niedziela, 08 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > NAPISZ DO NAS. Dzik na osiedlu

NAPISZ DO NAS. Dzik na osiedlu

NAPISZ DO NAS. Dzik na osiedlu
Data publikacji: 2018-03-03 09:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:04
Wywietleń: 5094 316637

Napisał do nas Czytelnik Marcin, który napotkał dzika w sobotę rano w pobliżu ul. Rugiańskiej w Szczecinie przy przystanku PKP Szczecin-Drzetowo. Przy okazji przypominamy więc o akcji szczecińskiego UM pn. „Oko w oko z dzikiem”, która mówi o tym jak zachować się w przypadku spotkania tego zwierzęcia.

Obecnie populację dzików stale zamieszkujących teren Szczecina szacuje się na ok. 700 sztuk. To o ok. 200 osobników więcej niż w roku ubiegłym. W związku z tym coraz częściej i liczniej odwiedzają one zamieszkałe rejony miasta. Straż Miejska, w zależności od pory roku, przyjmuje w tej sprawie nawet do kilku zgłoszeń tygodniowo. Należy pamiętać, że dziki mogą stanowić bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi, często są przyczyną wypadków i kolizji drogowych, niszczą uprawy rolne i dewastują mienie. 

Kiedy spotkasz dzika:

• odejdź spokojnie w przeciwnym kierunku, obserwując zwierzę;
• nie przepędzaj go i nie szczuj psem;
• nie podchodź, nie próbuj głaskać;
• lochy z młodymi wyglądają najsympatyczniej, ale są najbardziej skore, żeby zaatakować.

Jeśli widzisz dziki, które podchodzą zbyt blisko i stanowią zagrożenie powiadom straż miejską - tel. 986

(p)

Fot. Czytelnik

TA INFORMACJA ZOSTAŁA PRZESŁANA ZA POŚREDNICTWEM NAPISZ DO NAS.

Komentarze

Do PO-nizszego kom... to sa Ksieza Wykleci
A skad wiesz... ze wsrod tych dziejszych "Dzik-usow" nie ma ktoregos mianowanego "PO Cichu" jako bylego I-go Sekretarza i tych malych Nowoczesnie i PO-dstepnie za-KOD-owanych...??
2018-03-05 02:24:08
miasto śpi?
czas na odstrzał min.500 szt.
2018-03-03 23:50:44
krzysio
o kurde dzik w lesie
2018-03-03 19:29:56
To są Księża Wyklęci.
To nie są dziki. To są Księża Wyklęci. Wieczorem stają się dzikami, a rano znów są Księżami Wyklętymi, dopóki ich nie pokropi watykański pedałopedofil.
2018-03-03 17:51:22
ALARM... dla Wladz Miasta !
UWAGA tez, na bardzo grozna Chorobe dla Ludzi - ktora Dziki tak czy inaczej roznosza...! Na Golecinie tez je nocami mozna spotkac !!
2018-03-03 17:01:29
Dzikun
Do mnie dzik przyszedl 2 lata temu. Mlody z wtey owczesnego miotu. Nakarmilem i zostal. Mieszka teraz u mnie w garazu, co dzien wypuszczam go na spacer po Krzekowie i jakos nikomu nie przeszkadza. Jedyny minus tej stytuacji to ze auto musze trzymac na dworzu bo kojec zajal wiekszosc garazu.
2018-03-03 14:15:18
Mario
Po wprowadzeniu nowego prawa łowieckiego będzie ich jeszcze więcej
2018-03-03 13:22:58
Co za brednie:
"Należy pamiętać, że dziki mogą stanowić bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi, często są przyczyną wypadków i kolizji drogowych, niszczą uprawy rolne i dewastują mienie". Dzik nie atakowany nie zaatakuje człowieka bez powodu. Co do przyczyn wypadków, kolizji, niszczenia upraw i dewastacji mienia to trzeba pamiętać że to człowiek zajął tereny kiedyś należące do zwierzyny. Zidiociałe pokolenie Facebooka i Twitera straszy się dzikami. Tylko leki psychotropowe są temu w stanie zaradzić. Regularnie brane usuwają lęki skutecznie.
2018-03-03 11:25:55
M.Dem.
Nie tylko dla BASTY zwierzeta sa -i maja byc - chronionym elementem zycia na Ziemi. Chronionym przez ludzi. Z nakazow prawa stanowionego i z nakazow wlasnego rozumu i sumienia. Gdy nie ma rozumu i sumienia, gdy kazdy pretekst jest dobry aby usprawiedliwic upodobania do szczegolnego okrucienstwa, to nawet wrobel jest obiektem bohaterstwa zlych i glupich ludzi. Te wroble, labedzie, piekne kaczki wodne, psy, koty, etc. napewno nie sa zagrozeniem zycia na Ziemi. Pod warunkiem ze bedzie cywilizowany nadzor nad ich zyciem i - powiedziec mozna- współudziałem w zyciu ludzi. Opieka nalezy sie ludziom i zwierzetom. Pierwsza usprawiedliwiajaca przyczyna likwidacji zycia to jest niedorozwoj osobowosci, powodujaca ze obarczony ta skaza osobnik nie moze zyc bez bestialstwa, bez zbrodni. Gdzie, w przypadku tych dzikow uciekajacych od naturalnego srodowiska do ludzi, sa działania szukajace przyczyn tej sytuacji? Nie mozna rozpoznac i zlikwidowac przyczyn?
2018-03-03 10:35:19
OK.2010
Szybko powiadomić BASTĘ nie STRAŻ MIEJSKĄ przecież to ich pupile. Przecież to BASTY są ważniejsze niż człowiek.
2018-03-03 09:32:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie