Środa, 04 października 2023 r. 
12 szczecin
REKLAMA

Podejrzany o zabójstwo Alicji w areszcie

Data publikacji: 14 lipca 2016 r. 12:14
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:09
Podejrzany o zabójstwo Alicji w areszcie
Fot. Ryszard PAKIESER  

Z kapturem na głowie, skutymi rękoma i nogami doprowadzony został w czwartkowe przedpołudnie do Sądu Rejonowego Szczecin Prawobrzeże 54-letni Zdzisław W. podejrzany o zabójstwo osiemnastoletniej Alicji J. Mężczyzna, postanowieniem sądu trafił na trzy miesiące do aresztu, o co wnioskował prokurator Artur Mądrzak.

Przypomnijmy, że ciało osiemnastolatki znaleziono nad rzeką Płonia we wtorek. Policja szybko zatrzymała także podejrzanego. Zlecona od razu sekcja zwłok nie dała natomiast odpowiedzi na pytanie, co dokładnie było przyczyną śmierci dziewczyny. Wiadomo, że mężczyzna, mieszkaniec Szczecina podczas przesłuchania złożył obszerne wyjaśnienia, na posiedzeniu aresztowym odmówił jednak mówienia. Nie przyznaje się do winy.

- U podstaw zastosowania aresztu są następujące przesłanki: wysokie prawdopodobieństwo zarzucanego mu czynu, grożąca mu wysoka kara pozbawienia wolności, obawa matactwa. Z uwagi na dobro prowadzonego śledztwa, rozwojowy charakter sprawy oraz dobro rodziny zmarłej nie udzielamy żadnych innych informacji - wyjaśnia adwokat Marzena Wojnarska.

Podejrzany nie był dotąd karany. Ofiara miała umówić się z mężczyzną przez internet, choć śledczy tego nie potwierdzają.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z 15 lipca 2016 r.

(kol)

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@
2016-07-14 16:25:52
W robić człowieka. jakie to proste. Wystarczy podejrzenie " bo się umówił". Jakieś dowody ?? Szybko zadziałał prokurator. Dlaczego więc tak szybko nie działa w przypadkach gdy są dowody. Ma rację zatrzymany. Ja bym także odmówił składania zeznań, bo ze słowa zupa, prokurator zrobi dupa.
Pete
2016-07-14 15:00:44
Na ten moment jest domniemanie więc oskarżony nie jest uznawany za winnego. Jednakże w takiej sytuacji twarz podejrzanego powinna zostać upubliczniona tak aby wszyscy którzy mogli go przypadkowo spotkać tego feralnego dnia w ważnych dla śledztwa miejscach mogli się zgłosić na posterunek i potwierdzić to co dawałoby mu alibi lub dostarczało silnych dowodów popełnienia zarzucanego czynu.
Ciężka rola papugi
2016-07-14 13:45:39
Podpis pod zdjęciem nr 3: "I pamiętaj, zawsze masz prawo do odmowy składania zeznań".

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA