Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Fioletowy Szczecin

Data publikacji: 17 listopada 2016 r. 18:13
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:21
Fioletowy Szczecin
W Szczecinie w fioletowym kolorze można było zobaczyć fasadę budynku Domu Kultury 13 Muz. Fot. Dariusz Gorajski  

W Polsce w ubiegłym roku na świat przyszło 26 tys. dzieci przedwcześnie urodzonych. W czwartek (17 listopada) na całym świecie obchodzony jest Dzień Wcześniaka. Wiele ważnych budynków tego dnia zaświeciło się na fioletowo. W Szczecinie w kolorze tym można było zobaczyć fasadę budynku Domu Kultury 13 Muz. Ale główne obchody Dnia Wcześniaka w Szczecinie zaplanowano na sobotę (19 listopada). Zapraszają Klinika Patologii Noworodka szpitala na Pomorzanach oraz Fundacja Małych Serc i Stowarzyszenie Motocyklistów Dla Dzieci.

Klinika Patologii Noworodka szpitala na Pomorzanach zaprasza rodziców wcześniaków w sobotę do Międzywydziałowego Centrum Dydaktyki nr 1 PUM (w bud. Kliniki Nefrologii i Chorób Wewnętrznych SPSK nr 2 PUM w Szczecinie). W godz. 12-15 odbędą się tam wykłady na tematy: wspierania rozwoju dziecka, terapii, zdrowego odżywiania. Organizatorzy zapraszają z pociechami w wieku 1-4 lat - zaplanowano też zajęcia warsztatowe i inne atrakcje.

Również tego dnia na „Pierwszy Szczeciński Światowy Dzień Wcześniaka" do Trafostacji Sztuki przy ul. Świętego Ducha 4 zapraszają Fundacja Małych Serc i Stowarzyszenie Motocyklistów Dla Dzieci. W godz. 11-16 odbędą się warsztaty dla rodziców i dzieci, a specjaliści wygłoszą wykłady na tematy związane m.in. z opieką nad dzieckiem przedwcześnie urodzonym. Pieniądze zebrane w tym dniu przeznaczone zostaną na zakup materiałów do tworzenia ośmiorniczek dla wcześniaków, czyli maskotek, które towarzyszą im w pierwszych dniach.

(isz)

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

oldi
2016-11-18 13:58:47
Zamiast na Frygę dać pieniądze na sterownik barw podświetlający Filharmonię.Skandal że tego nie zrobiono. A miała być feria barw w zapowiedziach budowlanych podświetlających elewację. Kto za ten bałagan odpowiada?.
Kolory
2016-11-18 07:30:11
Jak zwykle, filharmonia nie mogła wziąć udziału w akcji, ponieważ sterownik odpowiadający za zmianę koloru podświetlenia nie jest w stanie wygenerować tej barwy, a przeprogramowanie jest kosztowne i wiąże się z przyjazdem specjalisty z drugiego końca Polski.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA