poniedziałek, 06 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Areszt za posiadanie broni

Areszt za posiadanie broni

Areszt za posiadanie broni
Data publikacji: 2016-05-15 11:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:03
Wywietleń: 1455 133667

60-letni mieszkaniec Polic decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące pod zarzutem posiadania elementów broni palnej, kilkuset sztuk amunicji, substancji pirotechnicznych i wybuchowych oraz wyrabiania broni palnej i amunicji. Wszystkie przedmioty znajdowały się w jego mieszkaniu. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

- Działania operacyjne funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego polickiej komendy zakończyły się zatrzymaniem 60-letniego policzanina. Mężczyzna w jednym z mieszkań, znajdujących się w centrum Polic, posiadał liczne elementy broni, kilkaset sztuk różnego rodzaju magazynków, amunicję, lufy i proch. Policjanci ustalili, że mężczyzna bez wymaganego zezwolenia nie tylko posiadał, ale i wyrabiał broń palną i amunicję - podaje asp. Małgorzata Litwin.

W toku przeszukania mieszkania policjanci ujawnili substancje wybuchowe w postaci zapalników, które mogły sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia innych osób. Przedmioty te zostały zabezpieczone i przekazane do Zakładu Balistyki Laboratorium Kryminalistycznego celem przeprowadzenia badań czy były kiedykolwiek użyte do dokonania przestępstw. Mężczyzna był wcześniej wielokrotnie karany m.in. także za posiadanie broni bez pozwolenia.

60-latek został zatrzymany. Usłyszał zarzuty wyrabiania i posiadania elementów broni palnej i amunicji oraz gromadzenia substancji wybuchowych i przyrządów wybuchowych. Na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej Szczecin-Zachód sąd zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy od dnia zatrzymania. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10. (p)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie