poniedziałek, 24 lutego 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Kurier Metropolitalny > Przedsiębiorcom na innowacje

Przedsiębiorcom na innowacje

Przedsiębiorcom na innowacje
Data publikacji: 2015-12-29 12:20
Wywietleń: 1043 76328

Rusza dla nich drugi nabór wniosków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. To szansa dla zachodniopomorskich przedsiębiorców na pozyskanie funduszy na realizację innowacyjnych inwestycji. Do wzięcia jest 30 milionów złotych. 

To drugi konkurs skierowany do firm w nowej unijnej perspektywie. O dofinansowanie ubiegać się będą mogły mikro oraz małe i średnie przedsiębiorstwa. Fundusze dostępne będą w ramach 1 Osi Priorytetowej „Gospodarka, Innowacje, Nowoczesne Technologie”. 

- Kontynuujemy proces zmian infrastrukturalnych na Pomorzu Zachodnim - zaznacza Olgierd Geblewicz, marszałek województwa. - Nie wyobrażamy ich sobie bez zachodniopomorskich przedsiębiorców, dlatego kolejny konkurs w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 skierowaliśmy również do nich. Jego założeniem jest utrzymanie dynamiki pozytywnych zmian w województwie, skoncentrowanych  na tworzeniu nowoczesnych technologii, budowie konkurencyjności firm, a także zacieśnianiu współpracy gospodarki z nauką. 

W drugim naborze wniosków największe szanse na pomoc mają te przedsięwzięcia, które kładą nacisk na wdrażanie innowacyjnych produktów czy procesów wspierających rozwój regionalnych oraz inteligentnych specjalizacji. Premiowane są rozwiązania dotyczące chemii i przemysłu metalowo-maszynowego obejmujące inwestycje w grunty, budynki, nowoczesne maszyny i urządzenia, linie produkcyjne czy nowe rozwiązania technologiczne. 

- Projekty te mają przede wszystkim prowadzić do stworzenia nowego albo ulepszonego towaru czy usługi, zwiększenia efektywności przedsiębiorstwa lub zmian w jego cyklu produkcyjnym. To z kolei powinno przełożyć się na powstanie nowych miejsc pracy na Pomorzu Zachodnim i dalszy spadek stopy bezrobocia w regionie - przekonuje O. Geblewicz.  

Do dyspozycji przedsiębiorców będzie tym razem 30 milionów złotych. Maksymalna kwota dofinansowania projektu, który powinien zakończyć się do 31 sierpnia 2018 roku, wyniesie 4 miliony złotych. Wnioski przyjmowane będą od 18 stycznia do 18 marca 2016 roku. Rozstrzygnięcie postępowania planowane jest na lipiec przyszłego roku. Szczegóły naboru można śledzić na stronie: rpo.wzp.pl/. 

Do 1 lutego 2016 roku przedsiębiorcy mogą składać formularze w ramach pierwszego ogłoszonego konkursu. Wsparcie będzie można otrzymać na inicjatywy tworzące trwałe miejsca pracy
w Specjalnej Strefie Włączenia, a więc w centralnych obszarach województwa zachodniopomorskiego o gorszych wskaźnikach rozwoju społeczno-gospodarczego w porównaniu do Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, pasa nadmorskiego, aglomeracji koszalińskiej czy na południu regionu do powiatu myśliborskiego. Budżet konkursu wynosi 42 miliony złotych, a jego wyniki powinniśmy poznać w czerwcu 2016 roku. 

(sz)

*** 

Projekty te mają przede wszystkim prowadzić do stworzenia nowego albo ulepszonego towaru czy usługi, zwiększenia efektywności przedsiębiorstwa lub zmian w jego cyklu produkcyjnym. To z kolei powinno przełożyć się na powstanie nowych miejsc pracy na Pomorzu Zachodnim i dalszy spadek stopy bezrobocia w regionie - przekonuje O. Geblewicz.  

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

Sonda

Czy zakaz handlu w niedzielę jest dla Ciebie uciążliwy?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie