niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Niepodległości w trzecim terminie (Galeria)

Niepodległości w trzecim terminie (Galeria)

Niepodległości w trzecim terminie (Galeria)
Data publikacji: 2015-11-14 13:39
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:45
Wywietleń: 1354 37493

Jeden pas ruchu na nowej nitce jezdni al. Niepodległości w Szczecinie ma być przejezdny dla samochodów w poniedziałek, 16 listopada. Będzie to ten skrajny lewy, najbliżej pobocza z zielenią i torowiska. Na tym póki co koniec dobrych wiadomości. Do dziś, 14 listopada, Energopol Szczecin S.A. nie wyrobi się w drugim wyznaczonym terminie i wystąpi do ZDiTM z wnioskiem o kolejny aneks do umowy z nową datą zakończenia prac.

Pas jezdni od strony torowiska tramwajowego udostępniony zostanie do użytku kierowcom w poniedziałek nie od bladego świtu, ale dopiero po usunięciu z niego materiałów budowlanych i ciężkiego sprzętu, którego nadal tam jest sporo i sporo będzie oraz odgrodzeniu go od pozostałej czę.ci placu budowy, gdzie trwają i wciąż będą trwać prace. Jak długo? Tego jednak Jarosław Gaszyński, rzecznik prasowy Energopolu, nie był w stanie powiedzieć. Na pewno co najmniej przez następnych kilka dni.

- Podczas prac przy układaniu chodnika w piątek okazało się, że pod starą nawierzchnią nie jest stabilny, to ruchome piaski. Grunt zaczął obsuwać się na odcinku około 200 m. trzeba teraz grunt zagęścić,dlatego to wydłuży prace. Grubszą niż zakładał projekt warstwę urobku trzeba było wybrać, w to miejsce nawieźć więcej nowego kruszywa i odpowiednio je ubić, by podsypka podbudowy chodnika była stabilna - tłumaczył Jarosław Gaszyński. 

Aleją Niepodległości, a dokładnie jednym pasem jej nowej jezdni od Bramy Portowej do pl. Żołnierza Polskiego, przejazd będzie możliwy na razie tylko z kierunku na wprost zablokowanymi dotąd dwoma pasami krótkiego początkowego odcinka alei od skrzyżowania z al. 3 Maja i ul. Dworcową. Z nich właśnie jako pierwsze znikną tymczasowe barierki i przywrócony na nich zostanie normalny ruch pozwalający na jazdę na wprost przez plac od wysokości przystanku i Bramy Portowej.

Blokada pozostanie na przebudowanym prawoskręcie z ul. Wyszyńskiego w al. Niepodległości. Przywrócony zostanie jedynie trzeci pas do jazdy na wprost od skrzyżowania ul. Wyszyńskiego z ul. Tkacką, pozwalający na przejazd przez plac w kierunku pl. Zwycięstwa. Póki co nie ma jeszcze decyzji ZDiTM, czy równocześnie otwarty zostanie lewoskręt zza Bramy Portowej w al. Niepodległości.

Natomiast na pewno nie będzie możliwości nadal bezpośredniego skrętu z al. Niepodległości w prawo w pl. Żołnierza Polskiego - trzeba będzie objechać wyspę ronda, by włączyć się do ruchu jezdnią w kierunku Zamku Książąt Pomorskich, Bramy Królewskiej i dalej Trasy Zamkowej.

Gotowa aleja w całości będzie najwcześniej pod koniec przyszłego tygodnia. ©

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

 

Niepodległości w trzecim terminie (Galeria) Niepodległości w trzecim terminie (Galeria) Niepodległości w trzecim terminie (Galeria) Niepodległości w trzecim terminie (Galeria) Niepodległości w trzecim terminie (Galeria) Niepodległości w trzecim terminie (Galeria) Niepodległości w trzecim terminie (Galeria) Niepodległości w trzecim terminie (Galeria) Niepodległości w trzecim terminie (Galeria) Niepodległości w trzecim terminie (Galeria) Niepodległości w trzecim terminie (Galeria) Niepodległości w trzecim terminie (Galeria)

Komentarze

Tommy
Pan Gaszyński jak zwykle piękne opowieści spoza meritum. Trzeba mieć niezły tupet albo... Wiadomo co.
2015-11-15 13:38:54
Rambo
Dlaczego kolejny aneks? Dosc juz tych aneksow dla rodzinki Raubo, niech placa odsetki za zwklole i kary umowne, a nie bezkarnie aneksuja terminy!
2015-11-15 13:35:56
@Przepraszam...
Nie przepraszaj ! Wyrazasz opinię wielu Szczecinian o bylejakości magistrackiej za ciężkie miliony... Nasuwa się pytanie, kto za to bierze "wziatki"(jak TO nazywają ci ze wschodu).
2015-11-15 10:18:35
Przepraszam
...ale już widać, że płytki chodnikowe ułożone są równie - nierówno i byle jak, jak w przypadku beznadziejnej fuszerki przy Pazimie, gdzie nierówne chodniki z kałużami po deszczu i nierówno ułożona kostka i krawężniki to standard, którym nikt się nie przejmuje i nikt już dzisiaj nie pamięta. Widzę, że gówno staje się symbolem tego miasta. Gówniany nadzór, gówniana robota, gówniane miasto. Dlatego panie prezydencie Krzystek, stajesz się tego gówna twarzą.
2015-11-14 21:47:55
Darek
No dobrze a może pn redaktor podałby do publicznej wiadomości jak wygląda rozliczenie przebudowy ul. Gdańskiej i basenu górniczego, siakoś o tym zapadła grobowa cisza.
2015-11-14 14:35:23
Gargamel
Ale się szykuje fuszerka, byle szybko, byle jak. Idę o zakład że na trzeci termin też się nie wyrobią.
2015-11-14 14:06:52
SromotnikBezwstydny
"... to ruchome piaski. Grunt zaczął obsuwać się..." To tak jak w Łebie na wydmach... ENERGOPOL o d k r y ł dla Szczecinian nową atrakcję turystyczną... Po rocznym grzebaniu się w piasku...
2015-11-14 14:05:47

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie