środa, 21 października 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Kurier Metropolitalny > Przedsiębiorcom na innowacje

Przedsiębiorcom na innowacje

Przedsiębiorcom na innowacje
Data publikacji: 2015-12-29 12:20
Wywietleń: 1190 76328

Rusza dla nich drugi nabór wniosków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. To szansa dla zachodniopomorskich przedsiębiorców na pozyskanie funduszy na realizację innowacyjnych inwestycji. Do wzięcia jest 30 milionów złotych. 

To drugi konkurs skierowany do firm w nowej unijnej perspektywie. O dofinansowanie ubiegać się będą mogły mikro oraz małe i średnie przedsiębiorstwa. Fundusze dostępne będą w ramach 1 Osi Priorytetowej „Gospodarka, Innowacje, Nowoczesne Technologie”. 

- Kontynuujemy proces zmian infrastrukturalnych na Pomorzu Zachodnim - zaznacza Olgierd Geblewicz, marszałek województwa. - Nie wyobrażamy ich sobie bez zachodniopomorskich przedsiębiorców, dlatego kolejny konkurs w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 skierowaliśmy również do nich. Jego założeniem jest utrzymanie dynamiki pozytywnych zmian w województwie, skoncentrowanych  na tworzeniu nowoczesnych technologii, budowie konkurencyjności firm, a także zacieśnianiu współpracy gospodarki z nauką. 

W drugim naborze wniosków największe szanse na pomoc mają te przedsięwzięcia, które kładą nacisk na wdrażanie innowacyjnych produktów czy procesów wspierających rozwój regionalnych oraz inteligentnych specjalizacji. Premiowane są rozwiązania dotyczące chemii i przemysłu metalowo-maszynowego obejmujące inwestycje w grunty, budynki, nowoczesne maszyny i urządzenia, linie produkcyjne czy nowe rozwiązania technologiczne. 

- Projekty te mają przede wszystkim prowadzić do stworzenia nowego albo ulepszonego towaru czy usługi, zwiększenia efektywności przedsiębiorstwa lub zmian w jego cyklu produkcyjnym. To z kolei powinno przełożyć się na powstanie nowych miejsc pracy na Pomorzu Zachodnim i dalszy spadek stopy bezrobocia w regionie - przekonuje O. Geblewicz.  

Do dyspozycji przedsiębiorców będzie tym razem 30 milionów złotych. Maksymalna kwota dofinansowania projektu, który powinien zakończyć się do 31 sierpnia 2018 roku, wyniesie 4 miliony złotych. Wnioski przyjmowane będą od 18 stycznia do 18 marca 2016 roku. Rozstrzygnięcie postępowania planowane jest na lipiec przyszłego roku. Szczegóły naboru można śledzić na stronie: rpo.wzp.pl/. 

Do 1 lutego 2016 roku przedsiębiorcy mogą składać formularze w ramach pierwszego ogłoszonego konkursu. Wsparcie będzie można otrzymać na inicjatywy tworzące trwałe miejsca pracy
w Specjalnej Strefie Włączenia, a więc w centralnych obszarach województwa zachodniopomorskiego o gorszych wskaźnikach rozwoju społeczno-gospodarczego w porównaniu do Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, pasa nadmorskiego, aglomeracji koszalińskiej czy na południu regionu do powiatu myśliborskiego. Budżet konkursu wynosi 42 miliony złotych, a jego wyniki powinniśmy poznać w czerwcu 2016 roku. 

(sz)

*** 

Projekty te mają przede wszystkim prowadzić do stworzenia nowego albo ulepszonego towaru czy usługi, zwiększenia efektywności przedsiębiorstwa lub zmian w jego cyklu produkcyjnym. To z kolei powinno przełożyć się na powstanie nowych miejsc pracy na Pomorzu Zachodnim i dalszy spadek stopy bezrobocia w regionie - przekonuje O. Geblewicz.  

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Pierwszy dzień neutralizacji tallboya

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie