środa, 23 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Festyn „Bezpiecznie na urlop”

Festyn „Bezpiecznie na urlop”

Festyn „Bezpiecznie na urlop”
Data publikacji: 2016-05-15 11:53
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:03
Wywietleń: 1540 133671

Na terenie Szczecińskiego Przedsiębiorstwa Autobusowego „Dąbie” przy ul. Struga 10 odbył się w sobotę (14 maja) festyn dla wszystkich mieszkańców naszego miasta. „Bezpiecznie na urlop” - to główna idea wspólnego przedsięwzięcia wielu służb i ponad 12 podmiotów pozapolicyjnych.

Słoneczna pogoda sprzyja licznym wyjazdom mieszkańców naszego miasta na wypoczynek weekendowy. Niebawem rozpocznie się też sezon letni. Aby bezpiecznie dotrzeć do celu szczecińscy policjanci wspólnie z przedstawicielami SPA „Dąbie” przygotowali rodzinny festyn pn. „Bezpiecznie na urlop”. Głównym organizatorem tej rodzinnej imprezy promującej bezpieczne zachowania na drodze był dyrekcja SPA „Dąbie” oraz podinsp. Piotr Pawelski - naczelnik Wydziału Prewencji Komisariatu Policji Szczecin-Śródmieście.

Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Kierowcy mieli darmową możliwość przeprowadzenia kontroli technicznej pojazdu i sprawdzenia jego stanu przed obowiązkowym badaniem. Przeglądy przeprowadzano na Stacji Kontroli Pojazdów przy ul. Struga. Osoby, które przyjechały rowerami mogły oznakować je specjalnym urządzeniem engrawer.

Atrakcją było skorzystanie z symulatora dachowania i symulatora jazdy motocyklem. Do ich dyspozycji były także alkogogle, pokazujące percepcję osoby będącej pod wpływem alkoholu. Kierowcy mogli również sprawdzić ile posiadają punktów karnych za różne przewinienia na drodze. Oczywiście wiele atrakcji przygotowali także przedstawiciele innych służb. Ratownicy medyczni prezentowali pokaz ratownictwa i udzielania pierwszej pomocy w czasie w wypadku drogowego, natomiast strażacy wyciągali rannych z zakleszczonego pojazdu. Swoje stoiska przygotowali także przedstawiciele Inspekcji Transportu Drogowego oraz innych podmiotów pozapolicyjnych.

Dla najmłodszych przygotowano Bezpieczne Miasteczko, w którym policjanci i strażnicy miejscy przeprowadzili gry i zabawy oraz konkursy o tematyce związanej z bezpieczeństwem dziecka na drodze. Dzieci dostawały też elementy odblaskowe i kamizelki. (p)

 

Fot. policja

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Krokusowa Rewolucja na Wałach Chrobrego

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie