sobota, 19 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wodniacy zajęli się... porządkami

Wodniacy zajęli się... porządkami

Wodniacy zajęli się... porządkami
Data publikacji: 2015-11-23 08:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:46
Wywietleń: 1771 40468
Strażnicy miejscy, którzy do późnej jesieni kontrolują miasto od strony wody, wyszli na ląd i zajęli się dzikimi wysypiskami. Ich pierwszym zadaniem było zaprowadzenie porządku pod i w bezpośrednim sąsiedztwie Trasy Zamkowej. A mieli, jak się okazuje, co robić...

Sterty śmieci, koczowisko bezdomnych i ogólny bałagan, na który już nie można było patrzeć. Strażnicy szybko ustalili, że jego głównym  źródłem byli... bezdomni, którzy od dawna na tym terenie przebywali. To oni ściągali w to miejsce kartony, szmaty, jakieś deski, mnóstwo butelek, papierzysk itp. Strażnicy zaproponowali im przeprowadzkę do schroniska, ale czy z tej propozycji skorzystali - nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że z prawdziwego dachu nad głową korzystają bardzo niechętnie...

- Zrobiliśmy tam porządek wspólnie z pracownikami Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego - informuje Joanna Wojtach, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Szczecinie.

Oby ten porządek utrzymał się dłużej. Warto dodać, że strażnicy zatrudnieni w „referacie wodnym” będą kontrolować rejony związane bezpośrednio z wodą. Na rejon ich działania wyznaczono bowiem Wyspę Pucką, Międzyodrze i Parnicę. To akurat są miejsca, które wymagają szczególnej troski, przede wszystkim ze względu na poziom ich zaśmiecenia.

(mos)

Fot. Straż Miejska Szczecin

Komentarze

cesiu
mos - byłeś? Widziałeś? obserwuję od dłuższego czasu takie "obozowisko". Ludzie próbują urządzić się na ile pozwalają im warunki. Jednego nie można im odmówić - wzorowego porządku otoczenia. Nie wiem jak w środku - nie zachodziłem, ale w zasadzie nie jestem ciekaw. Wstydź się mos. Oczerniasz ludzi bezpodstawnie, na podstawie stereotypów. Jakiś pierdoła za biurkiem wymyślił akcję i zalicza punkty a ty Mu w tym pomagasz. Większość Waszych artykułów tak wygląda. Są pisane powierzchownie, bez sprawdzenia, aby tylko wypełnić czymś łamy gazety. Porządna dziennikarka oznaczałaby za dużo fatygi za za małe pieniądze.
2015-11-23 13:25:46
Bajka
Bardzo dobrze, że ktoś sie za to zabrał
2015-11-23 10:22:25

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie