niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Sięgnęli bruku (Galeria)

Sięgnęli bruku (Galeria)

Sięgnęli bruku (Galeria)
Data publikacji: 2015-11-06 18:10
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:45
Wywietleń: 1945 35946

Od Bramy Portowej do przystanku przy pl. Żołnierza Polskiego wzdłuż torowiska pas pobocza przy nowej nitce jezdni al. Niepodległości wykładany jest właśnie trawą z rolki po nawiezieniu nań wcześniej warstwy urodzajnej gleby. Pojawić się też mają wkrótce nasadzenia w donicach. Modernizowana z licznymi po drodze przygodami i przeszkodami w poślizgu, gdy chodzi o termin realizacji, arteria w centrum Szczecina z dnia na dzień wreszcie w kształcie dla niej zaprojektowanym i nieustająco korygowanym, się wyłania.

Trwają prace przy asfaltowaniu pasa ścieżki i układaniu bruku na pasie parkingu - w ruch poszły młotki, poziomice i piły do cięcia kamienia. Przed drogowcami jeszcze układanie płyt chodnika, a to - jak wiadomo - w realiach szczecińskich dotychczasowych doświadczeń jest nie lada sztuka.

A czasu coraz mniej. Stąd też daje się zaobserwować przy tej okazji większe zagęszczenie robotników i inspektorów nadzoru na metr kwadratowy placu przebudowy. Oto obraz na tydzień przed deklarowanym przez Energopol Szczecin S.A., generalnego wykonawcę inwestycji, a zapisanym w umowie z ZDiTM, jej finałem.

14 listopada pozostaje wciąż oficjalnie terminem zakończenia robót. CP

Tekst i fot.: Mirosław WINCONEK

Na zdjęciu: Piątek (6 listopada) na placu przebudowy alei Niepodległości.

Sięgnęli bruku (Galeria) Sięgnęli bruku (Galeria) Sięgnęli bruku (Galeria) Sięgnęli bruku (Galeria) Sięgnęli bruku (Galeria) Sięgnęli bruku (Galeria) Sięgnęli bruku (Galeria) Sięgnęli bruku (Galeria) Sięgnęli bruku (Galeria) Sięgnęli bruku (Galeria) Sięgnęli bruku (Galeria) Sięgnęli bruku (Galeria) Sięgnęli bruku (Galeria) Sięgnęli bruku (Galeria) Sięgnęli bruku (Galeria) Sięgnęli bruku (Galeria) Sięgnęli bruku (Galeria)

Komentarze

PO CO
ta trawa z rolki czy do granic paranoi docierać ma czas wykonania robót związanych z trawa - później winny będzie Wykonawca czy ten kto do takiej prac w takich warunkach pogodowych dopuścił
2015-11-06 20:31:28
Nowak
Sięgnął bruku.
2015-11-06 19:35:24
bobo
A te rolki trawy to z którego, "orlika" ?
2015-11-06 19:23:57
Karol
Jeszcze raz: wykładany jest właśnie trawą z rolki po nawiezieniu nań wcześniej warstwy urodzajnej gleby albo: w kształcie dla niej zaprojektowanym i nieustająco korygowanym, się wyłania Mnistrz!
2015-11-06 18:29:39

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie