Piątek, 14 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Areszt za posiadanie broni

Data publikacji: 15 maja 2016 r. 11:04
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:54
Areszt za posiadanie broni
Fot. Robert Stachnik (arch.)  

60-letni mieszkaniec Polic decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące pod zarzutem posiadania elementów broni palnej, kilkuset sztuk amunicji, substancji pirotechnicznych i wybuchowych oraz wyrabiania broni palnej i amunicji. Wszystkie przedmioty znajdowały się w jego mieszkaniu. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

- Działania operacyjne funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego polickiej komendy zakończyły się zatrzymaniem 60-letniego policzanina. Mężczyzna w jednym z mieszkań, znajdujących się w centrum Polic, posiadał liczne elementy broni, kilkaset sztuk różnego rodzaju magazynków, amunicję, lufy i proch. Policjanci ustalili, że mężczyzna bez wymaganego zezwolenia nie tylko posiadał, ale i wyrabiał broń palną i amunicję - podaje asp. Małgorzata Litwin.

W toku przeszukania mieszkania policjanci ujawnili substancje wybuchowe w postaci zapalników, które mogły sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia innych osób. Przedmioty te zostały zabezpieczone i przekazane do Zakładu Balistyki Laboratorium Kryminalistycznego celem przeprowadzenia badań czy były kiedykolwiek użyte do dokonania przestępstw. Mężczyzna był wcześniej wielokrotnie karany m.in. także za posiadanie broni bez pozwolenia.

60-latek został zatrzymany. Usłyszał zarzuty wyrabiania i posiadania elementów broni palnej i amunicji oraz gromadzenia substancji wybuchowych i przyrządów wybuchowych. Na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej Szczecin-Zachód sąd zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy od dnia zatrzymania. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10. (p)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA