piątek, 18 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Emeryt kontra prawo

Emeryt kontra prawo

Emeryt kontra prawo
Data publikacji: 2015-12-30 07:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:50
Wywietleń: 952 77332

Biorą „chwilówki" by za wnuka czy syna spłacić ratę kredytu albo kupić mu fajny prezent. Zwykle jednak po to, aby mieć na leczenie. Na pokazach kupują garnki za 4 tysiące złotych, choć takie same w markecie można dostać za jedną dziesiątą tej ceny. Tymczasem, jeśli emeryci zapomną o zobowiązaniach i zapuka do nich komornik, na życie może zostać im zaledwie... 440 zł. 

Wielokrotnie opisywaliśmy w „Kurierze" perypetie seniorów, którzy wpadli w pułapki wyszkolonych przedstawicieli oferujących za ogromne pieniądze towar, który zupełnie nie był ich wart. Prezentacje odbywają się najczęściej w doskonałych hotelach i restauracjach. Wmawia się potencjalnym klientom cudowne właściwości sprzedawanych rzeczy. Zapomina tylko o jednym - że ich koszty są niewspółmiernie wysokie do wartości. Co ważne - zwykle na takie pokazy wpuszczane są tylko starsze osoby. Młodsze - ostentacyjnie wypraszane (...).

O los emerytów dopytuje teraz Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar.

Cały artykuł w środowym "Kurierze Szczecińskim"

 (kol)

Na zdjęciu: Adam Bodnar podczas wizyty w Szczecinie

Fot.: Robert STACHNIK

 

Komentarze

Finanse
Tylko autorytet najbliższej rodziny, kościoła lub znajomych może powstrzymać ludzi przed nieprzemyślanymi zakupami, czy kredytami. Nikt nie musi kończyć kursu księgowości, ale wystarczy zwykła rozmowa na przykładzie, aby zrozumieć, jak dalekie konsekwencje może za sobą nieść jeden, nieprzemyślany ruch.
2015-12-30 07:20:11

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie