poniedziałek, 18 listopada 2019.
Strona główna > Kultura > Śladami Bogusława i Anny

Śladami Bogusława i Anny [GALERIA]

Śladami Bogusława i Anny
Data publikacji: 2016-02-02 18:16
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:42
Wywietleń: 1958 115588

Książęcą kryptę, zamkowy zegar na dużym dziedzińcu, płyty erekcyjne książąt Barnima XI, Filipa II i Franciszka I czy figurę świętego Ottona z Bambergu  zobaczyli uczestnicy specjalnej, okolicznościowej wycieczki po szczecińskim Zamku Książąt Pomorskich. Okolicznościowej, bo okazją do niej była 525. rocznica ślubu Bogusława X i Anny Jagiellonki. Półtoragodzinne zwiedzanie, prowadzone przez zamkowego przewodnika Tomasza Wieczorka, zaczęło się w sali Bogusława, a zakończyło pod pomnikiem książęcej pary, stojącym przed siedzibą Gryfitów.

(kas)

Fot. Robert STACHNIK

Śladami Bogusława i Anny Śladami Bogusława i Anny Śladami Bogusława i Anny Śladami Bogusława i Anny Śladami Bogusława i Anny

Komentarze

do Gucia
Gratuluję trafnej obserwacji. Do dobrej deukacji, oświaty, wyższej kultury, lepszej służby zdrowia, lepszych miejsc zamieszkania, a przede wszystkim dobrej informacji na czas o wążnych wydarzeniach mają sami swoi powiązani w na różne sposoby z tzw.leitami władzy. Informacja po czasie - a więc już odbytych wydarzeń w mediach - ma służyć nagłośnieniu medialnemu po to, żeby lud ciemny dowiedział się dan rzecz sie odbyła, a tylko swoi zarobią na tym biznesie - w tym wypadku edukacyjnym. A dlatego zze zarobią swoi, to ważne, aby uczestniczyli swoi - bo tacy swoim zawsze będą schlebiać. A ogół publiki ocenił by obiektywnie wydarzenie. A to już jest rzyzykowne. Bo przecież chodzi o to żeby swoi zarobili, zadanie odfajkowali, ale sie nie narobili. Dlatego obecność Gucia jest nie mile widziana. Gucio ma tylko sie obliazac, a cukierka zjedzą kumple i sama elita.
2016-02-04 14:22:15
Gucio
Szkoda, że informacja o ty jest już po zwiedzaniu a nie przed.
2016-02-03 07:33:33

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie