czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Burmistrz broni Straży Miejskiej

Burmistrz broni Straży Miejskiej

Burmistrz broni Straży Miejskiej
Data publikacji: 2015-12-09 16:35
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:11
Wywietleń: 210 47330

W Policach trwa zbieranie podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie likwidacji tutejszej Straży Miejskiej. Do tej inicjatywy publicznie odniósł się burmistrz - Władysław Diakun. Podkreślił, że dobrze ocenia funkcjonowanie tej jednostki i nie widzi powodów do jej likwidacji. A na najbliższej sesji Rady Miejskiej sam komendant ma bronić swojej formacji konkretnymi danymi o wynikach jej pracy.

- Nasza Straż Miejska działa od 1992 r. i według mnie działa dobrze - mówi Władysław Diakun, burmistrz Polic. - W niektórych regionach straż miejska była ustawiona tylko w jednym kierunku - na zakupy radarów, pomiary prędkości i wystawianie odpowiedniej liczby mandatów. My tego nie robiliśmy. W naszej gminie nie został kupiony ani jeden radar, i mandatów z tego tytułu nasza Straż Miejska nie pobierała. Ale w niektórych środowiskach są takie głosy, że jest niepotrzebna, że wzorem innych samorządów należy ją zlikwidować. Mówię jednoznacznie: Straż Miejska jest potrzebna, pracuje dobrze, zachowuje się prawidłowo. Spełnia też funkcję kontrolną czy administracyjną w stosunku do innych zagadnień, niż policja. Jest uzupełnieniem działalności administracyjnej naszej gminy. Na sesji Rady Miejskiej, 22 grudnia, będzie wystąpienie komendanta Straży Miejskiej, który omówi całe zagadnienie dotyczące jej działalności, poparte wskaźnikami, wynikami i faktami. Zapraszam.©℗

(sag)

Fot. Robert Wojciechowski

Na zdjęciu: Burmistrz Polic - Władysław Diakun

Komentarze

Kanclerz Piekieł
Pan Stugoewicz nie ma żadnych danych na temat pracy straży miejskiej chce zaistnieć po prostu wizerunkowo w małych Policach po nie udanych wyborach dlatego organizuje akcję likwidacji straży miejskiej aby było o nim głośno i aby w czasie kolejnej kampanii mógł powiedzieć "Dzieki mnie została zniesiona straż miejska w Policach" Ja jestem za pozostawieniem tej formacji bo widze ich na ulicach, czy pracują tak jak powinni? Nie wiem ale są widoczni a po likwidacji straży bezpieczeństwo i porządek na ulicach może piujść tylko w jednym kierunku może nie spadnie drastycznie ale na pewno się nie poprawi. Skoro gmina ma na to pieniądze jestem jak najbardziej za tym aby nie tylko ją pozostawić ale nawet doposażyć.
2015-12-10 10:38:27
@dylemat
a mało to w policji oficerów, którzy po kursie podstawowym znikali w biurach, a po niedługim okresie z fajna grupą byli już na kursach i kursikach, ulicę widząc tylko przez okno? A inni, często zdolnieści ale bez nazwiska po 12 lat jednym w ogniwie?
2015-12-10 09:28:29
SM - dylemat
Każdy wie, że w Polsce jednostki straży miejskiej są niepotrzebne, z racji nieścisłego zakresu kompetencji. Jednak należy pamiętać, że jest tam zatrudnionych bardzo dużo mieszkańców gmin, a czasami są jedynymi żywicielami rodzin. Pytanie, czy utrzymanie tej formacji ma służyć celom społecznym, czy raczej ta formacja ma służyć społeczeństwu. Każdy wie, że Straż pomaga mieszkańcom, ale nie brak też doniesień prasowych, które nie pozostawiają suchej nitki na strażnikach. P.S. Nie wspominając o patologiach w małych gminach, gdzie układy towarzysko-rodzinne w rekrutacji są na porządku dziennym.
2015-12-10 07:48:54

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”