Piątek, 01 marca 2024 r. 
REKLAMA

Wielka zbiórka włóczki!

Data publikacji: 20 lipca 2016 r. 21:03
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:09
Wielka zbiórka włóczki!
 

Włoczkę w stu procentach bawełnianą, silikonowe kulki, szydełka, druty - trwa właśnie wielka zbiórka takich akcesoriów. Wszystkie one są po to, by przygotować ośmiorniczki, te zaś trafią do wcześniaków urodzonych w szczecińskich szpitalach.

Koordynatorem akcji Ośmiorniczki dla wcześniaków na terenie Szczecina i Polic jest Pani Anna Klebańska. Stowarzyszenie zaś wspiera tę piękną akcję między innymi organizacją zbiórki.

- Nim ośmiorniczka trafi do dziecka, najpierw ma ją jego mama, jest też specjalnie dezynfekowana, tak by nie było ryzyka przenoszenia bakterii. Taka „maskotka" odciąga uwagę maluszków, leżących w inkubatorach, od licznych kabli i rurek - podkreśla Małgorzata Grzejdak-Denis, jedna z organizatorek zbiórki. - Pojawiło się już handlowanie ośmiorniczkami, a one są za darmo, nie sprzedajemy ich. Kiedy już będziemy mieli wszystko, co potrzebne, planujemy zrobić warsztaty, podczas których pani, doskonale szydełkująca, będzie uczyła jak zrobić ośmiorniczkę.

Te niezwykłe podarunki wręczane są już przez wolontariuszy w niemal całym kraju - charytatywne dzierganie zatacza coraz szerszy krąg. W Szczecinie przyjmowanie pasmanteryjnych gadżetów potrwa do ostatniego dnia lipca.

W jaki sposób przekazać włóczkę? Można ją zostawić w siedzibie organizacji Sektor 3 Szczecin (aleja Wojska Polskiego 63, IV piętro), poprosić o odebranie, wcześniej telefonując do organizatorek akcji. Kontakt telefoniczny: Ania 663-288-127, Gosia 603-485-774, Aneta 510-230-452 lub mailowy: progressumszczecin@gmail.com. Na Facebooku dostępne jest wydarzenie „Podaruj włóczkę - Ośmiorniczki dla wcześniaków".  (kol)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

PP
2016-07-21 10:46:19
Zamiast ośmiorniczek, warto by zadbać o kompetentny personel na tym oddziale na Pomorzanach. Taki który ma jakiekolwiek pojęcie o wadach dzieci i mający przynajmniej podstawy wiedzy jak rozmawiać z rodzicami. Niestety jak narazie jest do poprostu dno.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA