Niedziela, 23 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Szczecin pod żaglami kultury

Data publikacji: 16 lutego 2016 r. 21:14
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:44
Szczecin pod żaglami kultury
 

Dzięki Zachodniopomorskiemu Stowarzyszeniu Pilotów i Przewodników będzie się można dowiedzieć, co Mendelssohn i Verdi mają wspólnego ze Szczecinem, w którym archiwum straszy, gdzie możemy posłuchać trąb hiszpańskich. A to oczywiście nie wszystko, co szykuje ono na niedzielę 21 lutego, w którą to po raz czwarty urządza Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego.
Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego został ustanowiony w 1989 r. i przypada na 21 lutego. Jego ideą jest oprowadzanie za darmo miejscowych ludzi, w ich języku, po ich terenie. Ma pokazać pracę przewodnika lokalnym społecznościom i władzom, a także uświadomić jego rolę w obsłudze turystów, a szczególnie w tworzeniu wizerunku miasta czy regionu. Na świecie jest obchodzony od 1990 r., w Polsce po raz pierwszy odbył się 7 lat później. W Szczecinie organizowany jest dopiero od 2013 r. za sprawą Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Pilotów i Przewodników oraz władz miasta. I od razu wydarzenie okazało się strzałem w dziesiątkę- rokrocznie przyciąga tłumy !
Nasi cicerone świętować będą w tę niedzielę wraz mieszkańcami i turystami, których oprowadzą za darmo po mieście. Początek zwiedzania pod hasłem „Szczecin pod żaglami kultury" o godz. 11 na pl. Orła Białego. W programie m.in.: Akademia Sztuki, bazylika archikatedralna pw. św. Jakuba, Centrum Dialogu Przełomy, cerkiew św. Mikołaja, Łasztownia, dwa gmachy Muzeum Narodowego, Opera na Zamku, teatry: Kameralny, Polski i „Pleciuga", Zamek Książąt Pomorskich. Na finał - koncert organowy w katedrze.

(mag)

fot. Robert STACHNIK/Archiwum

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Okryjcie grotem Filharmonię.
2016-02-16 22:23:08
.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA