niedziela, 21 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > NAPISZ DO NAS. Dzik na osiedlu

NAPISZ DO NAS. Dzik na osiedlu

NAPISZ DO NAS. Dzik na osiedlu
Data publikacji: 2018-03-03 09:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:04
Wywietleń: 4978 316637

Napisał do nas Czytelnik Marcin, który napotkał dzika w sobotę rano w pobliżu ul. Rugiańskiej w Szczecinie przy przystanku PKP Szczecin-Drzetowo. Przy okazji przypominamy więc o akcji szczecińskiego UM pn. „Oko w oko z dzikiem”, która mówi o tym jak zachować się w przypadku spotkania tego zwierzęcia.

Obecnie populację dzików stale zamieszkujących teren Szczecina szacuje się na ok. 700 sztuk. To o ok. 200 osobników więcej niż w roku ubiegłym. W związku z tym coraz częściej i liczniej odwiedzają one zamieszkałe rejony miasta. Straż Miejska, w zależności od pory roku, przyjmuje w tej sprawie nawet do kilku zgłoszeń tygodniowo. Należy pamiętać, że dziki mogą stanowić bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi, często są przyczyną wypadków i kolizji drogowych, niszczą uprawy rolne i dewastują mienie. 

Kiedy spotkasz dzika:

• odejdź spokojnie w przeciwnym kierunku, obserwując zwierzę;
• nie przepędzaj go i nie szczuj psem;
• nie podchodź, nie próbuj głaskać;
• lochy z młodymi wyglądają najsympatyczniej, ale są najbardziej skore, żeby zaatakować.

Jeśli widzisz dziki, które podchodzą zbyt blisko i stanowią zagrożenie powiadom straż miejską - tel. 986

(p)

Fot. Czytelnik

TA INFORMACJA ZOSTAŁA PRZESŁANA ZA POŚREDNICTWEM NAPISZ DO NAS.

Komentarze

Do PO-nizszego kom... to sa Ksieza Wykleci
A skad wiesz... ze wsrod tych dziejszych "Dzik-usow" nie ma ktoregos mianowanego "PO Cichu" jako bylego I-go Sekretarza i tych malych Nowoczesnie i PO-dstepnie za-KOD-owanych...??
2018-03-05 02:24:08
miasto śpi?
czas na odstrzał min.500 szt.
2018-03-03 23:50:44
krzysio
o kurde dzik w lesie
2018-03-03 19:29:56
To są Księża Wyklęci.
To nie są dziki. To są Księża Wyklęci. Wieczorem stają się dzikami, a rano znów są Księżami Wyklętymi, dopóki ich nie pokropi watykański pedałopedofil.
2018-03-03 17:51:22
ALARM... dla Wladz Miasta !
UWAGA tez, na bardzo grozna Chorobe dla Ludzi - ktora Dziki tak czy inaczej roznosza...! Na Golecinie tez je nocami mozna spotkac !!
2018-03-03 17:01:29
Dzikun
Do mnie dzik przyszedl 2 lata temu. Mlody z wtey owczesnego miotu. Nakarmilem i zostal. Mieszka teraz u mnie w garazu, co dzien wypuszczam go na spacer po Krzekowie i jakos nikomu nie przeszkadza. Jedyny minus tej stytuacji to ze auto musze trzymac na dworzu bo kojec zajal wiekszosc garazu.
2018-03-03 14:15:18
Mario
Po wprowadzeniu nowego prawa łowieckiego będzie ich jeszcze więcej
2018-03-03 13:22:58
Co za brednie:
"Należy pamiętać, że dziki mogą stanowić bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi, często są przyczyną wypadków i kolizji drogowych, niszczą uprawy rolne i dewastują mienie". Dzik nie atakowany nie zaatakuje człowieka bez powodu. Co do przyczyn wypadków, kolizji, niszczenia upraw i dewastacji mienia to trzeba pamiętać że to człowiek zajął tereny kiedyś należące do zwierzyny. Zidiociałe pokolenie Facebooka i Twitera straszy się dzikami. Tylko leki psychotropowe są temu w stanie zaradzić. Regularnie brane usuwają lęki skutecznie.
2018-03-03 11:25:55
M.Dem.
Nie tylko dla BASTY zwierzeta sa -i maja byc - chronionym elementem zycia na Ziemi. Chronionym przez ludzi. Z nakazow prawa stanowionego i z nakazow wlasnego rozumu i sumienia. Gdy nie ma rozumu i sumienia, gdy kazdy pretekst jest dobry aby usprawiedliwic upodobania do szczegolnego okrucienstwa, to nawet wrobel jest obiektem bohaterstwa zlych i glupich ludzi. Te wroble, labedzie, piekne kaczki wodne, psy, koty, etc. napewno nie sa zagrozeniem zycia na Ziemi. Pod warunkiem ze bedzie cywilizowany nadzor nad ich zyciem i - powiedziec mozna- współudziałem w zyciu ludzi. Opieka nalezy sie ludziom i zwierzetom. Pierwsza usprawiedliwiajaca przyczyna likwidacji zycia to jest niedorozwoj osobowosci, powodujaca ze obarczony ta skaza osobnik nie moze zyc bez bestialstwa, bez zbrodni. Gdzie, w przypadku tych dzikow uciekajacych od naturalnego srodowiska do ludzi, sa działania szukajace przyczyn tej sytuacji? Nie mozna rozpoznac i zlikwidowac przyczyn?
2018-03-03 10:35:19
OK.2010
Szybko powiadomić BASTĘ nie STRAŻ MIEJSKĄ przecież to ich pupile. Przecież to BASTY są ważniejsze niż człowiek.
2018-03-03 09:32:12