Wtorek 27 września 2022r. 
REKLAMA

Fotoradary już nie straży

Data publikacji: 2015-12-30 20:02
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-11 15:39
Fotoradary już nie straży
 

Od nowego roku straż miejska straci uprawnienia do obsługi fotoradarów i traffipaxów. Te ostatnie urządzenia wykorzystywane były do 31 grudnia  do wyłapywania kierowców przejeżdżających skrzyżowania na czerwonym sygnale.

Strażnicy po Nowym Roku nie będą już mogli używać urządzeń do kontroli prędkości i łamania przepisów ruchu drogowego - co robili od 2006 r. Tym zajmować się teraz będzie wyłącznie policja. Aby całkowicie nie sparaliżować pracy Komendy Miejskiej Policji, strażnicy próbowali doprowadzić do końca już wszczęte sprawy dotyczące przekraczania prędkości i niestosowania się do sygnałów świetlnych.

- Na początku grudnia było ich aż 1510 - mówi Joanna Wojtach, rzecznik straży miejskiej. - Część z nich udało nam się zamknąć i policji przekażemy najwyżej 700 niezałatwionych spraw.

Przypomnijmy, że szczecińska straż miejska nie używa fotoradaru już od sierpnia, kiedy się okazało, że korzysta, tak jak wiele innych w Polsce, z częstotliwości zarezerwowanych dla wojska. A żadne urządzenia cywilne, w tym fotoradary, nie mają prawa korzystać z nich bez zezwolenia. Natomiast jedyny działający w Szczecinie traffipax wciąż działa (do dzisiaj). Jest umieszczany rotacyjnie w rejonie skrzyżowania ul. Królowej Korony Polskiej z al. Wojska Polskiego i na krzyżówce al. Piastów z ul. Ku Słońcu.©℗

(lw)

Fot. D.GORAJSKI (arch.) 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@
2015-12-31 11:03:43
"Fotoradary już nie straży" zwłaszcza że od marca tego roku straż miała wyłączony fotoradar używając go bezprawnie. Radar bez atestu a także działający bez zezwolenia ( dawnego PIR ) i do tego na częstotliwości zastrzezonej dla wojska. Kwalifikacja prokuratorska pod warunkiem że prokurator jest uczciwy
To po co ta SM ?
2015-12-31 09:40:11
To po co w straży miejskiej wydział ruchu drogowego i nowy od niedawna naczelnik - do niedawna na tym stanowisku był kierownik ? Sztuczne rozmnażanie stanowisk i wydatkowanie budżetowych pieniędzy ? Dlaczego, w SM tak dużo zatrudniono emerytów mundurowych ! Co na to radni ? Kiedy decyzja o rozwiązaniu tej niepotrzebnej struktury ? Policja sobie poradzi sama, bo przecież przejmie budżet i część funkcjonariuszy z likwidowanej Inspekcji Transportu Drogowego tzw. "krokodyli". :)
Piastów / Ku Słońcu
2015-12-31 07:04:09
Skoro się nie da, to po co...drążyć temat?
mała złosliwostka
2015-12-30 19:37:22
o ile na Wojska Polskiego traffipax ma towarzystwo sekundnika, to na Piastów takowego nie ma bo podobno "się nie da" czyli jest tam typowe kłusownictwo fotoradarowe.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA