środa, 30 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Walczą z hejtem na wagarach

Walczą z hejtem na wagarach

Walczą z hejtem na wagarach
Data publikacji: 2016-03-21 14:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:57
Wywietleń: 1713 124349

Tego jeszcze nie było! W tym roku uczniowie pyrzyckich szkół ponadpodstawowych udali się na wagary organizowane przez… Pyrzycki Dom Kultury. Przez miasto przeszedł marsz, którego uczestnicy nawoływali do walki z hejtem i nienawiścią w internecie.

Przy magistracie gimnazjaliści przedstawili scenkę rodzajową, natomiast przed domem kultury posadzili drzewka antyhejtowe. Kulminacją całego dnia był występ szczecińskiego rapera Soboty, który odbył się w hali widowiskowej Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Antyhejtowa inicjatywa narodziła się w Pyrzyckim Domu Kultury. Pomysł spotkał się z aprobatą szkół. Przygotowany przez dom kultury program pokazał, że ciekawie przygotowany dzień wagarowicza może zachęcić wielu uczniów do tego, aby zamiast uciekać z zajęć, spędzili ten czas kreatywnie. Akcja spotkała się bowiem z dużym odzewem – wzięło w niej udział kilkuset uczniów.

Ogłoszony został także konkurs dla uczniów na filmiki promujące walkę z nienawiścią. Rozstrzygnięty zostanie w kwietniu.

Tekst i fot. (ps)

Walczą z hejtem na wagarach Walczą z hejtem na wagarach Walczą z hejtem na wagarach Walczą z hejtem na wagarach Walczą z hejtem na wagarach Walczą z hejtem na wagarach Walczą z hejtem na wagarach Walczą z hejtem na wagarach Walczą z hejtem na wagarach Walczą z hejtem na wagarach Walczą z hejtem na wagarach Walczą z hejtem na wagarach Walczą z hejtem na wagarach Walczą z hejtem na wagarach

Komentarze

Młodzieży nie dajcie się zrobić na szaro.
To utrwalanie odruchu Pawłowa. Na dźwięk słowa "hejt" ma następować ostra dezaprobata i wykluczenie. Podobnie jak na dźwięk słowa ksenofob, rasista czy biały.
2016-03-21 19:54:20
Jarun
Nie ma przymusu posiadania Internetu, wchodzenia na strony gdzie są hejty, czytania ich i komentowania. Moda na protesty, rozwija się i dotarła (na nieszczęście) do Pyryców. Czekam na protest z powodu zbyt małej ilości ksionżek w biblotece. Co to jest biblioteka? Eeee...A gdyby tak na wagarach posprzątać okoliczne rowy ze śmieci?
2016-03-21 17:06:42

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie