niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Szczecin pod żaglami kultury

Szczecin pod żaglami kultury

Szczecin pod żaglami kultury
Data publikacji: 2016-02-16 21:14
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:54
Wywietleń: 1344 120302

Dzięki Zachodniopomorskiemu Stowarzyszeniu Pilotów i Przewodników będzie się można dowiedzieć, co Mendelssohn i Verdi mają wspólnego ze Szczecinem, w którym archiwum straszy, gdzie możemy posłuchać trąb hiszpańskich. A to oczywiście nie wszystko, co szykuje ono na niedzielę 21 lutego, w którą to po raz czwarty urządza Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego.
Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego został ustanowiony w 1989 r. i przypada na 21 lutego. Jego ideą jest oprowadzanie za darmo miejscowych ludzi, w ich języku, po ich terenie. Ma pokazać pracę przewodnika lokalnym społecznościom i władzom, a także uświadomić jego rolę w obsłudze turystów, a szczególnie w tworzeniu wizerunku miasta czy regionu. Na świecie jest obchodzony od 1990 r., w Polsce po raz pierwszy odbył się 7 lat później. W Szczecinie organizowany jest dopiero od 2013 r. za sprawą Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Pilotów i Przewodników oraz władz miasta. I od razu wydarzenie okazało się strzałem w dziesiątkę- rokrocznie przyciąga tłumy !
Nasi cicerone świętować będą w tę niedzielę wraz mieszkańcami i turystami, których oprowadzą za darmo po mieście. Początek zwiedzania pod hasłem „Szczecin pod żaglami kultury" o godz. 11 na pl. Orła Białego. W programie m.in.: Akademia Sztuki, bazylika archikatedralna pw. św. Jakuba, Centrum Dialogu Przełomy, cerkiew św. Mikołaja, Łasztownia, dwa gmachy Muzeum Narodowego, Opera na Zamku, teatry: Kameralny, Polski i „Pleciuga", Zamek Książąt Pomorskich. Na finał - koncert organowy w katedrze.

(mag)

fot. Robert STACHNIK/Archiwum

Komentarze

Okryjcie grotem Filharmonię.
.
2016-02-16 22:23:08

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie