Niedziela, 14 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Niepodległości w trzecim terminie (Galeria)

Data publikacji: 14 listopada 2015 r. 13:39
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:33
Niepodległości w trzecim terminie (Galeria)
 

Jeden pas ruchu na nowej nitce jezdni al. Niepodległości w Szczecinie ma być przejezdny dla samochodów w poniedziałek, 16 listopada. Będzie to ten skrajny lewy, najbliżej pobocza z zielenią i torowiska. Na tym póki co koniec dobrych wiadomości. Do dziś, 14 listopada, Energopol Szczecin S.A. nie wyrobi się w drugim wyznaczonym terminie i wystąpi do ZDiTM z wnioskiem o kolejny aneks do umowy z nową datą zakończenia prac.

Pas jezdni od strony torowiska tramwajowego udostępniony zostanie do użytku kierowcom w poniedziałek nie od bladego świtu, ale dopiero po usunięciu z niego materiałów budowlanych i ciężkiego sprzętu, którego nadal tam jest sporo i sporo będzie oraz odgrodzeniu go od pozostałej czę.ci placu budowy, gdzie trwają i wciąż będą trwać prace. Jak długo? Tego jednak Jarosław Gaszyński, rzecznik prasowy Energopolu, nie był w stanie powiedzieć. Na pewno co najmniej przez następnych kilka dni.

- Podczas prac przy układaniu chodnika w piątek okazało się, że pod starą nawierzchnią nie jest stabilny, to ruchome piaski. Grunt zaczął obsuwać się na odcinku około 200 m. trzeba teraz grunt zagęścić,dlatego to wydłuży prace. Grubszą niż zakładał projekt warstwę urobku trzeba było wybrać, w to miejsce nawieźć więcej nowego kruszywa i odpowiednio je ubić, by podsypka podbudowy chodnika była stabilna - tłumaczył Jarosław Gaszyński. 

Aleją Niepodległości, a dokładnie jednym pasem jej nowej jezdni od Bramy Portowej do pl. Żołnierza Polskiego, przejazd będzie możliwy na razie tylko z kierunku na wprost zablokowanymi dotąd dwoma pasami krótkiego początkowego odcinka alei od skrzyżowania z al. 3 Maja i ul. Dworcową. Z nich właśnie jako pierwsze znikną tymczasowe barierki i przywrócony na nich zostanie normalny ruch pozwalający na jazdę na wprost przez plac od wysokości przystanku i Bramy Portowej.

Blokada pozostanie na przebudowanym prawoskręcie z ul. Wyszyńskiego w al. Niepodległości. Przywrócony zostanie jedynie trzeci pas do jazdy na wprost od skrzyżowania ul. Wyszyńskiego z ul. Tkacką, pozwalający na przejazd przez plac w kierunku pl. Zwycięstwa. Póki co nie ma jeszcze decyzji ZDiTM, czy równocześnie otwarty zostanie lewoskręt zza Bramy Portowej w al. Niepodległości.

Natomiast na pewno nie będzie możliwości nadal bezpośredniego skrętu z al. Niepodległości w prawo w pl. Żołnierza Polskiego - trzeba będzie objechać wyspę ronda, by włączyć się do ruchu jezdnią w kierunku Zamku Książąt Pomorskich, Bramy Królewskiej i dalej Trasy Zamkowej.

Gotowa aleja w całości będzie najwcześniej pod koniec przyszłego tygodnia. ©

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Tommy
2015-11-15 13:38:54
Pan Gaszyński jak zwykle piękne opowieści spoza meritum. Trzeba mieć niezły tupet albo... Wiadomo co.
Rambo
2015-11-15 13:35:56
Dlaczego kolejny aneks? Dosc juz tych aneksow dla rodzinki Raubo, niech placa odsetki za zwklole i kary umowne, a nie bezkarnie aneksuja terminy!
@Przepraszam...
2015-11-15 10:18:35
Nie przepraszaj ! Wyrazasz opinię wielu Szczecinian o bylejakości magistrackiej za ciężkie miliony... Nasuwa się pytanie, kto za to bierze "wziatki"(jak TO nazywają ci ze wschodu).
Przepraszam
2015-11-14 21:47:55
...ale już widać, że płytki chodnikowe ułożone są równie - nierówno i byle jak, jak w przypadku beznadziejnej fuszerki przy Pazimie, gdzie nierówne chodniki z kałużami po deszczu i nierówno ułożona kostka i krawężniki to standard, którym nikt się nie przejmuje i nikt już dzisiaj nie pamięta. Widzę, że gówno staje się symbolem tego miasta. Gówniany nadzór, gówniana robota, gówniane miasto. Dlatego panie prezydencie Krzystek, stajesz się tego gówna twarzą.
Darek
2015-11-14 14:35:23
No dobrze a może pn redaktor podałby do publicznej wiadomości jak wygląda rozliczenie przebudowy ul. Gdańskiej i basenu górniczego, siakoś o tym zapadła grobowa cisza.
Gargamel
2015-11-14 14:06:52
Ale się szykuje fuszerka, byle szybko, byle jak. Idę o zakład że na trzeci termin też się nie wyrobią.
SromotnikBezwstydny
2015-11-14 14:05:47
"... to ruchome piaski. Grunt zaczął obsuwać się..." To tak jak w Łebie na wydmach... ENERGOPOL o d k r y ł dla Szczecinian nową atrakcję turystyczną... Po rocznym grzebaniu się w piasku...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA