wtorek, 18 grudnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Wielki arsenał na sprzedaż

Wielki arsenał na sprzedaż [FILM]

Wielki arsenał na sprzedaż
Data publikacji: 2016-05-13 09:28
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:05
Wywietleń: 771 133376

Handlarz nielegalną bronią został zatrzymany przez policjantów, którzy zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk pistoletów i kilka tys. sztuk nielegalnej amunicji. Podejrzany w tej sprawie mężczyzna sprowadzał broń z zagranicy, a następnie przerabiał ją na ostrą w domowym warsztacie. Usłyszał zarzuty posiadania, handlu oraz wytwarzania nielegalnej broni palnej, za co grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze uzyskali i potwierdzili informację, że 51-letni mieszkaniec powiatu polickiego handluje nielegalną bronią. Podejrzewany miał stoisko na jednym z przygranicznych targowisk, gdzie oferował do sprzedaży rożnego rodzaju militaria, min. odzież, obuwie, akcesoria itp. Okazało się, że sprzedawał również nielegalną broń. Nie posiadał jednak jakichkolwiek koncesji do prowadzenia tego typu działalności.

- Mężczyzna został zatrzymany przy swoim stoisku handlowym, przy którym na pierwszy rzut oka wszystko wyglądało prawidłowo. Dopiero po przeszukaniu okazało się, że nie wszystko jest w porządku. W toku czynności z udziałem biegłego  z zakresu balistyki z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Szczecinie policjanci na stoisku zabezpieczyli 33 jednostki broni,   ponad 2 tys. sztuk amunicji i kusze. Jednak to nie było wszystko, w wyniku następnych przeszukań przeprowadzonych w domu mężczyzny policjanci zabezpieczyli kolejne pistolety, rewolwery oraz urządzenia do  przerabiania broni i wytwarzania amunicji - informuje podkom. Mirosława Rudzińska.

Mężczyzna posiadał prawdziwy arsenał. W sumie zabezpieczono u niego ponad 77 sztuk broni palnej, ponad 8 tys. sztuk amunicji (m.in. ostrej, gazowej, alarmowej, akustycznej), tłumiki oraz kusze. To pierwsza taka sprawa w Polsce, aby u jednej osoby zabezpieczono taką ilość nielegalnej broni i amunicji.

Miłośnik militariów, towar kupował przez internet, a następnie część z niego przerabiał na  broń ostrą w swoim warsztacie i wystawiał na sprzedaż. Policjanci z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Szczecinie nadal badają zabezpieczoną broń i przygotowują materiał dowodowy.

Zatrzymany 51- latek usłyszał zarzuty nielegalnego wytwarzania i handlu bronią. Grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Prokuratura Rejonowa Szczecin - Zachód wystąpiła z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania. (k)

Fot. i film arch. Policji

 

 

 

 

Wielki arsenał na sprzedaż Wielki arsenał na sprzedaż

Komentarze

Arsenał
Wielki arsenał na sprzedaż, ale jakoś nie podano cen.
2016-05-13 10:28:27

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Kawa w roli głównej
Jesień w Szczecinie
Marsz Niepodległości 2018
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Ile planujesz wydać w tym roku na prezenty świąteczne?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy