Czwartek, 18 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Festyn „Bezpiecznie na urlop”

Data publikacji: 15 maja 2016 r. 11:53
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:54
Festyn „Bezpiecznie na urlop”
Fot. policja  

Na terenie Szczecińskiego Przedsiębiorstwa Autobusowego „Dąbie” przy ul. Struga 10 odbył się w sobotę (14 maja) festyn dla wszystkich mieszkańców naszego miasta. „Bezpiecznie na urlop” - to główna idea wspólnego przedsięwzięcia wielu służb i ponad 12 podmiotów pozapolicyjnych.

Słoneczna pogoda sprzyja licznym wyjazdom mieszkańców naszego miasta na wypoczynek weekendowy. Niebawem rozpocznie się też sezon letni. Aby bezpiecznie dotrzeć do celu szczecińscy policjanci wspólnie z przedstawicielami SPA „Dąbie” przygotowali rodzinny festyn pn. „Bezpiecznie na urlop”. Głównym organizatorem tej rodzinnej imprezy promującej bezpieczne zachowania na drodze był dyrekcja SPA „Dąbie” oraz podinsp. Piotr Pawelski - naczelnik Wydziału Prewencji Komisariatu Policji Szczecin-Śródmieście.

Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Kierowcy mieli darmową możliwość przeprowadzenia kontroli technicznej pojazdu i sprawdzenia jego stanu przed obowiązkowym badaniem. Przeglądy przeprowadzano na Stacji Kontroli Pojazdów przy ul. Struga. Osoby, które przyjechały rowerami mogły oznakować je specjalnym urządzeniem engrawer.

Atrakcją było skorzystanie z symulatora dachowania i symulatora jazdy motocyklem. Do ich dyspozycji były także alkogogle, pokazujące percepcję osoby będącej pod wpływem alkoholu. Kierowcy mogli również sprawdzić ile posiadają punktów karnych za różne przewinienia na drodze. Oczywiście wiele atrakcji przygotowali także przedstawiciele innych służb. Ratownicy medyczni prezentowali pokaz ratownictwa i udzielania pierwszej pomocy w czasie w wypadku drogowego, natomiast strażacy wyciągali rannych z zakleszczonego pojazdu. Swoje stoiska przygotowali także przedstawiciele Inspekcji Transportu Drogowego oraz innych podmiotów pozapolicyjnych.

Dla najmłodszych przygotowano Bezpieczne Miasteczko, w którym policjanci i strażnicy miejscy przeprowadzili gry i zabawy oraz konkursy o tematyce związanej z bezpieczeństwem dziecka na drodze. Dzieci dostawały też elementy odblaskowe i kamizelki. (p)

 

Fot. policja

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA