści przedstawili scenkę rodzajową, natomiast przed domem kultury posadzili drzewka antyhejtowe. Kulminacją całego dnia był występ szczecińskiego rapera Soboty, który odbył się w hali widowiskowej Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Antyhejtowa inicjatywa narodziła się w Pyrzyckim Domu Kultury. Pomysł spotkał się z aprobatą szkół. Przygotowany przez dom kultury program pokazał, że ciekawie przygotowany dzień wagarowicza może zachęcić wielu uczniów do tego, aby zamiast uciekać z zajęć, spędzili ten czas kreatywnie. Akcja spotkała się bowiem z dużym odzewem – wzięło w niej udział kilkuset uczniów.

Ogłoszony został także konkurs dla uczniów na filmiki promujące walkę z nienawiścią. Rozstrzygnięty zostanie w kwietniu.

Tekst i fot. (ps)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Młodzieży nie dajcie się zrobić na szaro.
2016-03-21 19:54:20
To utrwalanie odruchu Pawłowa. Na dźwięk słowa "hejt" ma następować ostra dezaprobata i wykluczenie. Podobnie jak na dźwięk słowa ksenofob, rasista czy biały.
Jarun
2016-03-21 17:06:42
Nie ma przymusu posiadania Internetu, wchodzenia na strony gdzie są hejty, czytania ich i komentowania. Moda na protesty, rozwija się i dotarła (na nieszczęście) do Pyryców. Czekam na protest z powodu zbyt małej ilości ksionżek w biblotece. Co to jest biblioteka? Eeee...A gdyby tak na wagarach posprzątać okoliczne rowy ze śmieci?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA