poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Będzie punkt konsultacyjny?

Będzie punkt konsultacyjny?

Będzie punkt konsultacyjny?
Data publikacji: 2015-11-26 17:55
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:47
Wywietleń: 1700 42481

Skomentowaniem ostatniego posiedzenia Sejmu, podczas którego większość parlamentarna przegłosowała odwołanie członków Trybunału Konstytucyjnego, rozpoczął w czwartek spotkanie z dziennikarzami Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich. Rzecznik przyjechał do Szczecina z trzydniową wizytą. Głównym jej celem jest poznanie najważniejszych problemów sektora pozarządowego i społeczności lokalnej, szczególnie w zakresie dotyczącym praw człowieka.

Unieważnienie wyboru członków Trybunału Konstytucyjnego Adam Bodnar nazwał „wydarzeniem bez precedensu, które nie służy Państwu". Dlatego jeszcze w czwartek Rzecznik Praw Obywatelskich miał przedstawić swoje oficjalne stanowisko w tej sprawie.

Rzecznik porównał obecną sytuację do tego, co nie dawno stało się na Węgrzech, gdzie prezydent Viktor Orban stopniowo ograniczał kompetencje Trybunału aż w końcu organ ten stał się na Węgrzech zupełnie nieistotny.

Dopiero po skomentowaniu ostatnich wydarzeń w Sejmie, gość przystąpił do omówienia celu wizyty. Rzecznik przyjeżdżając do Szczecina rozpoczął cykl spotkań z działającymi lokalnie w całej Polsce organizacjami pozarządowymi - następna wizyta zaplanowana jest w Białymstoku, a kolejna w Olsztynie.

W Szczecinie rzecznik spotkał się z organizacjami społecznymi działającymi w województwie zachodniopomorskim. Z ich przedstawicielami rozmawiał m.in. o prawach osób z niepełnosprawnościami, dostępności placówek opieki zdrowotnej, udziału obywateli w życiu publicznym i problemach transgranicznych. Wziął też udział w spotkaniu dotyczącym praw dzieci i młodzieży, bezpłatnej pomocy prawnej oraz dostępu do informacji publicznej i odpowiedzialności dziennikarskiej.

Warszawskie Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich ma w kraju trzy biura terenowe: we Wrocławiu, Katowicach i w Gdańsku. Pierwszym efektem wizyty w Zachodniopomorskiem jest pomysł, by w Szczecinie powołać punkt konsultacyjny. Mógłby zacząć działać już od Nowego Roku. Wszystko zależy od władz miejskich, które musiałyby udostępnić odpowiedni lokal.©℗

(lw)

Na zdjęciu: Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich, podczas spotkania z dziennikarzami w Szczecinie.

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

niewierny
Nie wyobrażalne. Ale w świetle tego co usłyszałem czym może, a czym nie może się zajmować Rzecznik Praw Obywatelskich - stwierdzam, że jest to Rzecznik, który nić nie może zrobić w sprawach obywatelskich. A więc jest to Rzecznik Antypraw Obywatelskich!!! Jest to wielkie nieporozumienie.
2015-11-27 23:47:16
roger
obrońca dewiantów..szkoda słów
2015-11-26 20:02:00
10sędziów PO +5 sędziów PiS=zawłaszczenie TK przez...PiS :))
A co lewaczku krzyczałeś w czerwcu jak PO robiło rozwałkę trybunału? Jeśli nic, to zamilcz i teraz, gdy PiS naprawia tą sytuację! Przy okazji jeszcze zapytam lewaczka jak tam przebiega zapowiadane ściganie Polaków za wpisy broniące naszego państwa i narodu przed najazdem islamskim?
2015-11-26 17:48:48

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie