poniedziałek, 17 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Gawłowski zeznaje w sądzie

Gawłowski zeznaje w sądzie (akt. 1)

Gawłowski zeznaje w sądzie
Data publikacji: 2020-01-22 10:00
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-23 16:30
Wywietleń: 825 439107

- Jestem osobą niewinną, znalazłem się tu tylko z powodów politycznych - stwierdził senator Stanisław Gawłowski podczas składania wyjaśnień w szczecińskim sądzie.

Były sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej ma 7 zarzutów, w tym korupcyjne. Zanim zaczął mówić, jego adwokat Rafał Wiechecki złożył wniosek o zbadanie wariografem polityka. Sędzia rozważy tę sprawę później.

Wedle senatora Prawo i Sprawiedliwość mści się na nim między innymi za to, że przed laty cofnął dotację na geotermię ojca Tadeusza Rydzyka. Odnosząc się do zarzutu o przyjęcie zegarków Tag Heuer jako łapówki, przekonywał, że ma tylko jeden taki zegarek – prezent, który dostał od żony. Podważał też wiarygodność jednego ze świadków oskarżenia, Krzysztofa B., który, wedle polityka, miał pójść na współpracę z prokuraturą, aby dostać niższą karę za przestępstwa, które sam popełnił.

(as)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Napewno
Staszek puść jakiś tekst z Gwiezdnych Wojen to poczujesz się uratowany
2020-01-23 15:53:54
RP
Jakiś doradca każe mu sie cały czas usmiechać, nie wiem PO co.
2020-01-22 21:50:29
Radek
Ten sołtysi ryj.
2020-01-22 15:29:21
Pablo
Stasiu ,głowa do góry musimy przetrzymać te ciężkie czasy ,niebawem wszystko wróci do normy i znowu będzie wesoło .Trzymaj się stary wiarusie
2020-01-22 14:38:28
kibic
czy któryś oskarżony z PO został skazany przez sąd?!
2020-01-22 13:58:48
endriu
Gawłowski.Największe niewiniątko w Rzeczpospolitej aniołek prawie ofiara pisowskiej dyktatury przed sądem świat się kończy.
2020-01-22 13:06:48
-
Każdy się zastanawia, czy włos im z głowy spadnie, ale jeszcze trzeba poczekać, bo proces na pewno będzie trwał latami, skoro tak walczą o to, aby sądy były wolne.
2020-01-22 12:36:58
Bob
staszek mocno zrelaskowany na ławie sądowej, pewnie ma jakigos asa w rękawie
2020-01-22 12:25:37
obserwator
Jego żona tez na ławie oskarżonych??? tworzą niezłą parę. wyraz twarzy jego żony sugeruje wielki smutek i beznadziejność sytuacji i strach przed finałem - nieuchronna karą.
2020-01-22 11:51:22
abc
Odsiedzi pare latek a później będzie odpoczywal w słonecznej Chorwacji.
2020-01-22 11:34:26
krotko
Stachu nie martw się.Slawek Neuman/naszych bronimy jak niepodleglosci/ z wesołym koniem Giertychem wszystko zalatwia.
2020-01-22 11:31:16
Wychodzącego z sali rozpraw będzie witał Jekiel z Operą.
Tylko co będą śpiewać?
2020-01-22 10:22:19
Pablo E.
Jestem ciekawy jak to wszystko się potoczy...