piątek, 07 sierpnia 2020.
Strona główna > Kultura > Licealiści na prawdziwej scenie

Licealiści na prawdziwej scenie

Licealiści na prawdziwej scenie
Data publikacji: 2016-03-21 23:54
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:42
Wywietleń: 1623 124381

Miało być wesoło, ale było też z refleksją. Uczniowie II Liceum Ogólnokształacącego w Szczecinie zorganizowali XXII Wielki Przegląd Małych Form Teatralnych. Spektakle wystawili nie byle gdzie, bo na dużej scenie Teatru Współczesnego.

 - Ponieważ nasz przegląd odbywa się pierwszego dnia wiosny, chcieliśmy aby odbył się w konwencji żarobliwej. Większość spektakli była autorską pracą uczniów, jedynie dwa z nich były parafrazami: "Hamlet" Przybory i "Męczeństwo Piotra Ohey'a" Mrożka - powiedziała Agata Łukaszewska, nauczycielka języka polskiego w II LO i współorganizatoraka przeglądu wraz Edytą Ostapkowicz. - Uczniowie zaprezentowali duże zdolności aktorskie i orgaznizatorskie.

Licealiści wystawili sześć spektakli, głównie komedie. Jeden z nich jednak "Casting donikąd", przygotowany przy pomocy Teatru Kana, poruszył młodą publiczność. - Chcieliśmy pokazać, że ludzie dziś ciągle coś udają, najważniejsza jest dla nich autoprezentacja, w której nie ma autentyczności - mówi Kamila Splinter, uczennica II LO, która wystąpiła w tym spektaklu.

W spektaklu "Hamlet" wg. Przybory role męskie i damskie zostały pozamieniane, Hamleta zagrała dziewczyna, a Ofelię - chłopak.

- Wystąpiliśmy w przeglądzie po raz drugi, a ponieważ w ubiegłym roku nie byliśmy zadowoleni z naszego występu postanowiliśmy z koleżanką podnieść sobie poprzeczkę  - powiedział Kamil Mysłowski, odtwórca roli Ofelii.

Kamil chodzi na kółko teatralne, prowadzone przez polonistkę Magdalenę Jagodzińską. W przyszłości chciałby chciałby studiować języki lub aktorstwo.

Przegląd teatralny II LO wrósł już w tradycję szkoły i miasta. Niewiele jest bowiem w Szczecinie oświatowo-kulturalnych wydarzeń z taką tradycją. - Cieszy nas, że młodzież wciąż chętnie się angażuje w przygotowanie spektakli. To naprawdę duże przedsięwzięcie od strony artystycznej: sami przygotowują kostiumy, scenografię, muzykę, prezentacje multimedialne oraz organizacyjnej: sami zabiegają ją sponsorów. To ich rozwija, uczy a także integruje - podkreśla Agata Łukaszewska.

Podczas obrad jury przeglądu, na scenie zaprezentowali się też utalentowani uczniowie II LO w pozaaktorskich dziedzinach, m.in. muzycy i tancerze.©℗

Elżbieta KUBERA

Fot. Robert STACHNIK

 

 

Licealiści na prawdziwej scenie Licealiści na prawdziwej scenie

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
28
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy bedziesz kupować pieczywo z chlebomatu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie