Piątek, 01 marca 2024 r. 
REKLAMA

Dzień przewodnika (akt. 1)

Data publikacji: 20 lutego 2016 r. 20:12
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:44
Dzień przewodnika
 

Dzięki Zachodniopomorskiemu Stowarzyszeniu Pilotów i Przewodników w niedzielę będzie można za darmo zwiedzić Centrum Dialogu Przełomy, przebudowaną Operę na Zamku i się np. dowiedzieć, co Mendelssohn i Verdi mają wspólnego ze Szczecinem. Darmowymi wycieczkami świętuje ono po raz czwarty Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego. Natomiast Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Polickiej „Skarb" z tej okazji pokaże Mścięcino. 

Początek zwiedzania pod hasłem „Szczecin pod żaglami kultury" o godz. 11 na pl. Orła Białego. W programie m.in.: Akademia Sztuki, bazylika archikatedralna pw. św. Jakuba, Centrum Dialogu Przełomy, cerkiew pw. św. Mikołaja, Łasztownia, dwa gmachy Muzeum Narodowego, Opera na Zamku, teatry: Kameralny, Polski i „Pleciuga", Zamek Książąt Pomorskich. Będzie też trasa „Cuda na fasadach".

- Ze względu na ograniczoną możliwość wstępu do wielu obiektów, wejście do nich będzie limitowane - informuje Magdalena Hanusz, koordynatorka IV MDPT w Szczecinie. - Przed rozpoczęciem zwiedzania będziemy rozdawać bezpłatne wejściówki. Do każdej trasy przypisane jest zwiedzanie jednego obiektu.

Specjalny program przygotowano dla najmłodszych turystów. Czeka ich m.in.: wizyta w manufakturze słodyczy, gra miejska i możliwość zrobienia zdjęcia z Gryfusiem - maskotką  „Pogoni".

Szczecińskie obchody Dnia Przewodnika Turystycznego zwieńczy koncert organowy w katedrze (godz.14). 

Z kolei Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Polickiej Skarb zaprasza w niedzielę na drugie obchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego. Tym razem przybliży mniej znaną cześć Polic - Mścięcino. Oprowadzanie rozpocznie się o godz.11 na przystanku autobusowym linii 107 - „Police Palmowa" 

(mag)

Fot. R.STACHNIK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@@@
2016-02-21 11:44:04
A gdzie przewodnicy PTTK , za darów nie warto?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA