wtorek, 15 października 2019.
Strona główna > Kultura > Licealiści na prawdziwej scenie

Licealiści na prawdziwej scenie

Licealiści na prawdziwej scenie
Data publikacji: 2016-03-21 23:54
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:42
Wywietleń: 1195 124381

Miało być wesoło, ale było też z refleksją. Uczniowie II Liceum Ogólnokształacącego w Szczecinie zorganizowali XXII Wielki Przegląd Małych Form Teatralnych. Spektakle wystawili nie byle gdzie, bo na dużej scenie Teatru Współczesnego.

 - Ponieważ nasz przegląd odbywa się pierwszego dnia wiosny, chcieliśmy aby odbył się w konwencji żarobliwej. Większość spektakli była autorską pracą uczniów, jedynie dwa z nich były parafrazami: "Hamlet" Przybory i "Męczeństwo Piotra Ohey'a" Mrożka - powiedziała Agata Łukaszewska, nauczycielka języka polskiego w II LO i współorganizatoraka przeglądu wraz Edytą Ostapkowicz. - Uczniowie zaprezentowali duże zdolności aktorskie i orgaznizatorskie.

Licealiści wystawili sześć spektakli, głównie komedie. Jeden z nich jednak "Casting donikąd", przygotowany przy pomocy Teatru Kana, poruszył młodą publiczność. - Chcieliśmy pokazać, że ludzie dziś ciągle coś udają, najważniejsza jest dla nich autoprezentacja, w której nie ma autentyczności - mówi Kamila Splinter, uczennica II LO, która wystąpiła w tym spektaklu.

W spektaklu "Hamlet" wg. Przybory role męskie i damskie zostały pozamieniane, Hamleta zagrała dziewczyna, a Ofelię - chłopak.

- Wystąpiliśmy w przeglądzie po raz drugi, a ponieważ w ubiegłym roku nie byliśmy zadowoleni z naszego występu postanowiliśmy z koleżanką podnieść sobie poprzeczkę  - powiedział Kamil Mysłowski, odtwórca roli Ofelii.

Kamil chodzi na kółko teatralne, prowadzone przez polonistkę Magdalenę Jagodzińską. W przyszłości chciałby chciałby studiować języki lub aktorstwo.

Przegląd teatralny II LO wrósł już w tradycję szkoły i miasta. Niewiele jest bowiem w Szczecinie oświatowo-kulturalnych wydarzeń z taką tradycją. - Cieszy nas, że młodzież wciąż chętnie się angażuje w przygotowanie spektakli. To naprawdę duże przedsięwzięcie od strony artystycznej: sami przygotowują kostiumy, scenografię, muzykę, prezentacje multimedialne oraz organizacyjnej: sami zabiegają ją sponsorów. To ich rozwija, uczy a także integruje - podkreśla Agata Łukaszewska.

Podczas obrad jury przeglądu, na scenie zaprezentowali się też utalentowani uczniowie II LO w pozaaktorskich dziedzinach, m.in. muzycy i tancerze.©℗

Elżbieta KUBERA

Fot. Robert STACHNIK

 

 

Licealiści na prawdziwej scenie Licealiści na prawdziwej scenie

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Czy fotopułapki przy pojemnikach na śmieci to dobry sposób na wyegzekwowanie segregowania odpadów?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie