Poniedziałek, 25 września 2023 r. 
19 szczecin
REKLAMA

Filia obsłuży lepiej

Data publikacji: 19 lipca 2016 r. 14:37
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:09
Filia obsłuży lepiej
Wizualizacja UM  

Wkrótce rozpocznie się modernizacja filii Urzędu Miasta na prawobrzeżu Szczecina. Wykonawca będzie miał pięć miesięcy na skończenie przebudowy.

Zakres prac obejmie m.in. wyburzenie ścian, wymianę stolarki drzwiowej, instalacji elektrycznej i teletechnicznej, wykonanie wentylacji i klimatyzacji. Zmodernizowany zostanie też system kolejkowy oraz alarmowy. Powstanie monitoring.

- Celem planowanej inwestycji jest przede wszystkim poprawa warunków obsługi mieszkańców prawobrzeża oraz uruchomienie nowych stanowisk - informuje Magdalena Strózik z biura prasowego magistratu.

Po przebudowie sala obsługi interesantów ma przypominać tę w gmachu urzędu przy pl. Armii Krajowej. Zostanie zwiększona liczba stanowisk do obsługi mieszkańców w zakresie spraw obywatelskich (meldunki, dowody osobiste) i komunikacyjnych (rejestracja pojazdów, prawa jazdy), a także Urzędu Stanu Cywilnego.

Planowane jest też uruchomienie zupełnie nowych okienek dla prowadzących działalność gospodarczą oraz poświęcone sprawom związanym z gospodarką komunalną i ochroną środowiska. Stanowiska okienkowe oraz USC objęte zostaną nowym systemem przywoławczym. Na niektórych się pojawią terminale płatnicze. W filii nadal działać będzie pomoc prawna oraz porady Miejskiego Rzecznika Konsumentów czy Wydziału Księgowości. Po remoncie w filii urzędu ma zostać przygotowany pokój w którym będą dyżurować radni miasta.

Remontu dokona Skanska S.A. Wartość prac to ponad 2,2 mln zł. Wykonawca na zakończenie remontu ma 5 miesięcy. W związku z tym, że inwestycja będzie się odbywać w części budynku, która obecnie nie jest użytkowana (urząd nabył w zeszłym roku nieruchomość sąsiadującą z dotychczasową siedzibą), mieszkańcy mają nie odczuć utrudnień w obsłudze.

(sz)

Wizualizacja UM

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

O kant d...y
2016-07-20 09:49:14
potłuc te remonty biur dla magistrackich, jesli nie ma ani dojazdu ani miejsc parkingowych (nawet dla inwalidów)!!! Komu służa te remonty? Urzędnikom magistrackim!
BOI
2016-07-19 15:34:59
Czyli widać, że komuś spodobało się zlecenie remontu BOI na lewobrzeżu, więc i teraz trzeba popracować :)
Kinga
2016-07-19 15:23:16
Tylko dlaczego ten straszny zielony? :((

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA