czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Falstart w alei

Falstart w alei

Falstart w alei
Data publikacji: 2015-11-16 17:05
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:29
Wywietleń: 2293 37930

Wiadomo już, że nie będzie w poniedziałek otwarcia dla ruchu samochodowego skrajnego, lewego pasa przebudowywanej nitki alei Niepodległości w Szczecinie. Ani wieczorem, ani do północy. I prawodopodobne, że nie nastąpi to także jeszcze przez co najmniej najbliższych kilka dni. 

Jeszcze w piątek wieczorem optymistyczny komunikat, graniczący niemal z pewnością, że pasem jezdni alei od strony torowiska będą mogły ponownie pomknąć auta, popłynął do przedstawicieli mediów z ust Jarosława Gaszyńskiego, rzecznika prasowego Energopolu Szczecin S.A., generalnego wykonawcy opóźnionej już o pięć tygodni inwestycji. Dopiero dziś po południu usłyszeliśmy jego dementi w tej sprawie. Najwyraźniej był to „wyskok przed orkiestrę". Okazało się bowiem, że tej tymczasowej organizacji ruchu z pomysłem puszczenia ruchu kołowego nie był uzgodniony z Zarządem Dróg i Transportu Miejskiego, zarządzającym drogami w mieście i w tym przypadku występującym jednocześnie w roli zleceniodawcy całej inwestycji. Mgliste pojęcie o zamiarach wykonawcy mieli również decydenci z zespołu ds. orgranizacji ruchu w wydziale gospodarki komunalnej magistratu.

W dodatku okazało się, że propozycja Energopolu dość karkołomna od początku spotkała się z reakcjami w swym wydźwięku w kategorii tych traktowanych z przymrużeniem oka, a i z falą krytyki. Niemal natychmiast pojawiły się boiwem opinie, że takie rozwiązanie wprowadziłoby więcej zamieszania niż pożytku i dodatkowo tylko chaos komunikacyjny.

W istocie był to informacyjny falstart. Poza tą częścią oficjalnego komunikatu z piątku, że Energopol Szczecin S.A. do soboty, 14 bm., jednak się nie wyrobi i wystąpi po raz kolejny do ZDiTM z wnioskiem o kolejny aneks do umowy z nowym, trzecim już terminem zakończenia robót. ©℗

(MIR)

Fot.: Mirosław WINCONEK

Tak w alei Niepodległości było w niedzielę i dziś przed południem. Nie dziwota, że Energopol wycofał się z autorskiego i ogłoszonego bez uzgodnień z ZDiTM i urzędnikami magistratu - jak się okazało - pomysłu otwarcia dla ruchu samochodowego jednego pasa przebudowanej jezdni.

 

Falstart w alei Falstart w alei

Komentarze

reksio
Walić kare i to zaraz k.. j... m... Ale pewnie znowu pod stolem pojdzie Wyeliminowac Enegrgopol zapisami w przetargu. % inwestycji ukonczonych na czas i zakaz startu dla spolek ktore powstaly w okresie X czasu
2015-11-19 15:08:42
witek
jaki jasnie panujacy takie umowy
2015-11-17 15:23:40
Nikt się nie spodziewał otwarcia.
Jeżeli ktoś robi sobie z gęby cholewę, to jego sprawa.
2015-11-17 06:56:09
Gargamel
Powinni od razu napisać że koniec roku to realny termin, a nie pierdzielić jak potłuczeni to w poniedziałek, to w czwartek, to sobotę.
2015-11-16 21:01:09
tr
Szczecinianin, napisz mi proszę za którą opóźnioną inwestycję Energopol zapłacił jakąkolwiek karę? Wskaż mi choć jedną. Co z tego, że wysokość kary jest wskazana w umowie? Może wynosić nawet tryliard zł za godzinę opóźnienia ale to nic nie zmienia.
2015-11-16 20:47:02
Szczecinianin
Tak naprawdę to właśnie Miasto dało plamę , bo ustanowiło niską karę umowną za niedotrzymanie terminu. Widać taka komuś tutaj pasuje. Gdyby była odpowiednio wysoka, to Energopol już by dawno padł, albo przynajmniej nie podejmował się prac w Szczecinie.
2015-11-16 20:41:01
Rambo
Pan Gaszyński jak chorągiewka - zupełnie jak jego faworytka MJW. A co do Energopolu to cóż, rodzince Raubo już dziękujemy. Dość tej kompromitacji.
2015-11-16 19:48:52

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”