piątek, 14 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Gawłowski: W sprawie moich oświadczeń majątkowych nie stwierdzono nieprawidłowości

Gawłowski: W sprawie moich oświadczeń majątkowych nie stwierdzono nieprawidłowości

Gawłowski: W sprawie moich oświadczeń majątkowych nie stwierdzono nieprawidłowości
Data publikacji: 2019-01-07 15:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:29
Wywietleń: 1250 370425

W poniedziałek Stanisław Gawłowski, poseł Platformy Obywatelskiej (PO), ujawnił treść raportu Centralnego Biura Korupcyjnego (CBA) dotyczącego oświadczeń majątkowych parlamentarzysty. Dokument miał udowodnić, że zarzuty stawiane przez prokuraturę mają charakter polityczny.

Poseł PO podkreśla, że służby – jak określił – państwa PiS zajmują się ponad rok jego osobą. Rewizja w domu rodzinnym w grudniu 2017 roku, potem wezwania i areszt w Szczecinie, skąd wyszedł po wpłaceniu poręczenia majątkowego, to część zdarzeń związanych z tak zwaną aferą melioracyjną. CBA zajęło się też oświadczeniami majątkowymi parlamentarzysty, złożonymi w latach 2014–2018, w związku z pełnieniem mandatu poselskiego. Protokół kontrolny został wydany 12 grudnia ubiegłego roku. W dokumencie funkcjonariusze służb napisali, że nie stwierdzono nieprawidłowości po przeprowadzeniu czynności. Stanisław Gawłowski podkreśla, że z obowiązku składania oświadczeń o stanie swego majątku z racji pełnienia obowiązków publicznych wywiązuje się od 20 lat.

– To jest laurka, bo agenci CBA stwierdzili, że nie mogą się do niczego przyczepić – dodał oskarżany m.in. o korupcję poseł opozycji parlamentarnej, który znów podkreśla, że zarzuty mają wyłącznie charakter polityczny.

Na konferencji prasowej przybyłych witał widok Beaty Szydło na monitorze. Nie bez powodu, bo przed laty obecna wicepremier Rady Ministrów wizytowała gminę Ostrowice, która znikła z mapy administracyjnej kraju w tym roku. Piotr Zientarski, senator PO, przypomniał, że przed laty Beata Szydło jako szefowa rządu w Ostrowicach zapewniała, że zadłużona gmina stanie na nogi. Tymczasem zaległości, po wprowadzeniu zarządu komisarycznego przez byłą premier, wzrosło z 40 milionów do ponad 50 milionów złotych.

– Wójt gminy poniósł konsekwencje, bo za zadłużenie gminy stanął przed sądem, lecz prokuratura powinna zająć się dalszym marnotrawstwem pieniędzy podatników – grzmiał senator.

Dłużny we wskazywaniu odpowiedzialnych za przejęcie obowiązku spłaty długów Ostrowic przez skarb państwa nie pozostał również Stanisław Gawłowski.

– Kłamstwo to symbol PiS, bo nos Pinokia im rośnie, a prawda jest im obojętna – dodał poseł PO. ©℗

(m)

Na zdjęciu: Poseł PO Stanisław Gawłowski podczas konferencji w sprawie kontroli jego oświadczeń majątkowych przez CBA
Fot. Wiesław MILLER

Komentarze

rikitiki
a ja mam nadzieje, że ten pan juz nie bedzie startowac w tegorocznych wyborach i zajmie sie swoimi prywatnymi sprawami i nie bedzie nas-czytelników zmuszał do słuchania jego medialnych wyjasnień
2019-01-12 15:08:13
do R.G.
o samobójstwo Leppera to trzeba by pytać osobę najbardziej nim w tamtym czasie zainteresowaną - Jarosława Kaczyńskiego.
2019-01-09 09:10:32
@Ewa wzywa 07
A co Ci ukradł, że nazywasz człowieka złodziejem? Nie widzisz że to zwykła zemsta polityczna, zacznij myśleć. Przez własną głupotę narażasz się na proces o zniesławienie.
2019-01-09 08:39:05
pytam
Kiedy Ziobro przeprosi Pana Gawłowskiego za pomówienia?
2019-01-09 07:40:23
Ewa wzywa 07
Gawłowski starczy spojrzeć na twoją burą mordę i widać,że jesteś złodziejem!!!
2019-01-08 17:59:03
R.G.
G. Stosuje politykę by zastraszyć .... Ciekawe czy mu się uda politycznie z tą sprawą ... Lepper był sprawiedliwy w zakresie prywaty i było "samobójstwo"
2019-01-08 13:26:51
cdn
ten leming wyzywajacy od ruskich to trzecie pokolenie tych co przybyli na sowieckich czolgach.jego ojciec idziadek byli zwolennikami kolchozow.onje st milosnikiem eurokolchozu zpijanym jnckeremi i srulem eurokolchozu tuskiem.
2019-01-07 21:13:43
max
,Chyba nikt nie ma wątpliwości, że powrót do władzy PO i z przystawkami to jest powrót do najgorszej przeszłości. Wystarczy spojrzeć na to, jak się mają sprawy w dużych miastach, gdzie wygrało POKO, aby wyobrazić sobie, co oni zamierzają zrobić z Polską. O takich zmianach jak likwidacja 500+, powrót do wieku emerytalnego do starej wersji, czy handlowe niedziele, nie ma sensu wspominać. Wszystko zostanie zmiecione i to w pierwszych miesiącach rządów. Trzaskowski wycofał się z okradania Warszawiaków na zmianach w użytkowaniu wieczystym wyłącznie dlatego, że Schetyna go sprowadził na glebę. W kontekście trzech zbliżających się kampanii wyborczych było to dla POKO zabójcze i stąd korekta'' - zaznacza. ,,Równie oczywiste są kolejne zmiany na najgorsze, a jedną z pierwszych będzie totalny zamordyzm, w znacznie surowszej wersji nie znamy to z przeszłości. Mówię o tym na co zwrócił uwagę nawet towarzysz Żakowski z GW. Sposób prowadzenia obrad Rady Miasta pod wodzą Trzaskowskiego i żony Grupińskiego urągał wszelkim standardom, łącznie ze słynnymi białoruskimi. POKO na wypadek przejęcia władzy cofnie wszystkie ustawy sądownicze, przeora Trybunał Konstytucyjny, ograniczy prawa opozycji i wolność słowa do poziomu dotąd niespotykanego. I wszystko odbędzie się zgodnie z „wartościami europejskimi” i żadne komisje, ani TSUE nie pisną. Choćby nie chcieli tego zrobić, w co nie wierzę, to i tak muszą, aby powyciągać z aresztów i procesów swoi kumpli, którzy w każdej chwili mogą zacząć sypać''
2019-01-07 21:11:33
123
,,Nie, to nie jest wybór mniejszego zła. Wybór pomiędzy PiS-em pełnym mniejszych i większych wad, a POKO, to wybór pomiędzy przeciętniakami i najgorszym złem. Gwarantuję, że każda z tych szeroko omawianych głupot, jak choćby premie dla rządu, dyskoteki Misiewicza, czy konie z Janowa, będą jedną wielką tęsknotą Polaków, gdyby nie daj Boże Polskę spotkała największa tragedia pod nazwą POKO'' - pisze bloger Piotr Wielgucki (Matka Kurka)
2019-01-07 21:01:46
Parkowa wiewiórka
Ta informacja i raport kontroli nie przebił się do reżimowej TV ani jej córek,więc chyba nie jest wiarygodny ;-) Zawsze na pasku wszystko co związane było z Gawłowskim i rodziną szło przez 15 minut,a prowadzący zawsze przez cały program info o niczym innym nie mówił jak tylko maglował gawłosia.Dzisiaj chyba maszynka się zacięła i szło coś o jakimś pożarze z Koszalina.
2019-01-07 20:12:41
kangur
Czemu ten Stachu ciągle taki spocony???Upałów ni ma.
2019-01-07 17:52:02
ale jaja
Wypuścić , order nadać , odszkodowanie wypłacić - a niech sobie jeszcze / a ... krewniakom ! / kupi jakiś mały apartament na ... Hawajach ?
2019-01-07 17:35:06
DPAzim
obroncy Gawlowskiego to sprawa polityczna a nie prawnicza : 1.Łyczywek to polityk PO znany w sądach z czasów gdy wstawiano ludzi do adwokatury za koneksje rodzinne a nie za walory etyczne czy merytoryczne i to żadnemu sędziemi nie przeszkadzało- ciekawe czemu? ciekawe czemu żaden sędzia nie protestował w tamtych czasach? Ile jest ciekawych spraw Łyczywka z dawnych czasów? Czy znajdą się świadkowie odnośnie jego winy lub niewinności??? 2. Wiechecki/Giertych to wróg władz, ponieważ był w LPR a LPR mialo afere skladek czlonkowskich; wiec bedzie sie robic polityczny show, by odwrocic uwage od sprawy-??na ile mocne sa dowody skoro sady na zamowienie poltycznie potrafia wykrecac dowodami jak to bylo z synem Walesy i innymi
2019-01-07 16:44:27
@cdn
Won stąd ruski trolu, to polskie forum
2019-01-07 16:15:16
kopec
Ty to masz łeb, przepisać apartament z Chorwacji na tesciów, łapówki zainwestowąc i nie dac sie złapac.Pewien kurier mając parasol ochronny pewnej organizacji przez 28 lat szmuglował paryska kulture w jedna stronę a skladniki ewidencyjne z muzeum narodowego w druga stronę i tez nie dał się złapać.Ty tez nie znasz imienia swojego anioła stróża.Bo w pewnych organizacjach tez jest dodatkowy anioł stróz.
2019-01-07 15:53:20
cdn
gawel to taki janek bury platfusow.obaj unikna kary .nadzwyczajna kasta z sn oto zadba.konski leb najwybitnieszy adwokat w histori adwokatury przy pomocy luczwyka udowodni,ze jest wiezniem politycznymi panstwo bedzie bulilo odszkodowanie za areszt jak wprzypadku sawickiej
2019-01-07 15:12:14

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi, gdy będzie taka możliwość?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie