Środa 27 października 2021r. 
REKLAMA

Finał trzech drogowych inwestycji w Szczecinie

Data publikacji: 2019-11-04 06:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-04 13:43
Finał trzech drogowych inwestycji w Szczecinie
Ulica Reymonta  

Trzy ważne drogowe inwestycje w Szczecinie mają swój finał na początku listopada. Chodzi tu o przebudowy ulic Libelta, Małkowskiego i Reymonta. 

Ostatniego dnia października zakończyły się prace na ulicy Libelta. Tego dnia rozpoczęła się też procedura odbiorowa, po której całość ulicy zostanie otwarta dla ruchu. W ramach zadania „Przebudowa ulicy Libelta na odcinku od ul. Paderewskiego do ul. Budzysza Wosia w Szczecinie wraz z przebudową oświetlenia" przeprowadzono remont jezdni, chodników, oświetlenia, kolidującego uzbrojenia. Były prowadzone także roboty przy sieci wodociągowej i kanalizacji. Umowa została podpisana z konsorcjum firm Elbud Szczecin sp. z o.o. i Elbud Sajewicz sp. j. na kwotę 5 297 529 zł.

Na początku listopada mają zakończyć się roboty na ulicy Małkowskiego oraz Reymonta. W przypadku tych miejsc procedura odbiorów ruszy po 8 listopada.

Jak wyglądał remont ul. Małkowskiego

Na ulicy Małkowskiego w ramach robót dodatkowych, nie objętych pierwotnym projektem, wykonano kanał technologiczny wraz ze studniami i słupem do przyszłej instalacji monitoringu. Powstały także 3 dodatkowe przyłącza kanalizacji deszczowej. W trakcie prowadzenia robót na odcinku od Bogusława X do Królowej Jadwigi, po rozebraniu nawierzchni, zaobserwowano nienaturalne zapadnięcia gruntu w kilku miejscach. Po zleconych dodatkowych badaniach gelologicznych zapadła decyzja o wymianie gruntu, co wydłużyło termin zakończenia robót.

Po remoncie na ul. Małkowskiego stała się bezpieczniejsza dla pieszych, gdyż utworzono tu strefę „Tempo 30”. Zakres robót budowlanych objął przebudowę jezdni i chodników, wykonanie elementów małej architektury i zieleni oraz wprowadzenie nowej organizacji ruchu. Umowa na zadanie „Przebudowa ul. Małkowskiego na odcinku od alei Piastów do ulicy Bogusława X oraz ulicy Królowej Jadwigi na odcinku od ulicy Krzywoustego do ulicy Małkowskiego” została podpisana z konsorcjum firm Elbud Sp. z o.o. i Elbud s.c. na kwotę 8 712 481 zł.

Co zmieniło się na ul. Reymonta

Na ulicy Reymonta inwestycja połączyła prace drogowe, zmianę organizacji ruchu oraz przebudowę sieci wodociągowych, kanalizacji deszczowej i przyłączy wodociągowych. Zakładała ona remont ulicy Reymonta, nawierzchni chodników i zjazdów z materiałów nawiązujących kompozycyjnie do wcześniejszego układu, z częściowym wykorzystaniem materiałów z rozbiórki. Dodatkowo przeprowadzona została budowa skrzyżowań o wyniesionej tarczy. Elementy uspokojenia ruchu, słupki i wygrodzenia maja poprawić bezpieczeństwo w tej okolicy.

Przebudowa Reymonta była częścią zadania „Utworzenie „Strefy 30” w obrębie ulic Okrzei — Budzysza Wosia — Przybyszewskiego — Grzegorza z Sanoka wraz z remontem jezdni i chodników na ul. Przybyszewskiego — Reymonta — Grzegorza z Sanoka w Szczecinie. Etap III — Przebudowa ul. Reymonta wraz z dostosowaniem organizacji ruchu”, które  wykonywane jest przez konsorcjum firm Elbud Szczecin Sp. z o.o. oraz Elbud Sajewicz Sp.j. Prace wycenione zostały na 6 274 357 zł.

(k)

Fot. ZDiTM

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Co widać z okna
2019-11-04 13:26:05
Ktoś tu świadomie i celowo usiłuje wprowadzić mieszkańców,czytelników w błąd.Końca prac nie widać i szczerze mówiąc nawet nie wiem czy okres jednego miesiąca będzie wystarczający by omawiane remonty na Reymonta i plac parkingowy przy Mickiewicza zostały definitywnie ukończone i przekazane do ruchu.W chwili obecnej panuje tam księżycowy krajobraz,plac dalej w budowie,fragmenty ulicy przy sklepie Społem rozkopane i zasypane jakimś budulcem tzw.pas ulicy niczyjej na samym skrzyżowaniu.Od strony parkingu ulica rozkopana nie do końca wybrukowana,materiały budowlane,piasek,kruszywa,palety,barierki,plastikowe oznaczniki-ograniczniki niezamontowane.Słowem mówiąc art.delikatnie tylko mówiąc wprowadził czytelnika w błąd.Oddanie placu budowy należy rozumieć ( tak mi się wydaje ) zakończenie definitywne,z pełną infrastrukturą i urządzeniami technicznymi,udostępnioną pieszym i kierowcom do użytkowania.Tu tak niestety nie jest i długo co widać tak się nie stanie.Po co zatem pisać o jakimś wyimaginowanym zakończeniu prac,skoro to nie jest prawda.A wystarczyło tylko przyjść na owy plac i rzetelnie uczciwie w sposób obiektywny ocenić zastany stan.No chyba że to teraz taka nowa postać kończenia robót i zgłaszania gotowość oddania,nieskończonych projektów.A to tak....wówczas wszystko by się zgadzało ;-) Ja ze swojego okna widzę dalej jeden wielki plac budowy i panując bałagan.
Krzysiek
2019-11-04 12:01:05
Co do Reymonta to chyba lekka przesada ze słowem koniec. Rozkopany nadal dojazd do Ryneczku Pogodno. Jako koniec to chyba można nazwać całkowite zakończenie prac... Znaki na ulicach dojazdowych również nijak się mają do zakończonych prac - dzisiaj jadąc ujrzałem z jednej strony zakaz wjazdu- remont trwa na dobre więc jeśli to koniec to chyba nie do końca ... :)
małkowskeigo
2019-11-04 10:25:46
Małkowskiego była bezpieczna dla pieszych bez remontu, a jak ktoś chciał ruch spowolnić to mógł ograniczenie do 30 km/h zainstalować. Patrz ul. Pocztowa. Najpierw trzeba było wyremontować domy. Teraz zniknie 1/3 miejsc parkingowych, wykonane prace zostaną zdewastowane przy remontach komunalnych kamienic i przez okoliczne menelstwo. Przy okazji, ubędzie dodatkowy bay pass dla ewentualnej awarii na ul.Krzywoustego i Wojska Polskiego. Jak ważne są to ulice dla śródmieścia pokazuje ustawiczny korek na Boh. Getta. Ale tego urzędasy z ZDTiM nie widzą bo są oślepieni blokowaniem turbinami rond i okolicznych ulic. Ma Pan rację prezydencie najbezpieczniej jest zakorkować do niedawna najprzyjaźniejsza kierowcom metropolię w Polsce.
Brawo!!! Brawo!!! Brawo!!! TRZY(!) ulice!!!
2019-11-04 09:22:45
2019 - 1945 = 74. Brawo!!
Stefan
2019-11-04 08:16:55
I już na Reymonta zastawione przez pojazdy nowe chodniki. Ci urzędnicy nie myślą, po co takie szerokie chodniki po obu stronach jezni zamiast zrobić szerszą jezdnię dodatkowo do parkowania. Po kilku miesiącach nawierzchnie będą zdewastowane!
brawo
2019-11-04 08:15:11
Trzeba przyznać, że Małkowskiego wygląda o wiele lepiej, nareszcie zrobiono porządek z parkowaniem. Teraz czekamy na taki sam remont na Ściegiennego.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ