poniedziałek, 17 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wodniacy zajęli się... porządkami

Wodniacy zajęli się... porządkami

Wodniacy zajęli się... porządkami
Data publikacji: 2015-11-23 08:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:46
Wywietleń: 1666 40468
Strażnicy miejscy, którzy do późnej jesieni kontrolują miasto od strony wody, wyszli na ląd i zajęli się dzikimi wysypiskami. Ich pierwszym zadaniem było zaprowadzenie porządku pod i w bezpośrednim sąsiedztwie Trasy Zamkowej. A mieli, jak się okazuje, co robić...

Sterty śmieci, koczowisko bezdomnych i ogólny bałagan, na który już nie można było patrzeć. Strażnicy szybko ustalili, że jego głównym  źródłem byli... bezdomni, którzy od dawna na tym terenie przebywali. To oni ściągali w to miejsce kartony, szmaty, jakieś deski, mnóstwo butelek, papierzysk itp. Strażnicy zaproponowali im przeprowadzkę do schroniska, ale czy z tej propozycji skorzystali - nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że z prawdziwego dachu nad głową korzystają bardzo niechętnie...

- Zrobiliśmy tam porządek wspólnie z pracownikami Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego - informuje Joanna Wojtach, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Szczecinie.

Oby ten porządek utrzymał się dłużej. Warto dodać, że strażnicy zatrudnieni w „referacie wodnym” będą kontrolować rejony związane bezpośrednio z wodą. Na rejon ich działania wyznaczono bowiem Wyspę Pucką, Międzyodrze i Parnicę. To akurat są miejsca, które wymagają szczególnej troski, przede wszystkim ze względu na poziom ich zaśmiecenia.

(mos)

Fot. Straż Miejska Szczecin

Komentarze

cesiu
mos - byłeś? Widziałeś? obserwuję od dłuższego czasu takie "obozowisko". Ludzie próbują urządzić się na ile pozwalają im warunki. Jednego nie można im odmówić - wzorowego porządku otoczenia. Nie wiem jak w środku - nie zachodziłem, ale w zasadzie nie jestem ciekaw. Wstydź się mos. Oczerniasz ludzi bezpodstawnie, na podstawie stereotypów. Jakiś pierdoła za biurkiem wymyślił akcję i zalicza punkty a ty Mu w tym pomagasz. Większość Waszych artykułów tak wygląda. Są pisane powierzchownie, bez sprawdzenia, aby tylko wypełnić czymś łamy gazety. Porządna dziennikarka oznaczałaby za dużo fatygi za za małe pieniądze.
2015-11-23 13:25:46
Bajka
Bardzo dobrze, że ktoś sie za to zabrał
2015-11-23 10:22:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie