czwartek, 13 grudnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Minister zdecydował - tylko Stargard

Minister zdecydował - tylko Stargard

Minister zdecydował - tylko Stargard
Data publikacji: 2015-12-29 21:06
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 11:59
Wywietleń: 463 77394

Sprawa jest już przesądzona. Od 1 stycznia 2016 roku zamiast Stargardu Szczecińskiego będzie tylko Stargard.

We wtorkowe popołudnie opublikowany został w Internecie Dziennik Ustaw z 29 grudnia 2015 r., w którym zamieszczono rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji z 17 grudnia br. w sprawie ustalenia, zmiany i zniesienia urzędowych nazw niektórych miejscowości oraz ustalenia nazwy obiektu fizjograficznego. W załączniku nr 2 stwierdzono m.in., że dotychczasowa nazwa miasta Stargard Szczeciński zmieniona zostaje na Stargard. Rozporządzenie ministra wchodzi w życie 1 stycznia 2016 r. (żak)

Fot.: Dariusz GORAJSKI (fotomontaż)

Komentarze

Konrad
Adasiu istnieje coś takiego jak kod pocztowy.
2015-12-31 16:10:09
Jaras
Zmiany pieczątek, druków, tablic... ciekawe ile na to pójdzie kasy. Znów ktoś pomyślał jak z frygą w Szczecinie. NA BOGATO idziemy:))
2015-12-31 00:51:09
Mirek
...to problem tych, którzy niepoprawnie zaadresują przesyłki
2015-12-30 20:17:10
Arti
Należę do ludzi którzy byli inicjatorami i zwolennikami tej zmiany. A więc cieszę się że po latach w końcu udało się to osiągnąć.
2015-12-30 19:38:36
Anna
Nie mam nic przeciwko nazwie Stargard. Jest krócej i lepiej. Ale na pewno nie była to „wola większości”. W tej sprawie wypowiedziała się jedynie niewielka liczba mieszkańców Stargardu Szczecińskiego i z tej niewielkiej liczby większość była za skróceniem nazwy. Zdecydowanej większości mieszkańców 9nie pojawili się na konsultacjach) w ogóle to nie ruszało. Co ciekawe - gmina Stargard Szczeciński była przeciw.
2015-12-30 17:00:08
TĘPE MATOŁY !
Uszanujcie demokratyczną wolę większości . Popisujecie się tu entelegenją - ale tylko taką prawe Polską.
2015-12-30 08:38:36
...ZS...
Szkoda , że tych pieniędzy , które są potrzebne na zmianę nazwy nie można przeznaczyć na pomoc dzieciom ze Stargardu Szczecińskiego. Ktoś kto wpadł na ten pomysł miał i ma nadal bardzo ograniczony dostęp do wiedzy (żeby nie nazwać go głupcem). Pomimo tego ,że Stargard Szczeciński to wiocha , nie powinni jeszcze bardziej krzywdzić tej osady.
2015-12-30 08:24:11
Robert
-gdzie mieszkasz? -w Stargardzie. -hmm.. a gdzie to jest? -pod Szczecinem. - aaa.. teraz to już wiem.
2015-12-30 08:04:36
ciekawska
Czy ktoś wie jaki jest koszt takiej zmiany? Może to nie jest ważne jesteśmy przecież bogatym krajem.
2015-12-30 07:07:34
Zdzichu
Proponuje wrócić do korzeni i do przedwojennych nazw czyli Stargard in Pommern lub Stargard an der Ihna
2015-12-30 06:48:16
Radx
Może właśnie będzie mniej problemów, ponieważ Stargard Szczeciński zostanie tylko 'Stargardem', natomiast nazwa 'Starogard Gdański' pozostanie bez zmian.
2015-12-29 23:05:09
Adam
Ciekawe ile listów, przesyłek i błędnych biletów trafi np. do StaroGardu koło Gdańska a nie do Stargardu koło Szczecina... Ale to już problem stargardzian, którycg wyróżnik "szczeciński" parzył.
2015-12-29 21:19:07