piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Fotoradary już nie straży

Fotoradary już nie straży

Fotoradary już nie straży
Data publikacji: 2015-12-30 20:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:50
Wywietleń: 1427 80462

Od nowego roku straż miejska straci uprawnienia do obsługi fotoradarów i traffipaxów. Te ostatnie urządzenia wykorzystywane były do 31 grudnia  do wyłapywania kierowców przejeżdżających skrzyżowania na czerwonym sygnale.

Strażnicy po Nowym Roku nie będą już mogli używać urządzeń do kontroli prędkości i łamania przepisów ruchu drogowego - co robili od 2006 r. Tym zajmować się teraz będzie wyłącznie policja. Aby całkowicie nie sparaliżować pracy Komendy Miejskiej Policji, strażnicy próbowali doprowadzić do końca już wszczęte sprawy dotyczące przekraczania prędkości i niestosowania się do sygnałów świetlnych.

- Na początku grudnia było ich aż 1510 - mówi Joanna Wojtach, rzecznik straży miejskiej. - Część z nich udało nam się zamknąć i policji przekażemy najwyżej 700 niezałatwionych spraw.

Przypomnijmy, że szczecińska straż miejska nie używa fotoradaru już od sierpnia, kiedy się okazało, że korzysta, tak jak wiele innych w Polsce, z częstotliwości zarezerwowanych dla wojska. A żadne urządzenia cywilne, w tym fotoradary, nie mają prawa korzystać z nich bez zezwolenia. Natomiast jedyny działający w Szczecinie traffipax wciąż działa (do dzisiaj). Jest umieszczany rotacyjnie w rejonie skrzyżowania ul. Królowej Korony Polskiej z al. Wojska Polskiego i na krzyżówce al. Piastów z ul. Ku Słońcu.©℗

(lw)

Fot. D.GORAJSKI (arch.) 

Komentarze

@
"Fotoradary już nie straży" zwłaszcza że od marca tego roku straż miała wyłączony fotoradar używając go bezprawnie. Radar bez atestu a także działający bez zezwolenia ( dawnego PIR ) i do tego na częstotliwości zastrzezonej dla wojska. Kwalifikacja prokuratorska pod warunkiem że prokurator jest uczciwy
2015-12-31 11:03:43
To po co ta SM ?
To po co w straży miejskiej wydział ruchu drogowego i nowy od niedawna naczelnik - do niedawna na tym stanowisku był kierownik ? Sztuczne rozmnażanie stanowisk i wydatkowanie budżetowych pieniędzy ? Dlaczego, w SM tak dużo zatrudniono emerytów mundurowych ! Co na to radni ? Kiedy decyzja o rozwiązaniu tej niepotrzebnej struktury ? Policja sobie poradzi sama, bo przecież przejmie budżet i część funkcjonariuszy z likwidowanej Inspekcji Transportu Drogowego tzw. "krokodyli". :)
2015-12-31 09:40:11
Piastów / Ku Słońcu
Skoro się nie da, to po co...drążyć temat?
2015-12-31 07:04:09
mała złosliwostka
o ile na Wojska Polskiego traffipax ma towarzystwo sekundnika, to na Piastów takowego nie ma bo podobno "się nie da" czyli jest tam typowe kłusownictwo fotoradarowe.
2015-12-30 19:37:22

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie